Licznik odwiedzin: 10726667
Ogłoszenia parafialne
XXI Niedziela Zwykła
2019-08-26
  1. Jeszcze tylko dziś Mszę św. wieczorną odprawimy o godz. 20.00. Od przyszłej niedzieli wraca stały porządek nabożeństw. Natomiast Biuro Parafialne jeszcze do końca sierpnia czynne będzie: do piątku włącznie pół godziny po Mszy św., a w sobotę od 9.00 - 10.00.
  2. W związku z trwającymi pracami remontowymi na dzwonnicy prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia obok wieży.
  3. W przyszły poniedziałek rozpocznie się kolejny rok szkolny. Dzieci i młodzież prosimy o oczyszczenie serc w sakramencie pojednania. Będziemy na was oczekiwać w konfesjonałach w piątek od godz. 17.00. Ponieważ jednak  Msza św. o Boże błogosławieństwo w dniu rozpoczęcia roku szkolnego gromadzi zwykle niewiele dzieci i młodzieży, dlatego zapraszamy na tę Mszę św. w niedzielę poprzedzającą inaugurację kolejnego roku szkolnego: dzieci - na godz. 11.00, młodzież - na godz. 12.15. Pierwszoklasiści niech przyniosą do poświęcenia swoje tornistry, a pozostałe dzieci jakieś przybory szkolne albo choćby zeszyt.
  4. W tym tygodniu obchodzić będziemy: jutro - uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej; we wtorek - wspomnienie św. Moniki; we środę - św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, a we czwartek - Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
  5. W sobotę 31 sierpnia br. o godz. 12.00, w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku sprawowana będzie uroczysta Msza Święta z okazji 39. rocznicy Sierpnia 1980, podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ Solidarność, której przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź. Po Eucharystii nastąpi przemarsz i złożenie kwiatów pod historyczną Bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej.
  6. Obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, rozpoczną się w niedzielę, 1 września br. o godz. 04.45 uroczystym apelem, modlitwą i złożeniem wieńców u stóp Pomnika Obrońców Wybrzeża na Westerplatte, zaś o godz. 12.00 przy Pomniku Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku odprawiona zostanie Msza św. w intencji bohaterów Kampanii Wrześniowej.
  7. Parafia Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny na Karwinach organizuje wyjazd na 14 września do Włocławka na ogólnopolskie spotkanie Polska pod Krzyżem. Wyjazd o godz. 7.00 powrót w godzinach wieczornych. Koszt 70 zł. Jest to kontynuacja wspólnej modlitwy za naszą ojczyznę, która dwa lata temu nazywała się Różaniec do granic. Zapisywać się można bezpośrednio w zakrystii tamtejszej parafii lub u ks. Jacka. 
Poniedziałek
18 listopada 2019
Rekolekcje Parafialne
10:00 - Msza św.
Intencja: ++ Rodzice i Teściowie: Maria, Marcin i Antoni, Helena oraz krewni z obojga stron
19:00 - Msza św.
Intencja: + Stanisław Bogusz (greg. 18.)
Intencja: ++ Franciszek i Marianna, Czesław i Franciszka oraz dusze w czyśćcu cierpiące

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku