Licznik odwiedzin: 12761615
Ogłoszenia parafialne
VI Niedziela Zwykła
2021-02-14
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na cele inwestycyjne.
  2. Ostatnia niedziela karnawału rozpoczyna 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem Trzeźwością pokonywać kryzys. Jest on okazją nie tylko do modlitwy za zniewolonych alkoholizmem, ale też sugestią, by podjąć zobowiązania abstynenckie choćby na czas Wielkiego Postu właśnie w ich intencji. Zachęcamy do zabierania ze stolika przy ostatnich ławkach deklaracji abstynenckich. Po podpisaniu prosimy wrzucić je do skarbony Matki Bożej jako osobisty dar wielkopostny.
  3. Tradycyjnie w ostatnią niedzielę karnawału rozpoczynamy tzw. nabożeństwo 40-godzinne. Ma ono formę adoracji, która trwać będzie dziś od zakończenia Mszy św. południowej do 15.00, i po zakończeniu Mszy św. o tej godzinie do wieczornej oraz jutro i we wtorek. Serdecznie zapraszamy.
  4. W Środę Popielcową zapraszamy na Msze św. z posypaniem głów popiołem na godz. 10.00, 17.00, 18.00 i 19.30.
  5. Popielec jest jednym z dwóch dni w roku, w których obowiązuje post ścisły.
  6. Od kilku lat Środą Popielcową rozpoczynaliśmy rekolekcje wielkopostne. Ograniczenia wynikające z pandemii uniemożliwiają zorganizowanie zwykłego czasu modlitwy, adoracji i skupienia. Nie chcielibyśmy jednak w ogóle zrezygnować z rekolekcji. Dlatego, aby zapewnić wszystkim możliwość duchowego przeżywania tegorocznego Wielkiego Postu, nauki rekolekcyjne głosić będziemy podczas Mszy św. kolejnych niedziel tego okresu, zaś pomiędzy Eucharystiami będziemy mieli okazję do adorowania Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Msze św. od czwartku do soboty pozostawiamy w godzinach rekolekcyjnych, tj. 10.00 i 19.00 z adoracją Najśw. Sakr. od 9.00 i od 18.00.
  7. W czasie wielkopostnym zachęcajmy się też wzajemnie do udziału w nabożeństwach pasyjnych: na Drogę Krzyżową zapraszać będziemy w każdy piątek: po Mszy św. o godz. 8.00 (w najbliższy piątek o godz. 10.00) dzieci na godz. 17.00, młodzież i dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale odprawiać będziemy w każdą niedzielę o godz. 17.00.
  8. W owocnym przeżywaniu Wielkiego Postu, może nam pomóc zdrapka wielkopostna z serią propozycji dobrych działań na każdy dzień tego okresu.
  9. W imieniu władz miasta przypominamy, że do końca miesiąca w ramach Budżetu Obywatelskiego można zgłaszać konkretne projekty mogące zmienić życie w naszej dzielnicy.
  10. We środę o godz. 12.00 odprawimy Mszę św. pogrzebową za śp. Urszulę Ołoś z ul. Sieradzkiej, a we czwartek o godz. 12.30 za śp. Ewę Pażątka - Lipińską z ul. Łowickiej. Polecajmy je Miłosierdziu Bożemu.
Środa
03 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: Za dusze w czyśćcu cierpiące
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencjach nowennowych
Intencja: ++ Gertruda i Franciszek Perszowscy

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku