Licznik odwiedzin: 10726577
Ogłoszenia parafialne
XXX Niedziela Zwykła
2019-10-27
 1. Kończymy dziś Tydzień Misyjny. Ubiegłoniedzielna zbiórka na rzecz misji przyniosła 913 zł. W imieniu misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. W najbliższy piątek przypadnie uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten zobowiązuje nas do udziału w Mszy św. Pamiętajmy o ofiarowaniu w tym dniu Komunii św. i odpustu zupełnego za naszych zmarłych.
 3. Od Dnia Zadusznego przez całą oktawę można codziennie zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące nawiedzając cmentarz i pobożnie modląc się za zmarłych. W samo wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych wystarczy nawiedzić kaplicę lub kościół, odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz  dowolną modlitwę w intencji Ojca św. oraz przyjąć Komunię św.
 4. Zapraszamy na kolejną Mszę św. o uzdrowienie, którą odprawimy w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.
 5. Msze św. zbiorowe za zmarłych odprawimy w Dzień Zaduszny o godz. 18.00, drugą - w przyszły wtorek o godz. 18.00 i trzecią - w piątek 8.11. również o 18.00. Ponadto od Dnia Zadusznego przez całą oktawę o godz. 17.30 odmawiać będziemy różaniec za zmarłych, polecanych Bogu na kartkach wypominkowych. We wszystkie dni powszednie listopada po Mszach św. modlić się będziemy za zmarłych w tzw. wypominkach.
 6. W tym tygodniu przypadną dni eucharystyczne listopada. Adorację Najśw. Sakramentu - ze względu na uroczystość Wszystkich Świętych - przeniesiemy na kolejny czwartek. Pierwszy piątek przypadnie dokładnie w uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to doskonała okazja, by Komunię św. w tym dniu ofiarować za naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy więc do skorzystania z sakramentu pojednania we czwartek od g. 17.00 do 19.00. W I sobotę przypadnie wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, dlatego Niepokalane Serce Maryi uczcimy różańcem przed poranną Mszą św. i nabożeństwem pierwszosobotnim po zakończeniu porannej Eucharystii. Chorych z Komunią św. ks. Zenon odwiedzi we środę, zaś ks. Piotr w sobotę.
 7. Zapraszamy dzieci na Bal Świętych we czwartek na godzinę 16.00 do salki pod plebanią. Obowiązuje przebranie za świętego lub anioła. Innych przebrań nie akceptujemy. Osoby chętne do pomocy prosimy o kontakt z ks. Piotrem, dzisiaj lub na spotkaniu we wtorek o godzinie 19.00 w kawiarence.
 8. Kartki na wypominki roczne i listopadowe oraz zbiorowe Msze św. za zmarłych wyłożone są na stoliku przy końcu ławek.
 9. Jeszcze tylko do czwartku gromadzić się będziemy w świątyni na nabożeństwach miesiąca różańcowego. Zachęcamy więc do wytrwałości dzieci, zapraszając je na godz. 17.00, młodzież zaś i dorosłych - po Mszy św.  wieczornej.
 10. Ks. Piotr organizuje pielgrzymkę do Włoch na 100-lecie urodzin Karola Wojtyły. Odbyć się ona ma w kwietniu przyszłego roku. Szczegóły i zapisy u ks. Piotra.
 11. Dzisiejszy Gość Niedzielny zawiera płytę z filmem Bernadetta - całość w cenie 6 zł.
 12. W związku z przykrym incydentem zniszczenia nowej elewacji na dwóch ścianach naszej dzwonnicy, wyrażamy głębokie ubolewanie i prosimy o modlitwę za sprawcę tego czynu oraz wszystkich, którzy włączyli się w chór bolesnych komentarzy w internecie.
 13. W Parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Orłowie organizowane są znów katechezy neokatechumenalne. Pierwsza z nich już jutro o godz. 19.00. Pozostałe szczegóły na plakacie.
 14. W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Jana Ciesielskiego z ul. Krośnieńskiej, zaś pogrzeb śp. Marii Grądziel z ul. Wrocławskiej odbył się poza parafią. 
Poniedziałek
18 listopada 2019
Rekolekcje Parafialne
10:00 - Msza św.
Intencja: ++ Rodzice i Teściowie: Maria, Marcin i Antoni, Helena oraz krewni z obojga stron
19:00 - Msza św.
Intencja: + Stanisław Bogusz (greg. 18.)
Intencja: ++ Franciszek i Marianna, Czesław i Franciszka oraz dusze w czyśćcu cierpiące

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku