Licznik odwiedzin: 12758650
Ogłoszenia parafialne
VII Niedziela Zwykła
2020-02-23
  1. Ostatnia niedziela karnawału rozpoczyna 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach. Przez podjęcie zobowiązań abstynenckich choćby na czas Wielkiego Postu, możemy duchowo wesprzeć ludzi uzależnionych. Uczynić to można zabierając ze stolika przy ostatnich ławkach deklarację abstynencką, wypisać ją i wrzucić do skarbony Matki Bożej jako osobisty dar wielkopostny.
  2. Dziś, w ostatnią niedzielę karnawału, tradycyjnie rozpoczynamy tzw. nabożeństwo 40-godzinne, mające formę adoracji. Trwać ono będzie od zakończenia Mszy św. południowej do wieczornej oraz jutro i we wtorek od zakończenia Mszy św. porannej do wieczornej. Serdecznie zapraszamy na owe spotkania z Bogiem do kaplicy adoracji.
  3. Wspólnota Betania zaprasza na zabawę do Kany Galilejskiej w salce pod plebanią. Odbędzie się ona w poniedziałek 24 lutego o godzinie 19.00.
  4. We środę rozpoczniemy Wielki Post. Będzie to zarazem początek rekolekcji wielkopostnych, które głosić będzie ks. Daniel Trojnar z diecezji przemyskiej. Kazania rekolekcyjne usłyszymy podczas Mszy św. o godz. 10.00, 17.00, 18.00 i 19.30. Podczas wszystkich Mszy św. odbywać się będzie obrzęd posypania głów popiołem.
  5. Popielec jest jednym z dwóch dni w roku, w których obowiązuje post ścisły. Gorąco zachęcamy do udziału w spotkaniach rekolekcyjnych, które trwać będą do niedzieli.
  6. W dniach rekolekcyjnych Msze św. odprawiane będą, oczywiście, w górnym kościele. Prosimy o pełną mobilizację w tym czasie, aby jak najwięcej spośród nas skorzystać mogło z dobrodziejstwa rekolekcji.
  7. W czasie wielkopostnym zachęcajmy się też wzajemnie do udziału w nabożeństwach pasyjnych: na Drogę Krzyżową zapraszamy w każdy piątek:  dzieci na godz. 17.00, młodzież i dorosłych po Mszy św. wieczornej. Gorzkie Żale odprawiać będziemy w każdą niedzielę o godz. 17.00.
  8. Jeśli zamierzamy owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu, pomocą służyć nam może zdrapka wielkopostna, zawierająca serię propozycji dobrych działań na każdy dzień tego okresu.
  9. Kandydatów i chłopców chętnych do służby ministranckiej ks. Piotr zaprasza na spotkanie w sobotę na godzinę 9.00 do zakrystii ministranckiej. 
Środa
03 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: Za dusze w czyśćcu cierpiące
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencjach nowennowych
Intencja: ++ Gertruda i Franciszek Perszowscy

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku