Licznik odwiedzin: 10608217
Ogłoszenia parafialne
XXVIII Niedziela Zwykła
2019-10-13
 1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na remont dzwonnicy.
 2. Dzisiejszy dzień przeżywamy jako Dzień Papieski, któremu towarzyszy hasło Wstańcie, chodźmy! Przed świątynią zbierane są datki na papieską fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą zdolną a ubogą młodzież.
 3. Bogato prezentuje się liturgia kolejnego tygodnia: we wtorek obchodzić będziemy wspomnienie św. Teresy od Jezusa, we środę - św. Jadwigi Śląskiej, we czwartek - św. Ignacego Antiocheńskiego, w piątek - święto św.  Łukasza Ewangelisty, a w sobotę wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 4. Trwający miesiąc różańcowy przywodzi na myśl zachęty Matki Najświętszej do codziennego odmawiania różańca. Zapraszamy więc do naszej świątyni: dzieci na godz. 17.00, dorosłych i młodzież po Mszy św. wieczornej. Wyjątkowo dziś - ze względu na nabożeństwo fatimskie - różaniec odmówimy o godz. 19.00.
 5. Właśnie różańcem rozpoczniemy ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, po nim nowenna i około godz. 20.00 Msza św., po której procesja zeświecami wokół kościoła. Nie będzie więc dziś Mszy św. o godz. 18.00.
 6. Od minionego poniedziałku trwa modlitewna inicjatywa duszpasterska pod nazwą Morze modlitwy - zawierz Maryi swoją miejscowość. Chodzi o to, by do 8 grudnia (Niepokalane Poczęcie NMP) odmawiać codziennie jedną dziesiątkę różańca w intencji naszego miasta i Ojczyzny.
 7. Dyskusyjny Klub Filmowy z okazji 5. rocznicy powstania zaprasza dziś  wyjątkowo na godz. 16.30. Spotkanie rozpocznie się urodzinowym podwieczorkiem w kawiarence, a po nim projekcja filmu Teraz i w godzinę śmierci. Zakończenie przewidziano na godz. 18.30.
 8. We środę, 16. dzień miesiąca, przypadnie 41. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Zapraszamy na wieczorną Mszę św. i nabożeństwo do św. Jana Pawła II po jej zakończeniu.
 9. Chłopców chętnych do służby ministranckiej zapraszamy w sobotę na godzinę 10.00 do kościoła.
 10. Na stoliku przy końcu ławek wyłożone są kartki na wypominki roczne i listopadowe oraz zbiorowe Msze św. za zmarłych.
 11. Ks. Piotr organizuje pielgrzymkę do Włoch na 100-lecie urodzin Karola Wojtyły. Zapisy i szczegóły u ks. Piotra.
 12. Za tydzień obchodzić będziemy Niedzielę Misyjną pod hasłem Ochrzczeni i posłani. Ta niedziela i następujący po niej Tydzień Misyjny to wyjątkowy czas, ponieważ wpisuje się w ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Ma on nam uświadomić konieczność modlitewnego wspierania pracujących na misjach oraz przekazania im pomocy w formie finansowej, którą zbierać będą członkowie Koła Misyjnego.
 13. Katolickie Amatorskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza do udziału w widowisku pt. Pusta Noc, które odbędzie się w sobotę 19 października, o godzinie 19.00 w parafii pw. św. Józefa i Judy Tadeusza w Rumi. Jest to dzieło na orkiestrę smyczkową, chór, solistów, aktorów i multimedia, które zostało skomponowane przez Cezarego Paciorka, a wśród wykonawców usłyszymy m.in. solistkę Katarzynę Bierecką oraz Orkiestrę Polskiej Filharmonii Kameralnej z Sopotu. Wydarzenie będzie rejestrowane przez TVP Gdańsk i wyemitowane w telewizji 1 i 2 listopada. Wstęp jest bezpłatny.
Pozostałe artykuły
miesiąc:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Środa
23 października 2019
Miesiąc różańcowy
7:30 - Naboż. różańcowe
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ zmarłe koleżanki: Alina, Regina, Jadwiga i Anna
Intencja: + Andrzej Staszak (greg. 23.)
17:00 - Naboż. różańcowe dla dzieci
18:00 - Msza św. + różaniec
Intencja: W intencjach nowennowych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku