Licznik odwiedzin: 23049668
Ogłoszenia parafialne
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
2018-11-25
 1. Dziś nasz Pan Jezus Chrystus Król ofiaruje nam wielki dar duchowej amnestii - odpustu zupełnego, który otrzymać może każdy będący w stanie łaski uświęcającej, kto  przyjął Komunię św. odmówi Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Centralnym punktem naszego parafialnego święta będzie suma odprawiona o g. 12.15 przez kapłanów naszego dekanatu pod przewodnictwem Moderatora Generalnego Ruchu Światło - Życie, ks. dra Marka Sędka.
 2. Wdzięczni jesteśmy Panu Bogu za czas minionych rekolekcji parafialnych, które głosił nam ks. Prałat dr Jacek Nawrot. Dziękujemy też wszystkim uczestnikom tych duchowych ćwiczeń.
 3. Niech Pan Bóg wynagrodzi tym, którzy przygotowali dzisiejszą uroczystość od strony materialnej czy też duchowej, za wystrój kościoła, przygotowanie namiotu i upieczone ciasta.
 4. Bóg zapłać Wspólnocie Adoracji Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej, za wczorajszą modlitwę adoracyjną.
 5. Dziś w kościele naszym rozpocznie się trzecia już edycja Przeglądu Teatrów Amatorskich Kurtyna. Zaprezentuje się w niej aż osiemnaście grup teatralnych. Zachęcamy do skorzystania z dorobku przygotowanego w wielkim trudzie przez aktorów amatorów. Otwarcie przeglądu dziś po wieczornej Eucharystii. Kurtynę rozpoczniemy uwielbieniem Pana Jezusa w wykonaniu Diakonii Muzycznej z Parafii pw. św. Karola Boromeusza. Około godz. 19.15 rozpocznie się koncert utworów Jerzego Stachurskiego i Cezarego Paciorka pt. Przemijanie w wykonaniu Katarzyny Biereckiej (sopran), Łukasza Reksa (baryton) przy akompaniamencie Cezarego Paciorka. Zaś kwadrans przed godz. 20.00 teatr BAMBO zaprezentuje pierwszą sztukę tegorocznego przeglądu pt. Niepodległa niepokorna. Kurtynowe spektakle będą wystawiane codziennie od godziny 18.45. Kurtyna zakończy się koncertem Zespołu niemaGotu, z Krakowa, który kojarzymy z hymnem Światowych Dni Młodzieży Błogosławieni.
 6. Do udziału w bogatym przeglądzie teatrów amatorskich zapraszają też odpowiedzialni za projekcje w Dyskusyjnym Klubie Filmowym.
 7. W związku z teatralnym przeglądem, próbami aktorskimi, które w ciągu dnia odbywać się będą w kościele, dużą ilością sprzętu tu ustawionego, kościół w tych dniach będzie zamknięty a Najświętszy Sakrament przeniesiemy do kaplicy dolnej i tam będą sprawowane Msze św. do soboty 1 grudnia włącznie. Wszystkich pragnących spotkać się na modlitwie z Panem tam zapraszamy.
 8. We czwartek obchodzić będziemy święto św. Andrzeja Apostoła.
 9. W sobotę ks. Piotr odwiedzi chorych z Komunią św. 
 10. Za tydzień rozpoczniemy adwent, który zainaugurowany zostanie w sposób uroczysty obrzędem Lucenariów, czyli uroczystych nieszporów adwentowych w sobotę 1 grudnia o godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy.
 11. W najbliższą niedzielę dotrze do nas w końcu zapowiadany zespół muzyki dawnej Luthiene Consort z Poznania grający na instrumentach historycznych, takich jak lutnia, viola da gamba, lira korbowa czy gęśle. Zapraszamy po Mszy św. wieczornej. 
Wtorek
16 kwietnia 2024
Okres zwykły
7:30 - Msza św.
Intencja: ++ Marek Bebłociński (20. r. śm.) i rodzice z obojga stron
18:00 - Msza św.
Intencja: Za żyjących i zmarłych członków Żywego Różańca

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku