Licznik odwiedzin: 10726609
Ogłoszenia parafialne
Najśw. Maryi Panny Królowej Polski
2019-05-03
 1. Przedwczoraj odbyła się uroczystość przyjęcia dzieci do I Komunii św. Z SP nr 13 do Stołu Pańskiego przystąpiło 32 dzieci, zaś w drugiej grupie, ze szkoły amerykańskiej i społecznej łącznie 24 dzieci. Wdzięczni jesteśmy Bogu za piękną pogodę w tym dniu. Rodzicom tychże dzieci składamy serdeczne Bóg zapłać za dar dla parafii w postaci ostatnich burt ławek w nawie bocznej od strony ambony. Dziękujemy też za dekoracje kwiatowe zdobiące naszą świątynię. Bóg zapłać państwu kościelnym za gruntowne sprzątnięcie kościoła, pani Oli za wsparcie muzyczne, służbie liturgicznej oraz panom z KSM Semper Fidelis za pełnienie służby porządkowej.
 2. Do środy włącznie - w ramach Białego Tygodnia - dzieci pierwszokomunijne przychodzić będą do kościoła na Mszę św. o godz. 18.00, w niedzielę o g. 11.00 zaś w poniedziałek - ze względu na bierzmowanie - zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na nabożeństwo majowe z Komunią św.
 3. Dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły I Komunię św. zapraszamy na obchody rocznicowe w niedzielę na godz. 12.15.
 4. W majowym czasie zapraszamy na nabożeństwa maryjne, które odprawiamy - jak w roku ubiegłym - dla młodzieży i dorosłych: codziennie o godz. 20.30; dla dzieci: dziś i w niedziele - w łączności z Mszą św. o godz. 11.00, a w dni powszednie - o godz. 17.00 przy kaplicy Matki Bożej z Nazaretu.
 5. Członkowie PZ Caritas dziękują za ofiary złożone w minioną niedzielę na wsparcie wszelkich działań Caritas diecezjalnej. Zebrano 905 zł.
 6. Bóg zapłać wszystkim adorującym Pana Jezusa w miniony poniedziałek i wczoraj. Dziękujemy też osobom dorosłym oraz młodzieży za zdemontowanie dekoracji wielkanocnej.
 7. Dziś przypada I piątek miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania od godz. 17.00.
 8. Jutro przed południem ks. Piotr uda się z posługa sakramentalną do chorych. Ks. Zenon odwiedzi chorych we środę.
 9. Jutro też nasze miasto przeżywać będzie historyczną uroczystość: kolegiata gdyńska podniesiona zostanie do rangi bazyliki mniejszej. Uroczysta Msza Święta będzie sprawowana pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Salvatore Pennacchio, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, o godz. 12.00 przy nowej bazylice w Gdyni.
 10. Wszystkich obecnych i byłych ministrantów zapraszamy jutro na godz. 16.00 do zakrystii ministranckiej.
 11. Kandydatów do bierzmowania wraz ze świadkami zapraszamy również jutro na Mszę święta o godzinie 18.00 i obowiązkowe spotkanie po niej.
 12. W niedzielę rozpocznie się XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego (por. 1P 1,12). 
 13. W poniedziałek o godz. 18.00 będzie miała miejsce uroczystość bierzmowania.
 14. Pojawił się kolejny numer czasopisma Galilea. Tajemnice Pisma św., który tym razem prowadzi nas po jerozolimskich śladach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Dołączono do niego książeczki z rozważaniem Drogi Światła.
 15. Zmarł śp. Jan Stężała z ul. Kaliskiej. Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 12.00. Dotarła też do nas wiadomość o śmierci śp. Danuty Kowalczyk, dawnej organistki z naszego kościoła. Nie  znamy jeszcze daty pogrzebu.
Poniedziałek
18 listopada 2019
Rekolekcje Parafialne
10:00 - Msza św.
Intencja: ++ Rodzice i Teściowie: Maria, Marcin i Antoni, Helena oraz krewni z obojga stron
19:00 - Msza św.
Intencja: + Stanisław Bogusz (greg. 18.)
Intencja: ++ Franciszek i Marianna, Czesław i Franciszka oraz dusze w czyśćcu cierpiące

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku