Licznik odwiedzin: 16864157
Ogłoszenia parafialne
XXX Niedziela Zwykła
2018-10-28
 1. Dziś obchodzimy 10. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tym razem uwaga poświęcona jest tragicznej sytuacji chrześcijanom w Pakistanie. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie prosi o modlitewne i materialne wsparcie dla prześladowanych Pakistańczyków. Można to uczynić wysyłając sms o treści RATUJE pod nr 72405.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone w minioną niedzielę na potrzeby misji. Zebrano 1153,14 zł.
 3. W najbliższy czwartek przypadnie uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten zobowiązuje nas do udziału w Mszy św. Pamiętajmy o ofiarowaniu w tym dniu Komunii św. i odpustu zupełnego za naszych zmarłych. Piątek to wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
 4. Od Dnia Zadusznego przez całą oktawę można codziennie zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące nawiedzając cmentarz i pobożnie modląc się za zmarłych. W samo wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych wystarczy nawiedzić kaplicę lub kościół, odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz  dowolną modlitwę w intencji Ojca św. oraz przyjąć Komunię św.
 5. Msze św. zbiorowe za zmarłych odprawimy w Dzień Zaduszny o godz. 18.00, drugą - w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 i trzecią - we czwartek  8.11. również o 18.00. Ponadto od Dnia Zadusznego przez całą oktawę o godz. 17.30 odmawiać będziemy różaniec za zmarłych, polecanych Bogu na kartkach wypominkowych. We wszystkie dni powszednie listopada po Mszach św. modlić się będziemy za zmarłych w tzw. wypominkach.
 6. Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przed tym świętem podejmiemy nowennę modlitewną za Ojczyznę. Rozpoczniemy ją 2 listopada.
 7. W tym tygodniu przypadną dni eucharystyczne listopada. Adorację Najśw. Sakramentu - ze względu na uroczystość Wszystkich Świętych - przeniesiemy na kolejny czwartek, zaś - nie zapominając o pierwszym piątku, który przypadnie w Dzień Zaduszny - prosimy o skorzystanie z sakramentu pojednania już we środę od godz. 17.00 do 19.00. W I sobotę Mszę św. poranną odprawimy ku czci Niepokalanego Serca Maryi, po niej zaś nabożeństwo pierwszosobotnie. Chorych z Komunią św. ks. Zenon odwiedzi we środę, zaś ks. Piotr w sobotę.
 8. Ponawiamy apel Caritas, o wykonanie szalików, które ofiarowane zostaną bezdomnym na zbliżającą się wigilię Bożego Narodzenia.
 9. Kandydatów do bierzmowania z gimnazjum i klas VIII zapraszamy na nabożeństwo pokutne i spowiedź w piątek na godzinę 17.00. Po Mszy świętej udamy się na cmentarz w Orłowie.
 10. Wspólnota Betania zaprasza jutro po nabożeństwie różańcowym wszystkich, a szcze-gólnie uczestników kursu Alfa do dolnej kaplicy na modlitwę uwielbienia.
 11. We środę 31 października w salce pod plebania odbędzie się Bal Polskich Świętych. Na bal można zapisywać się już dziś w zakrystii. Osoby chętne do pomocy prosimy o kontakt z ks. Piotrem.
 12. W przyszłą niedzielę dostępne będą kalendarze parafialne.
 13. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi ks. Bp Zbigniew Zieliński. Prosimy o godne przedstawienie się naszej wspólnoty.
 14. W związku ze wspomnianą wizytacją prosimy członków Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej o przybycie na nadzwyczajne spotkanie w dniu jutrzejszym po wieczornym nabożeństwie różańcowym.
 15. Na stoliku przy końcu ławek wyłożone są kartki na wypominki roczne i listopadowe oraz zbiorowe Msze św. za zmarłych. 
Czwartek
01 czerwca 2023
Okres zwykły
7:30 - Msza św.
Intencja: W intencji ks. Józefa, ks. Zenona, ks. Łukasza, ks. Krzysztofa, ks. Piotra i ks. Wojciecha
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencji osób konsekrowanych oraz o dobre, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne - również z naszej parafii

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku