Licznik odwiedzin: 10241635
Ogłoszenia parafialne
Zesłanie Ducha Świętego
2019-06-09
 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy czas wielkanocny, a rozpoczyna się tzw. okres zwykły w ciągu roku. Do przyszłej niedzieli trwać będzie jeszcze czas spowiedzi wielkanocnej.
 2. Jutro, w drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzić będziemy jako święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła; we czwartek - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na cele inwestycyjne. Dziękujemy też wszystkim uczestnikom czwartkowej adoracji Najś. Sakramentu.
 4. Wdzięczni jesteśmy Panom, którzy w dniu wczorajszym skosili trawę wokół kościoła i przy plebanii oraz dokończyli montaż, rozpoczętej wcześniej, nowej furtki przy plebanii.
 5. W ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego, zapraszamy dziś na godz. 17.00 na włoską komedię pt. Mam przyjaciół w niebie.
 6. Dziś też w Gdańsku o godz. 15.00 przed Kaplicą Królewską przy Bazylice Mariackiej rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny, który w tym roku na biera szczególnego znaczenia. To wydarzenie jest okazją, aby wyrazić przywiązanie do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. Marsz zakończy przy historycznej Sali BHP.
 7. Spotkanie członków Semper Fidelis we wtorek wieczorem po Mszy św. 
 8. Czwartek będzie trzynastym dniem miesiąca, dlatego zapraszamy na modlitewny wieczór z Matką Bożą Fatimską. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 18.00 za to o godz. 19.00 rozpoczniemy różaniec, po nim nowenna fatimska, o godz. 20.00 Msza św. i procesja ze świecami wokół kościoła.
 9. W sobotę wyruszy do Wejherowa na kalwaryjski odpust Trójcy Świętej parafialna piesza pielgrzymka. Mszę św. dla pielgrzymów odprawimy o godz. 8.00, a po niej nastąpi wymarsz. Z kolei wyjście z Wejherowa przewidziane jest w niedzielę na godz. 12.45, zaś powrót do Kacka na godz. 21.00. Pamiętajmy o wyjściu naprzeciw pielgrzymom na ul. Kaliską i Bielską. Osoby, które chciałyby wracać autokarem z Wejherowa lub w niedzielę tam dojechać prosimy o zapisywanie się pod numerem telefonu 517 408 554. Ponawiamy nasz apel do osób muzycznych, technicznych, kierujących ruchem, noszących feretron - o kontakt z ks. Zenonem, a wszystkich - zwłaszcza młodzież w tym roku bierzmowaną - prosimy o włączenie się w trud pielgrzymowania jako dziękczynienie za przyjęty sakrament.
 10. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, odprawianych codziennie po Mszy św. wieczornej.
 11. W uroczystość Bożego Ciała odbędzie się kolejny festyn parafialny. Już dziś zapraszamy do wzięcia w nim udziału.
 12. Są jeszcze wolne miejsca dla dzieci na tygodniowy wypoczynek w górach. Termin: 24 czerwca -1 lipca, całkowity koszt: 780 zł.
 13. Mamy też kilka miejsc na pielgrzymkę do Lwowa, podczas której odwiedzimy Lublin, Zamość i Sandomierz, a na Ukrainie nie tylko Lwów, ale i Truskawiec, Drohobycz i Żółkiew. Wyjazd - 7 lipca, a powrót w nocy z 12 na 13 lipca. Całkowity koszt to 870 zł.
 14. Do końca czerwca można przynosić dary dla parafian z Rohatyna na Ukrainie, gdzie posługuje ks. Jan Wójcik. Chodzi o trwałe produkty żywnościowe, chemię gospodarczą, słodycze.
Piątek
19 lipca 2019
Okres zwykły - wakacje
8:00 - Msza św.
Intencja: + Zofia Miodowska (18. r. śm.)
18:00 - Msza św.
Intencja: + Jakub Borzym (greg. 19.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku