Licznik odwiedzin: 16864354
Ogłoszenia parafialne
XXVI Niedziela Zwykła
2018-09-30
 1. Serdeczne Bóg zapłać składamy panu, który - jak w poprzednich latach - przywiózł ze Stężycy wieniec dożynkowy, wyraz wdzięczności rolników za zebrane plony.
 2. Jutro rozpoczniemy miesiąc różańcowy. Mając na uwadze nalegania Matki Najświętszej ze wszystkich objawień oraz wspominając doświadczenia ubiegłorocznego Różańca do Granic, chciejmy już dziś tak ułożyć sobie plan na kolejny miesiąc, by nie zabrakło tej modlitwy zarówno w naszych domach jak i w świątyni.
 3. Nabożeństwa różańcowe w kościele odbywać się będą dla dzieci o godzinie 17.00, (w niedzielę odmówimy dziesiątkę różańca św. w łączności z Mszą św. o godz. 11.00). Młodzież i dorosłych zapraszamy po Mszy św. wieczornej.
 4. Natomiast w kręgach Domowego Kościoła naszej archidiecezji powstała inicjatywa pod nazwą „Morze Modlitwy - zawierz Maryi swoją miejscowość\". Jej działanie rozpocznie się 7 października i potrwa do 8 grudnia. Od włączających się w tę inicjatywę oczekuje się jedynie odmówienia codziennie jednej dziesiątki różańca św. o błogosławieństwo Boże dla naszego miasta i całej Ojczyzny, która przeżywa 100-lecie odzyskania niepodległości.
 5. Bieżący tydzień w liturgii przyniesie nam: jutro - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus; we wtorek - Świętych Aniołów Stróżów; we czwartek - św. Franciszka z Asyżu a w piątek św. Faustyny Kowalskiej.
 6. Czwartek będzie zarazem I czwartkiem miesiąca, w którym zapraszamy do adorowania Pana Jezusa w naszym kościele od zakończenia porannej Mszy św. do godz. 21.00 z przerwą na Mszę św. wieczorną. W I piątek zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania od godz. 17.00. oraz o przyjęcie Komunii św. - o co prosił Pan Jezus w objawieniach udzielonych św. Małgorzacie Marii Alacoque. Chorych z Komunią św. ks. Zenon odwiedzi we środę, a ks. Piotr w sobotę od godz. 9.00. W I sobotę uczcimy Niepokalane Serce NMP Mszą św. o godz. 8.00 i nabożeństwem po niej.
 7. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie do kawiarenki: klasy trzecie gimnazjum - czwartek po Mszy świętej wieczornej, a klasy ósme - w piątek również po Mszy świętej wieczornej.
 8. W piątek rozpoczną się zajęcia dla dzieci klas III, przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. Na spotkaniu z rodzicami uzgodniono godziny zajęć, które przedstawiają się następująco: 
  klasa III B z SP 13 - godz. 13.45
  klasa ze Szkoły Społecznej na Witominie - godz. 14.20
  pierwsza grupa ze Szkoły Amerykańskiej - godz. 15.00
  druga grupa ze Szk. Am. + kl. III A z SP 13 - godz. 15.45.
  W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 poświęcimy różańce dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii św.
 9. Dzieci z klas I-VI zapraszamy na spotkanie wspólnoty Oazy dzieci Bożych które odbędzie się w sobotę o godzinie 11.00 w salce pod plebanią. 
 10. Młodzież zainteresowaną śpiewem liturgicznym zapraszamy w sobotę na godzinę 19.00 do kawiarenki parafialnej.
 11. „Wieczór św. Charbela\" to konferencja połączona z Mszą św. o uzdrowienie i uwolnienie, adoracją i namaszczeniem olejem św. Charbela. Spotkanie to w parafii św. Karola Boromeusza na Fikakowie poprowadzi w najbliższą środę o godz. 17.30 ks. Jarosław Cielecki - kapelan europejskich DOMÓW MODLITWY tego świętego.
 12. 7 października w Lesie Piaśnickim odbędzie się doroczna uroczystość poświęcona ofiarom II wojny światowej. Początek o godz. 11.00, zaś Msza św. pod przewodnictwem J. E. ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia rozpocznie się o godz. 12.30. 
 13. Do jutra trwa bezpłatny program „Piecodoradcy\" w ramach którego specjaliści doradzą nam w kwestiach ogrzewania, za darmo kominiarz wyczyści komin, a w około 30 lokalizacjach zostanie zamontowana płytka „Wery\", która pozwoli zaoszczędzić na ogrzewaniu nawet 30%. Druki wniosków wyłożone są w kruchcie. Można je składać w kancelarii Urzędu Miasta przy Alei Marszałka Piłsudskiego.
 14. W związku z prowadzoną na cmentarzu orłowskim inwentaryzacją i digitalizacją cmentarza ks. proboszcz prosi dysponentów grobów o kontakt z biurem parafialnym w Orłowie w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16-18 a w środy dodatkowo od 11.00 do 12.00 w celu wypełnienia deklaracji dysponenckiej.
 15. W piątek odbył się pogrzeb śp. Ireny Bussler z ul.Stryjskiej, zaś jutro o godz. 12.00 Msza św. pogrzebowa za śp. Władysławę Łapczuk pochodzącej z naszej wspólnoty. Polecajmy nasze zmarłe Miłosierdziu Bożemu. 
Czwartek
01 czerwca 2023
Okres zwykły
7:30 - Msza św.
Intencja: W intencji ks. Józefa, ks. Zenona, ks. Łukasza, ks. Krzysztofa, ks. Piotra i ks. Wojciecha
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencji osób konsekrowanych oraz o dobre, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne - również z naszej parafii

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku