Licznik odwiedzin: 12769087
Ogłoszenia parafialne
Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
2021-01-01
 1. Nowy Rok przypada w uroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi - to dla nas wskazówka, by wchodząc w nową miarę czasu, powierzać się Jej trosce i prosić o wstawiennictwo u tronu Bożego na cały 2021 rok, błagając szczególnie o pokój na świecie, oddalenie pandemii i wierność w spełnianiu Bożych planów.
 2. Z racji dzisiejszej uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim adorującym w miniony czwartek Pana Jezusa w ramach całodziennej adoracji.
 4. W dniu jutrzejszym wspominać będziemy śś. Bazylego W. i Grzegorza z Nazjanzu, a we środę przypadnie uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwaną uroczystością Trzech Króli. Kolejna niedziela zaś będzie świętem Chrztu Pańskiego.
 5. W uroczystość Objawienia Pańskiego Msze św. odprawiać będziemy w porządku niedzielnym.
 6. Właśnie w tę uroczystość gościć będziemy Siostrę Halinę Wiczling, misjonarkę, która działając w ramach Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie będzie oferować dewocjonalia wykonane przez chrześcijańskie rodziny z Betlejem. W ramach kampanii SOS dla Ziemi Świętej możemy wesprzeć, malejącą z roku na rok, obecność chrześcijan w ziemi Zbawiciela. Sytuacja pandemii i związany z tym całkowity brak pielgrzymów postawiły największe wyzwanie, któremu próbują podołać. Nabywając ich wyroby możemy mieć doświadczenie obecności Miasta Dawidowego w naszych domach i wesprzeć zubożałych braci.
 7. Rozprowadzane przed Świętami przez członków Grupy Charytatywnej Samarytanie gry planszowe pn. Trzej Królowie, rozeszły się w błyskawicznym tempie. Na życzenie zawiedzionych, sprowadzili oni kolejną partię gier, które mogą się przydać nie tylko w nadchodzącą uroczystość Objawienia Pańskiego... Jeszcze dziś i w niedzielę można nabyć zestaw dwóch gier w cenie 10 zł.
 8. Zgodnie z zapowiedzią, tegoroczne kolędowanie polegać będzie na przedpołudniowym przejściu kapłanów wyznaczonymi ulicami i błogosławieniu domów niejako „zza płotu\". Mieszkańców tych ulic zaprosimy na wieczorną Eucharystię, podczas której pobłogosławimy przyniesioną przez nich wodę, by mogli sami pokropić swoje domostwo i zachęcać będziemy do udziału w adoracji Najśw. Sakramentu, która potrwa do godz. 20.00. Wyjątkiem będzie poniedziałek, 4 stycznia, kiedy to adoracja odbywać się będzie już od godz. 17.00 ze względu na diecezjalne spotkanie animatorów Domowego Kościoła, które od kilku miesięcy odbywa się w naszej parafii w pierwsze poniedziałki miesiąca.       
  Poniżej przedstawiamy harmonogram tegorocznego kolędowania:
  2.01. ul. Przemyska oraz Sanocka, Rungurska i Skolska  ul. Krośnieńska, Lotników, Bądkowskiego
  4.01.  ul. Olkuska, Łęczycka i Radomska ul. Lipnowska, Częstochowska, Siedlecka
  5.01.  ul. Małopolska, Kurpiowska, Żmudzka,  Góralska ul. Wrocławska, Wielkopolska
  7.01. ul.  Sportowa, Wileńska, Olimpijska, Stryjska, Halicka
  8.01. ul. Sandomierska, Bielska, Łowicka
  9.01. ul. Płocka, Sochaczewska ul. Sieradzka
  11.01. ul. Kaliska, Piotrkowska
  12.01. ul. Wieluńska
 9. W najbliższych dniach odbędą się pogrzeby dwojga naszych parafian, zmarłych w minionych dniach: śp. Ewę Pietraszun z ul. Żmudzkiej, polecać będziemy Bogu w poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 13.00, a za śp. Jana Wróblewskiego modlić się będziemy we czwartek podczas Eucharystii o godz. 10.00. Polecajmy naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu. 
Piątek
05 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: W intencji Bogu wiadomej
17:00 - Droga Krzyżowa dla dzieci
18:00 - Msza św.
Intencja: O wolność i potrzebne łaski dla ludzi zniewolonych nałogami oraz w intencji KWC
Intencja: O błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i dary Ducha Świętego dla Jacka i Andrzeja
18:30 - Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku