Licznik odwiedzin: 16864446
Ogłoszenia parafialne
Niedziela Trójcy Świętej
2018-05-27
 1. Dzisiejsza niedziela kończy czas spowiedzi wielkanocnej.
 2. Na odpust Trójcy Świętej do Wejherowa wyruszyła wczoraj parafialna piesza pielgrzymka. Ich powrotu spodziewamy się ok. godz. 21.00. Powracać będą ulicą Kaliską i Bielską. Chciejmy serdecznie powitać utrudzonych pielgrzymów, którzy i w naszych intencjach wędrowali na wejherowską kalwarię.
 3. We wtorek obchodzić będziemy wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, we czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, a w piątek wspomnienie św. Justyna, męczennika.
 4. W uroczystość Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna, która tym razem przejdzie starą, tradycyjną trasą: od kościoła ulicą Sandomierską do pierwszego ołtarza ulokowanego przy ul. Piotrkowskiej 3, dalej: Łowicką do Kaliskiej 11, gdzie usytuowany będzie drugi ołtarz, przy trzecim ołtarzu na Lipnowskiej 15 wysłuchamy kazania, by następnie przejść ulicą Olkuską do ołtarza czwartego i wrócić do kościoła. Tam ok.godz.13.00 odprawiona zostanie południowa Msza św. Prosimy o sformowanie asysty procesyjnej. Dzieci, które przyjęły w tym roku I Komunię św. szczególnie zachęcamy do udziału w procesji w ich uroczystych strojach. Prosimy też o udekorowanie domów na trasie Chrystusowego pochodu.
 5. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji. Próba dla nich odbędzie się jutro i we wtorek po nabożeństwie majowym o g. 17.00.
 6. Wszystkich ministrantów zapraszamy we wtorek na obowiązkową zbiórkę o godzinie 19.00.
 7. Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała odbywać się będą w łączności z Mszą św. wieczorną. W niedzielę - podczas Mszy o godz. 9.30.
 8. We czwartek po południu o godz. 15.30 na placu sportowym przy ul. Wieluńskiej rozpocznie się kolejny Parafialny Festyn Rodzinny, zorganizowany przez grupy duszpasterskie naszej wspólnoty pod przewodnictwem Kręgów Rodzin. Jak zwykle przewidziano tam wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Serdecznie zawsze zapraszamy do wspólnej zabawy, z której dochód przeznaczony jest - jak zwykle na potrzeby PZ „Caritas\"
 9. W związku z festynem prosimy przede wszystkim Panie o wsparcie słodkimi wypiekami festynowej kawiarenki. Z kolei osoby pomagające przy organizacji placu festynowego oraz wolontariuszy z poszczególnych stanowisk, zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 28 maja, na plebanię. Są jeszcze wolne miejsca - w tym roku. Może właśnie dla Ciebie ? - Zapraszamy!
 10. Dzień po Bożym Ciele będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Do spowiedzi jednak zapraszamy już we środę od godz. 17.00 oraz przed wieczornym nabożeństwem od godz. 19.30, aby wszyscy mogli w Uroczystość Bożego Ciała to Najświętsze Ciało przyjąć do serc swoich.
 11. Ze względu na czwartkową uroczystość całodniową, comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu znów przeniesiemy na piątek.
 12. W pierwszą sobotę zapraszamy na Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 8.00 i nabożeństwo po niej.
 13. Chorych z Komunią św. ks. Piotr odwiedzi w najbliższy piątek, ks. Zenon natomiast we środę 6 czerwca.
 14. Jeszcze do czwartku zapraszamy na nabożeństwa majowe. Młodzież i dorosłych - codziennie na godz. 20.30. Dzieci zaś - na godz. 17.00 przed figurkę Matki Bożej z Nazaretu.
Czwartek
01 czerwca 2023
Okres zwykły
7:30 - Msza św.
Intencja: W intencji ks. Józefa, ks. Zenona, ks. Łukasza, ks. Krzysztofa, ks. Piotra i ks. Wojciecha
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencji osób konsekrowanych oraz o dobre, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne - również z naszej parafii

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku