Licznik odwiedzin: 10726520
Ogłoszenia parafialne
IV Niedziela Wielkanocna
2019-05-12
 1. Rozpoczęliśmy Tydzień Modlitw o Powołania pod hasłem Powołania - świadectwa prawdy
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na cele inwestycyjne.
 3. Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza dziś do kawiarenki na godz. 17.00 na szwedzki film pt. Mężczyzna imieniem Ove, w reż Hannesa Holma. Film wyróżniono podczas Europejskich Nagród Filmowych we Wrocławiu, a kilka miesięcy temu nominowano również do dwóch Oscarów.
 4. W poniedziałek przeżywaliśmy uroczystość bierzmowania, której udzielił ks. bp Zbigniew Zieliński 17 młodym ludziom z naszej wspólnoty, 13 z OSW w Wejherowie, gimnazjalistce z sąsiedniej parafii oraz 3 osobom dorosłym. Życząc wszystkim obdarowanym Duchem Świętym umiejętności dobrego wykorzystania tych darów jednocześnie dziękujemy za dar dla parafii w postaci dwóch kompletów obrusów na ołtarz i przy tabernakulum oraz 910 zł, które przeznaczone będą na cele inwestycyjne.
 5. Znów rozpoczyna się czas nabożeństw fatimskich. Najbliższe odbędzie się jutro. Rozpoczniemy je różańcem o godz. 19.00, po nim nowenna fatimska, po niej zaś Msza św. i procesja ze świecami wokół kościoła. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie i prosimy o zabranie ze sobą świec. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 18.00.
 6. We wtorek obchodzić będziemy święto św. Macieja, apostoła, a we czwartek św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
 7. Członków Rady Duszpasterskiej zapraszamy na kolejne spotkanie we środę po Mszy św. wieczornej.
 8. Czwartek będzie 16. dniem miesiąca - po Mszy św. wieczornej modlić się będziemy przy figurze św. Jana Pawła II. Członków KSM Semper Fidelis zapraszamy na spotkanie po Mszy św.
 9. W majowym czasie zapraszamy na nabożeństwa maryjne, które odprawiamy: dla młodzieży i dorosłych: codziennie o godz. 20.30; dla dzieci: w niedziele - w łączności z Mszą św. o godz. 11.00, a w dni powszednie o godz. 17.00 przy kaplicy Matki Bożej z Nazaretu.
 10. Z okazji 100-lecie Rycerstwa Niepokalanej OO Franciszkanie udostępnili nam wystawę o św. Maksymilianie Marii Kolbe. Zachęcamy do jej obejrzenia. W ostatnim dniu wystawy, 2 czerwca, przybędzie do nas redaktor naczelny franciszkańskiego pisma Rycerz Niepokalanej, O. Andrzej Iwanicki i ubogaci nas słowem o św. Męczenniku z Auschwitz.
 11. W sobotę 18 maja święcenia kapłańskie w katedrze oliwskiej otrzymają między innymi dwaj diakoni, którzy w naszej parafii odbywali swą praktykę akolicką: Daniel Budzyński i Przemysław Zocholl. Otoczmy ich gorącą modlitwą i prośmy o powołania również z naszej wspólnoty.
 12. Zachęcamy do zapisywanie dzieci na lipcowy, tygodniowy wypoczynek w górach. Czas jego trwania: 24 czerwca - 1 lipca, całkowity koszt: 780 zł.
 13. Mamy też propozycję dla osób dorosłych. Ponieważ w ubiegłym roku dużym zainteresowaniem cieszył się wyjazd do Wilna, tym razem skierować się chcemy na Lwów. Przewidziane jest zwiedzanie okolic Lublina, Zamościa i Sandomierza, a na Ukrainie odwiedzimy nie tylko Lwów, ale i Truskawiec, Drohobycz i Żółkiew. Wyjazd nastąpi 7 lipca, a powrót w nocy z 12 na 13 lipca.
 14. Zachęcamy do nabywania kolejnego numeru czasopisma Galilea. Tajemnice Pisma św., który tym razem prowadzi nas po jerozolimskich śladach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Dołączono do niego książeczkę z rozważaniem Drogi Światła.
Poniedziałek
18 listopada 2019
Rekolekcje Parafialne
10:00 - Msza św.
Intencja: ++ Rodzice i Teściowie: Maria, Marcin i Antoni, Helena oraz krewni z obojga stron
19:00 - Msza św.
Intencja: + Stanisław Bogusz (greg. 18.)
Intencja: ++ Franciszek i Marianna, Czesław i Franciszka oraz dusze w czyśćcu cierpiące

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku