Licznik odwiedzin: 10153416
Ogłoszenia parafialne
XI Niedziela Zwykła
2019-06-16
 1. Dziś wracać będą do Kacka pielgrzymi, którzy wczoraj wyruszyli na odpust Trójcy Świętej do Wejherowa. Ich przybycie przewidziane jest na godz. 21.00. Prosimy o powitanie ich na trasie powrotu, tj. przy ul. Olkuskiej i Sandomierskiej.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone w minioną niedzielę na cele inwestycyjne. Zebrano 4601,42 zł.
 3. Do dobrego obyczaju należy dziękować za wszelkie otrzymane dobrodziejstwa. Uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli właśnie do tego zachęcamy: we środę, w ostatni dzień roku szkolnego zapraszamy na Mszę św. dziękczynną o godz. 8.00.
 4. W najbliższy czwartek przypadnie uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii. Tym razem wyruszymy w stronę tzw. Psiej Górki. Przy czwartym ołtarzu wysłuchamy kazania, a po powrocie - około godz. 13.00 - zostanie odprawiona Msza św. południowa.
 5. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na drodze procesji eucharystycznej. Prosimy też o sformowanie asysty procesyjnej. Dzieci, które przyjęły w tym roku I Komunię św. szczególnie zachęcamy do udziału w procesji w ich uroczystych strojach. Zachęcamy do udekorowania domów na trasie Chrystusowego pochodu.
 6. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji. Próba dla nich odbędzie się jutro i we wtorek o godz. 17.00.
 7. Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała odbywać się będą w łączności z Mszą św. wieczorną. W niedzielę - podczas Mszy o godz. 9.30.
 8. W samą uroczystość Bożego Ciała zapraszamy na zapowiadany od dawna Parafialny Festyn Rodzinny. Początek o godz. 15.00, ale tym razem - ze względu na remont placu sportowego przy ul. Wileńskiej - na terenie plebanijnym. Festyn odbywać się będzie w konwencji westernowej. Uczestników festynu również prosimy o przyodzianie się w tym stylu.
 9. Organizatorzy festynu gorąco proszą o pomoc
  - do transportu zadaszenia sceny - we wtorek na godz. 17.00
  - do rozstawiania namiotów i sceny (prośba do wszystkich Panów) - we środę od godz. 17.00
  - Panie i Młodzież do pomocy przy organizacji stoisk i przestrzeni festynu. Mile widziane dekoracje w stylu Western oraz PARASOLE OGRODOWE 
  - Osoby obsługujące stoiska zapraszamy do ostatnich przygotowań w czwartek o 14.00 
  - Po zakończeniu zabawy mile widziana pomoc przy uprzątnięcia placu.
 10. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc dla dzieci na wypoczynek w górach. Termin: 24 czerwca - 1 lipca, całkowity koszt: 780 zł. Rodziców z kartami zgłoszeń i opłatą zapraszamy na krótkie spotkanie podczas parafialnego festynu do kawiarenki na godz. 17.00.
 11. Wciąż jeszcze dysponujemy miejscami na pielgrzymkę do Lwowa na początku lipca. Spotkanie dla pielgrzymów podczas którego przyjmować będziemy wpłaty od uczestników odbędzie się w poniedziałek 1 lipca o godz. 18.30 w sali pod plebanią.
 12. Do końca czerwca można przynosić dary dla parafian z Rohatyna na Ukrainie. Chodzi o trwałe produkty żywnościowe, chemię gospodarczą, słodycze.
 13. Już od 17 czerwca, w ramach Budżetu Obywatelskiego, można zdecydować o zmianach w naszej dzielnicy. Głosowanie trwać będzie od 17 czerwca do 1 lipca br. poprzez stronę internetową  www.bo.gdynia.pl, na której trzeba się zalogować przez wpisanie numeru PESEL i imienia ojca. Głosować można poprzez trzy głosowania: dwa razy na projekty dzielnicowe i raz na projekty ogólnomiejskie. W ramach projektów dzielnicowych głosujemy najpierw na małe projekty, a później na duże  projekty.
     Zarówno podczas festynu parafialnego 20.06. jak i po Mszach św. 23 i 30 czerwca wolontariusze będą zachęcać do głosowania w ramach budżetu i polecać popieranie  dużego projektu wymieniany nawierzchni boiska przy SP 13, a z małych projektów można jednocześnie wesprzeć projekt warsztatów teatralnych dla młodzieży oraz warsztatów muzyki sakralnej dla wszystkich 
Czwartek
20 czerwca 2019
Boże Ciało
7:30 - Msza św.
Intencja: ++ Rodzice: Regina i Kazimierz Zalewscy oraz Czesława i Tadeusz Warda
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza św.
Intencja: + Bogusław Arkuszewski (greg. 20.)
13:00 - Msza św.
Intencja: ++ Rodzice: Stefan Socha, Brunon i Teresa Tylman oraz zmarli z rodziny
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Ojciec Jan Piepke (8. r. śm.), Leokadia i zmarli z rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku