Licznik odwiedzin: 25957594
Ogłoszenia parafialne
I Niedziela Adwentu
2020-11-29
 1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszym dniem nowego roku liturgicznego, który przeżywać będziemy pod hasłem Zgromadzeni na świętej Wieczerzy.
 2. Dzień dzisiejszy jest zarazem początkiem adwentu. Zwłaszcza w obecnej sytuacji winniśmy zatroszczyć się o jak najlepsze wykorzystanie tego czasu. Zapraszamy - oczywiście - na Msze św. roratnie na godz. 6.30, choć w sytuacji pandemii i narzuconych limitów wiernych, nie będzie to łatwe. Właśnie ze względu na owe limity Eucharystie sprawować będziemy zarówno rano jak i wieczorem w dużym kościele.  Mimo, że jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana, postarajmy się w nasze oczekiwanie włączyć również tradycyjne umartwienia - wyłączmy na ten czas telewizory, spędzajmy więcej czasu na rodzinnych rozmowach i modlitwie.
 3. Wdzięczni jesteśmy członkom stowarzyszenia Katolickie Amatorskie Centrum Kultury za zorganizowanie Przeglądu Teatrów Amatorskich Kurtyna. Było to przedsięwzięcie zupełnie odmienne od dotychczasowych, ale znów bardzo pracochłonne i angażujące wiele osób. Składamy im serdeczne Bóg zapłać. Więcej informacji na temat zakończonego wczoraj przeglądu znaleźć można w naszym parafialnym biuletynie, a przede wszystkim na stronie internetowej Katolickiego Amatorskiego Centrum Kultury.
 4. Wielkie Bóg zapłać również Panom, którzy wczoraj sfinalizowali zewnętrzne oświetlenie kościoła i monitoring.
 5. Najbliższy czwartek będzie pierwszym w miesiącu. Zachęcamy do adorowania Pana Jezusa (z konieczności) w górnym kościele: od zakończenia Mszy św. porannej do godz. 18.00.
 6. W I piątek oczekiwać będziemy na penitentów przed i w trakcie porannej Eucharystii oraz po południu od godz. 17.00. Po zakończeniu wieczornej Mszy św. będzie okazja do cichej adoracji Najśw. Sakramentu, a od godz. 21.00 do 5.00 prowadzona ona będzie przez członków grupy modlitewnej. O północy odprawimy Mszę św. w intencjach przebłagalnych.
 7. W I sobotę po Mszy św. porannej uczcimy Niep. Serce NMP, zaś chorych z Komunią św. odwiedzać będziemy jedynie na wyraźne życzenie: ks. Zenon w nadchodzącą środę, a ks. Wojciech - w sobotę.
 8. W związku z ograniczeniem ilości osób w kościołach, zachęcamy do udziału w dodatkowej Mszy św. o godz. 15.00.
 9. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Siostry Miłosierdzia, które przybędą do nas z tzw. Cudownym Medalikiem. Zbiega się to w czasie z poświęceniem medalików i książeczek dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii św. Ponieważ jednak nie możemy przekroczyć dopuszczalnego limitu osób w kościele, zapraszamy uczniów klasy III A z SP 13 na Mszę św. o godz. 9.30, z III B z SP 13 na Mszę św. o godz. 12.15; ze Szkoły Amerykańskiej na godz. 11.00, zaś ze Szkoły Społecznej z Witomina na godz. 15.00.
  Siostry Miłosierdzia prowadzą w Wejherowie Dom Pomocy Społecznej dla 115 podopiecznych, borykających się z problemem bardzo starej windy. Obecna przeżyła już swój złoty jubileusz, a po przeglądzie technicznym wydano zgodę na jej użytkowanie tylko przez jeden rok. W kruchcie kościoła Siostry oferować będą prace artystyczne wykonane przez pracowników i mieszkańców tego domu, między innymi stroiki świąteczne i aniołki, z których dochód przeznaczony będzie na zakup nowej windy.
 10. Przy skarbonie św. Antoniego ustawiony jest stolik ze świecami wigilijnymi Caritas, a tradycyjne Aniołki losować można dziś i za tydzień, by uradować potrzebujące dzieci świątecznymi paczkami.
 11. Wciąż dostępne są kalendarze parafialne na rok 2021 przygotowane przez członków, Domowego Kościoła. Nabywać je można w kruchcie kościoła, w zakrystii oraz w sklepie Domena przy ul. Kaliskiej.
 12. 8. grudnia przypadnie uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. W tym też dniu zaprosimy na modlitwę w samo południe, w Godzinie Łaski, o którą prosiła Matka Najświętsza.
 13. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Rajmunda Peplińskiego, zamieszkałego poza parafią, a we wtorek o godz. 13.00 Msza św. pogrzebowa za śp. Stanisława Chrzanowskiego z ul. Piotrkowskiej. 
Czwartek
18 lipca 2024
Okres zwykły - wakacje
7:30 - Msza św.
Intencja: W intencji darczyńców
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Jan (13. r. śm.), Leokadia i zmarli z rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku