Licznik odwiedzin: 16510632
Ogłoszenia parafialne
V Niedziela Wielkiego Postu
2020-03-29
  1. Od ubiegłej niedzieli sytuacja w Polsce i na świecie zmieniła się diametralnie. Doświadczamy kolejnych ograniczeń - wszystko z myślą o uchronieniu zdrowia i życia jak największej ilości osób. Dziękujemy za zrozumienie i podporządkowanie się wszelkim nakazom i zaleceniom władz państwowych i kościelnych. W związku z nimi ilość osób, przebywających w danej chwili w kościele została ograniczona do pięciu. W praktyce oznacza to, że w Eucharystii uczestniczyć może jedynie rodzina, która zamówiła intencję mszalną (ale wciąż tylko pięć osób).
  2. W perspektywie najbliższych dni mamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Podtrzymujemy pierwszoczwartkową adorację Najśw. Sakramentu (w górnym kościele) od zakończenia Mszy św. porannej do 21.00. Starajmy się siadać w odpowiednich odległościach od siebie i pilnować limitu 5 osób. Jeśli ktoś chciałby skorzystać przed Świętami ze spowiedzi św., będziemy oczekiwali w konfesjonale. Gdyby akurat nie było w danej chwili żadnego księdza w kościele, prosimy o telefon do plebanii (58 622 23 52). W pierwszy piątek kwietnia (ze względu na wyjątkowe okoliczności) też wystawimy Najświętszy Sakrament do wieczornej Mszy św. i będziemy dyżurowali w konfesjonale, zaś po spowiedzi - zarówno we czwartek jak i w piątek - można będzie poprosić o udzielenie Komunii św.
  3. Wstępnie umawialiśmy się na wizytę u chorych w Wielkim Tygodniu, ale w obecnej sytuacji, ze względu na fakt, że osoby te znajdują się w grupie największego ryzyka zachorowania na koronawirusa, odwołujemy te wizyty, ale gdyby ktoś miał gorące pragnienie przyjęcia Ciała Pańskiego jeszcze przed Świętami, prosimy o telefon.
  4. Biskupi zachęcają do przyjmowania Komunii św. duchowej (sposób jej przyjmowania opisany jest w gazetce i na stronie internetowej). Pojawiają się jednak pytania o możliwość przyjmowania Komunii św. choćby w niedzielę po przeżyciu Eucharystii transmitowanej przez radio, telewizję czy internet. Jeśli ktoś pragnie fizycznie przyjąć Ciało Pańskie, może to uczynić w przerwach pomiędzy Mszami. Będziemy w gotowości. W dni powszednie również można z tej możliwości skorzystać po Mszy św. porannej albo wieczornej. Trzecią możliwością będzie godzina 15.00 - po zakończonej Koronce. Przestrzegać jednak musimy limitu 5 osób.
  5. Raz jeszcze prosimy o dyskretne sondowanie potrzeb sąsiadów, zwłaszcza tych w starszym wieku. Jeśli ktoś na taką pomoc liczyć nie może, bądź nie ma śmiałości prosić o przysługę ludzi z sąsiedztwa, prosimy o telefon do Biura Parafialnego (58 622 23 52). Zgłaszają się osoby gotowe pomóc w takich sytuacjach - wykorzystamy ich potencjał. Jeśli natomiast mamy wiedzę co do osób będących w potrzebie, które nie mają śmiałości prosić o pomoc, poinformujmy o tym Biuro Parafialne albo PZ Caritas.
  6. Korzystających z jakiejkolwiek pomocy prosimy o ostrożność. Nie ufajmy podejrzanym służbom czy wolontariuszom. Nie otwierajmy drzwi przed ludźmi, których nie znamy. W razie wątpliwości dzwońmy do sąsiadów.
  7. W związku z wprowadzeniem koniecznych ograniczeń, które pozbawiają nas możliwości wspólnotowego uczestniczenia w nabożeństwach pasyjnych, podpowiadamy możliwość indywidualnego odprawienia Drogi Krzyżowej w kościele (przy zachowaniu limitu 5 osób) bądź w domu, w gronie rodzinnym. Jeśli jednak ktoś chciałby przeżyć ją w domu a jednocześnie wspólnotowo, to zachęcamy do przeżycia wyjątkowego misterium, jakie przygotowali dla nas aktorzy - amatorzy ze stowarzyszenia KACK Mały Kack. Przeżywaliśmy je przed dwoma laty jako misterium plenerowe w ramach Drogi Krzyżowej ulicami Kacka. (Kto był, to pamięta, że pogoda była wówczas bardzo niesprzyjająca - okropny wiatr i ziąb.) Mimo to Droga Krzyżowa odbyła się przy wielkim poświęceniu aktorów. Dziś możemy ją ponownie przeżyć, odtwarzając ze strony https://youtu.be/H8aNrwyqz4U
  8. W minioną środę odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Krzysztofa Chuka z ul. Piotrkowskiej oraz śp. Alinę Grochowską z ul. Kaliskiej. Polecajmy naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu.
  9. W przedszkolu Sióstr Dominikanek przy ul. Mierniczej 9 trwa rekrutacja dzieci na rok 2020/21 do wszystkich grup wiekowych. Siostry przyjmują zgłoszenia telefonicznie pod numerem 698 891 205. 
Czwartek
23 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: ++ Gertruda i Antoni Penkowscy
18:00 - Msza św.
Intencja: + Zenon Grzybowski (greg. 23.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku