Licznik odwiedzin: 12758688
Ogłoszenia parafialne
IV Niedziela Zwykła
2021-01-31
 1. Dziś odbywa się zapowiedziana zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi w Chorwacji. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. We wtorek przypadnie święto Ofiarowania Pańskiego, zwane też świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas Mszy św. porannej i wieczornej błogosławić będziemy świece.
 3. W tym dniu modlić się będziemy w intencji osób życia konsekrowanego z różnych zgromadzeń zakonnych, wdów i dziewic konsekrowanych oraz członków świeckich instytutów życia konsekrowanego. W tym dniu będziemy też zbierać kolektę na wsparcie zakonów kontemplacyjnych naszej archidiecezji, wśród których znajdują się też Siostry Karmelitanki Bose w Orłowie.
 4. We środę zaś, przypada wspomnienie św. Błażeja udzielać będziemy błogosławieństwa tego świętego, patrona w chorobach gardła.
 5. Ofiarowanie Pańskie kończy w tradycji polskiej czas śpiewów kolędowych oraz dekoracji z tym czasem związanych. Dlatego prosimy o pomoc przy demontażu tegorocznych dekoracji świątecznych. Chętnych do tej pracy zapraszamy we środę na godz. 19.00 do naszej świątyni.
 6. W tym tygodniu przypadną dni eucharystyczne lutego: w pierwszy czwartek zapraszamy do adorowania Pana Jezusa od zakończenia Mszy św. porannej do wieczornej. W pierwszy piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania od godz. 17.00, zaś po Mszy św. wieczornej zapraszamy do cichej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00, która potem prowadzona będzie przez członków grupy modlitewnej do godz. 5.00, z przerwą na Eucharystię o północy.
 7. Chorych z Komunią św. ks. Zenon odwiedzi we środę, a ks. Wojciech w sobotę, ale tylko na wyraźne zaproszenie.
 8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Modlitwy o nowe powołania kapłańskie. Słowo Boże i świadectwo powołania wygłosi diakon Arkadiusz Kosznik. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na funkcjonowanie Gdańskiego Seminarium Duchownego, które utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych. Będzie też możliwość zakupienia książek przygotowanych przez kleryków.
 9. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie w naszej świątyni w najbliższą niedzielę po Mszy św. wieczornej.
 10. Ponawiamy prośbę o wrzucanie należności za Gościa Niedzielnego i inne periodyki oraz ofiary za biuletyn parafialny do skrzynki na stoliku z gazetkami.
 11. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Jana Gliwy z ul. Lipnowskiej, zaś jutro o godz. 12.00 Msza św. pogrzebowa za śp. Reginę Głogowską, zamieszkałą poza parafią.
Środa
03 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: Za dusze w czyśćcu cierpiące
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencjach nowennowych
Intencja: ++ Gertruda i Franciszek Perszowscy

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku