Licznik odwiedzin: 17991161
Ogłoszenia parafialne
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
2019-11-24
  1. Dziś z łaskawości Bożej otrzymujemy wielki dar duchowej amnestii - odpust zupełny, który otrzymać może każdy będący w stanie łaski uświęcającej, kto  przyjął Komunię św. odmówi Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Centralnym punktem parafialnego święta będzie suma odprawiona o godz. 12.15 przez kapłanów naszego dekanatu pod przewodnictwem ks. kan. Marka Adamczyka, proboszcza parafii św. Jadwigi.
  2. Wdzięczni jesteśmy Panu Bogu za czas minionych rekolekcji parafialnych, które głosił nam ks. Leszek Stefański. Dziękujemy też wszystkim uczestnikom tych duchowych ćwiczeń.
  3. Niech Pan Bóg wynagrodzi tym, którzy przygotowali dzisiejszą uroczystość od strony logistycznej i duchowej: za wystrój kościoła, przygotowanie namiotu i upieczone ciasta.
  4. Bóg zapłać wszystkim, którzy wraz z członkami Wspólnoty adoracji Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej wczoraj adorowali Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie.
  5. Dziś w kościele naszym rozpocznie się czwarta edycja Przeglądu Teatrów Amatorskich Kurtyna. Zaprezentuje się w niej osiemnaście grup teatralnych z całej Polski. Zachęcamy do skorzystania z dorobku przygotowanego w wielkim trudzie przez aktorów amatorów. Otwarcie przeglądu dziś po wieczornej Eucharystii, której przewodniczyć będzie ks. bp Zbigniew Zieliński. Kurtynę rozpoczniemy uwielbieniem Pana Jezusa w wykonaniu zespołu Bogu - Chwała! i Diakonii Uwielbienia Reda. Około godz. 19.15 uroczyście rozpoczniemy tegoroczny przegląd, który od tej pory nosić będzie imię Marka Hermanna, niedawno zmarłego parafianina, przewodniczącego Rady Dzielnicy i współtwórcy Przeglądu. Już pierwszego wieczoru zobaczymy dwa spektakle w reżyserii Roberta Cyrty, zwycięzcy konkursu na pedagoga Pomorza. W kolejne wieczory kurtynowe spektakle będą wystawiane od godziny 18.45. Uroczysta gala finałowa i koncert zespołu Arka Noego odbędą się w sobotę o godz. 15.00 Szczegółowy program w bezpłatnym Kurierze Teatralnym i na plakatach.
  6. Do udziału w bogatym przeglądzie teatrów amatorskich zachęcają też odpowiedzialni za projekcje w Dyskusyjnym Klubie Filmowym.
  7. W związku z teatralnym przeglądem, próbami aktorskimi, które w ciągu dnia odbywać się będą w kościele, dużą ilością sprzętu tu ustawionego, kościół w tych dniach będzie zamknięty a Najświętszy Sakrament przeniesiemy do kaplicy dolnej i tam będą sprawowane Msze św. do soboty 30 listopada włącznie. Wszystkich pragnących spotkać się na modlitwie z Panem tam zapraszamy.
  8. Za tydzień rozpoczniemy adwent, który zainaugurowany zostanie w sposób uroczysty obrzędem Lucenariów, czyli uroczystych nieszporów adwentowych w sobotę 30 listopada po zakończeniu Mszy św. ok. godz. 18.45.
  9. Członkowie Domowego Kościoła z radością informują, że po długich oczekiwaniach, już od dziś jest dostępny kalendarz parafialny na rok 2020. Na jego kartach znajdziemy znaki wiary katolickiej - kapliczki i krzyże przydrożne. Stały się one tłem dla myśli ks. Franciszka Blachnickiego, twórcy Ruchu Oazowego. Kalendarz zawiera ważne informacje parafialne, dzięki którym będziemy mogli częściej i w liczniejszym gronie spotykać się - zarówno w kościele jak i jego otoczeniu.
  10. Ks. Piotr wciąż przypomina o możliwości wzięcia udziału w kwietniowej pielgrzymce do Włoch na 100-lecie urodzin Karola Wojtyły. Zostało jeszcze dziesięć wolnych miejsc. 
Niedziela
03 grudnia 2023
Adwent
7:30 - Msza święta
Intencja: ++ Anna Rzeplińska (2. r. śm.), Marek Lewandowski (z okazji 1. r. śm.)
9:30 - Msza święta - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza święta dla dzieci
Intencja: ++ Zdzisław Mechliński i zmarli z rodziny
12:15 - Msza święta dla młodzieży
Intencja: + Halina Kurzawa (greg. 3.)
18:00 - Msza święta
Intencja: + Tadeusz Benke (11. r. śm.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku