Licznik odwiedzin: 16864190
Ogłoszenia parafialne
XXI Niedziela Zwykła
2018-08-26
  1. Bóg zapłać uczestnikom wczorajszej nocnej modlitwy naszym kościele.
  2. W minioną środę odbyła się ostatnia w tym roku wakacyjna wycieczka dla dzieci. Wzięło w niej udział 36 dzieci. Serdeczne Bóg zapłać składamy PZ „Caritas\" za pokrycie kosztów przejazdu każdej z wycieczek. Szczególne zaś wyrazy wdzięczności kierujemy do pań, które podczas tych wyjazdów roztaczały opiekę nad dziećmi.
  3. Jeszcze dziś Msza św. wieczorna odprawiona zostanie o godz. 20.00, zaś przyszła niedziela przywróci nam stały porządek Mszy św. Biuro Parafialne od soboty czynne będzie już według zwykłego harmonogramu.
  4. W związku z bliskim już rozpoczęciem nowego roku szkolnego prosimy dzieci i młodzież o oczyszczenie serc w sakramencie pojednania. Będziemy na was oczekiwać w konfesjonałach w piątek od godz. 17.00. Msza św. o Boże błogosławieństwo w dniu rozpoczęcia roku szkolnego gromadzi zwykle niewiele dzieci i młodzieży, dlatego w tym roku zapraszamy na tę Mszę św. w niedzielę poprzedzającą inaugurację kolejnego roku szkolnego: dzieci - na godz. 11.00, młodzież - na godz. 12.15. Pierwszoklasiści niech przyniosą do poświęcenia swoje tornistry, a pozostałe dzieci przynajmniej jakiś podręcznik czy zeszyt.
  5. W piątek 31 sierpnia br. o godz. 16.00, w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku sprawowana będzie uroczysta Msza Święta z okazji 38. rocznicy zakończenia strajku w Stoczni Gdańskiej i podpisania Umów Sierpniowych, której przewodniczyć będzie Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź. Następnego dnia o godz. 4.45 u stóp Pomnika Obrońców Wybrzeża Westerplatte, uroczystym apelem, modlitwą i złożeniem wieńców rozpoczną się obchody wybuchu II wojny światowej. Natomiast przy Pomniku Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji bohaterów Kampanii Wrześniowej.
  6. Jutro obchodzić będziemy wspomnienie św. Moniki, we wtorek - św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, a we środę - męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
  7. W przyszłą niedzielę wolontariusze Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni rozprowadzać będą kalendarze na przyszły rok. Złożone ofiary będą przeznaczone na utrzymanie domów hospicyjnych dla dorosłych i dzieci. Wolontariusze i pracownicy już wyrażają wdzięczność za dotychczasową współpracę i świadczone dobro. 
Czwartek
01 czerwca 2023
Okres zwykły
7:30 - Msza św.
Intencja: W intencji ks. Józefa, ks. Zenona, ks. Łukasza, ks. Krzysztofa, ks. Piotra i ks. Wojciecha
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencji osób konsekrowanych oraz o dobre, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne - również z naszej parafii

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku