Licznik odwiedzin: 12949644
Ogłoszenia parafialne
Niedziela Miłosierdzia
2019-04-28
 1. Dziś, w święto Miłosierdzia Bożego można zyskać odpust zupełny w każdym kościele lub kaplicy gdy - będąc w stanie łaski uświęcającej oraz z sercem całkowicie wolnym od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu - przyjmie się Komunię świętą, pomodli w intencjach Ojca Świętego oraz weźmie udział w pobożnych praktykach ku czci Miłosierdzia Bożego, a przynajmniej odmówi Ojcze nasz, Wierzę w Boga i doda pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (na przykład Jezu Miłosierny, ufam Tobie). Na godzinę 15.00 zapraszamy na wspólną modlitwę w ramach Godziny Miłosierdzia.
 2. Zgodnie z tradycją w Niedzielę Miłosierdzia członkowie PZ Caritas zbierają ofiary do puszek na wsparcie działań Caritas diecezjalnej.
 3. Przy okazji PZ Caritas dziękuje za skarbonki z jałmużną wielkopostną, przyniesione do kościoła w Wielką Sobotę. Te ofiary złożyły się na ogólną kwotę 1952 zł.
 4. Bóg zapłać panom, którzy rozebrali grożący zawaleniem płot ceglany na terenie plebanijnym oraz wczoraj postawili nowy, bezpieczny.
 5. Jutro - w ramach tzw. adoracji wieczystej - na naszą parafię przypada dzień modlitwy przed Chrystusem Eucharystycznym. Zapraszamy więc do adorowania Chrystusa w Najświętszym Sakramencie w górnym kościele. Adoracja trwać będzie od zakończenia Mszy św. porannej do wieczornej. Na czas próby dzieci I Komunijnych (tj. od 15.45 do 16. 45) Najśw. Sakrament będzie przeniesiony do kaplicy adoracji.
 6. Dobrze byłoby jutro zdemontować dekorację Grobu Pańskiego, zwłaszcza że we wtorek musi się pojawić dekoracja I-komunijna. Zapraszamy więc osoby chętne do pomocy po wieczornej Mszy św.
 7. Tradycyjnie już 1 maja odbędzie się w naszej wspólnocie uroczystość przyjęcia dzieci do I Komunii św. Dzieci ze szkoły nr 13 będą przyjęte o godz. 11.00, a ze Szkoły Amerykańskiej i Społecznej o godz. 13.00.
 8. Msze św. tzw. Białego Tygodnia odprawiać będziemy we czwartek o godz. 18.00, w piątek i niedzielę o godz. 11.00, zaś w pozostałe dni o godz. 18.00. Jedynie w poniedziałek 6 maja - z racji uroczystości bierzmowania - zaprosimy dzieci na godz. 17.00 na nabożeństwo majowe z udzieleniem Komunii św.
 9. W przyszłą niedzielę, 5 maja obchodzić będziemy rocznicę przyjęcia I Komunii św. Msza św. w intencji świętujących dzieci odprawiona zostanie o godz. 12.15. Te dzieci i ich rodziców szczególnie zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi pierwszopiątkowej lub przyłączenia się do dzieci I Komunijnych jutro lub we wtorek.
 10. Najbliższy czwartek będzie Dniem Flagi. Zachęcamy do wywieszenia flag narodowych w naszych domach.
 11. Będzie to jednocześnie I czwartek miesiąca. Ponieważ dla wielu będzie to dzień wolny od pracy, zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu do górnego kościoła przez cały dzień - od zakończenia Mszy św. porannej do godz. 21.00, z przerwą na Mszę św. o godz. 18.00.
 12. Pierwszy piątek będzie świętem Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w tym dniu odprawiać będziemy w porządku niedzielnym, ale zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania bądź to podczas Mszy św., bądź od godz. 17.00.
 13. W I sobotę zapraszamy na poranną Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi, a po niej na nabożeństwo pierwszosobotnie.
 14. W sobotę nasze miasto przeżywać będzie historyczną uroczystość: kolegiata gdyńska podniesiona zostanie do rangi bazyliki mniejszej. Uroczysta Msza Święta będzie sprawowana pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Salvatore Pennacchio, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, o godz. 12.00 przy nowej bazylice w Gdyni. 
 15. Od środy rozpoczną się nabożeństwa majowe. Dzieci zapraszamy przed figurę Matki Bożej z Nazaretu na godz. 17.00, dorosłych zaś i młodzież na godz. 20.30.
 16. Za tydzień Niedziela Biblijna. Zachęcamy do wspólnego, rodzinnego czytania Pisma świętego. Niech będzie wyłożone na zaszczytnym miejscu, starajmy się zarażać pasją czytania Słowa Bożego wszystkich wokół.
 17. W poniedziałek 6 maja o godz. 18.00 ks. bp Zbigniew Zieliński udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii, młodzieży niesłyszącej z Wejherowa oraz kilku dorosłym. W związku z tym od wczoraj trwamy na modlitwach nowennowych do Ducha Świętego z prośbą o wylanie jego darów na kandydatów do przyjęcia tego sakramentu. Dlatego zachęcamy ich wraz z rodzicami do włączenia się w ten nurt modlitwy codziennie po Mszy św. wieczornej. Obecność kandydatów obowiązkowa.
 18. Dyrekcja SP nr 13 za naszym pośrednictwem informuje rodziców, że jutro uczniowie wracają do szkoły. Czwartek natomiast (2 maja) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, a ewentualną opiekę nad dziećmi sprawuje świetlica szkolna. 
Wtorek
13 kwietnia 2021
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: O dary nieba dla śp. Józefa, Bożeny, Zygmunta, Michała, Haliny oraz rodziców z obojga stron
18:00 - Msza św.
Intencja: Podziękowanie NMP za otrzymane łaski i Jej opiekę oraz wynagrodzenie i zadośćuczynienie Niep. Sercu NMP za grzechy przeciwko życiu i rodzinie, przebłaganie za grzechy nasze i bliźnich oraz prośba o ochronę przed wszelkim złem i ideologią Gender.
Intencja: O powrót do Boga, uzdrowienie ciała i duszy oraz miłość dla syna i uzdrowienie rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku