Licznik odwiedzin: 12949358
Ogłoszenia parafialne
III Niedziela Wielkanocna
2020-04-25
 1. Dzięki Bogu mamy już inną sytuację niż przed tygodniem, gdzie w Mszach św. i nabożeństwach uczestniczyć mogło zaledwie 5 osób. Od minionego poniedziałku obowiązuje zarządzenie Prezesa Rady Ministrów, zgodnie z którym ilość osób w kościele warunkowana jest metrażem świątyni. Po dokładnych pomiarach okazało się, że limit osób mogących uczestniczyć w nabożeństwach wynosi dla naszego kościoła 48. Jak wiemy z doniesień medialnych, nie jesteśmy jednak zwolnieni z noszenia masek zakrywających usta i nos.
 2. W modlitwach polecamy Panu Bogu wszystkich wspierających materialnie naszą wspólnotę, a w sobotę o godz. 9.30 odprawimy Mszę św. w ich intencji.
 3. Bóg zapłać wszystkim, którzy adorowali Pana Jezusa podczas adoracji wieczystej. Dziękujemy też za zdemontowanie dekoracji Grobu Pańskiego.
 4. Dziś Niedziela Biblijna. Rozpoczyna ona XII Tydzień Biblijny pod hasłem Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego (por. J 6,35-36), Nawiązuje ono do tematu całego roku duszpasterskiego, w którym rozważamy tajemnicę Eucharystii jako Misterium wiary. 
 5. Przez cały tydzień w kościele naszym wyłożona będzie Księga Pisma św. z zachętą do sięgania po nią i rozważania słowa Bożego w ciszy świątyni. Prosimy o to, by również w naszych domach wyakcentować Bożą obecność w Jego słowie. Proponujemy, by wyłożyć tę Księgę na poczesnym miejscu i przed wieczornymi modlitwami wspólnie odczytać fragment Ewangelii wg św. Mateusza. Wychodząc z kościoła można wziąć kartkę z zaznaczonym fragmentem Ewangelii według św. Mateusza powiązanym z fragmentem Księgi Syracha.
 6. We środę przypadnie święto św. Katarzyny Sieneńskiej, a w sobotę (wyjątkowo 2., a nie 3. maja, ze względu na to, że Niedziele Wielkanocy nie pozwalają na obchodzenie innych uroczystości) przypadnie uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski - w tym dniu Msze św. odprawiać będziemy w porządku niedzielnym.
 7. Najbliższy czwartek, poprzedzać będzie pierwszy piątek miesiąca, zapraszamy więc do adorowania Pana Jezusa w naszym kościele od zakończenia Mszy św. porannej do godziny 21.00 z przerwą na wieczorną Eucharystię. Spróbujemy też uruchomić transmisję on-line. W czasie czwartkowej adoracji będzie też okazja do skorzystania z sakramentu pojednania.
 8. W pierwszy piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa nabożeństwem po porannej i przed wieczorną Mszą św.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca tym razem przypadnie uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski. Członkowie Żywego Różańca - jak w każdą niedzielę - kwadrans przed godz. 9.00 odmówią różaniec, a po zakończeniu Mszy św. o godz. 9.30 uczcimy Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.
 10. W sobotę, 2 maja obchodzić też będziemy Dzień Flagi. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag narodowych w naszych domach.
 11. Jeśli chodzi o odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem, to w tym miesiącu - z wiadomych względów - odwiedzać będziemy wyłącznie tych, którzy sami o to poproszą, dzwoniąc do Biura Parafialnego.
 12. Różne wydarzenia i uroczystość można przesuwać w czasie albo odwoływać - jak to się stało w tym roku z I Komunią św. Gdy zaś chodzi o rocznice... one po prostu przypadają w konkretnym terminie. W niedzielę 3 maja dzieci klas IV obchodziłyby rocznicę I Komunii św. Nie można jednak tego w obecnym zrealizować. Dlatego proponujemy przeżycie tego dnia w szczególniejszy sposób w gronie rodzinnym czy to przez udział w telewizyjnej Mszy św. czy to w naszej świątyni - w jakiejkolwiek Mszy św. tego dnia.
 13. W tym roku, ze względu na różne ograniczenia, musimy inaczej zorganizować nabożeństwa majowe. Rezygnujemy z nabożeństw dla dzieci, zachęcając do rodzinnych nabożeństw połączonych z wieczorną modlitwą, zaś młodzież i dorosłych zapraszamy na nabożeństwo majowe po wieczornych Mszach św. (z zachowaniem limitu 48 osób).
 14. W ramach modlitw osobistych i rodzinnych prośmy o oddalenie pandemii, o Boże zmiłowanie nad światem i o deszcz dla spragnionej ziemi.
 15. Przyszłą niedzielą, rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Powołania.
 16. W obecnej sytuacji nie pozwólmy uśpić swojej czujności w zakresie troski o starszych i chorych sąsiadów. Dopytujmy się o zdrowie, zaopatrzenie czy konieczność załatwienia różnych spraw.
Wtorek
13 kwietnia 2021
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: O dary nieba dla śp. Józefa, Bożeny, Zygmunta, Michała, Haliny oraz rodziców z obojga stron
18:00 - Msza św.
Intencja: Podziękowanie NMP za otrzymane łaski i Jej opiekę oraz wynagrodzenie i zadośćuczynienie Niep. Sercu NMP za grzechy przeciwko życiu i rodzinie, przebłaganie za grzechy nasze i bliźnich oraz prośba o ochronę przed wszelkim złem i ideologią Gender.
Intencja: O powrót do Boga, uzdrowienie ciała i duszy oraz miłość dla syna i uzdrowienie rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku