Licznik odwiedzin: 12949317
Ogłoszenia parafialne
I Niedziela Wielkiego Postu
2021-02-21
  1. Bóg zapłać za ofiary złożone w minioną niedzielę na cele inwestycyjne. Zebrano 3958 zł.
  2. Zakończyliśmy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, ale wciąż zachęcamy do podejmowania zobowiązań abstynenckich w intencji osób zniewolonych alkoholizmem i wrzucania ich do skarbony Matki Bożej jako osobisty dar wielkopostny.
  3. W dobrym przeżywaniu Wielkiego Postu pomocą służyć nam może tradycyjna Zdrapka wielkopostna, którą pobierać można ze stolika przy ostatnich ławkach. Są tam też papierowe skarbonki jałmużny wielkopostnej, które zbierać będą członkowie PZ Caritas na zakończenie W. Postu.
  4. Ciekawą inicjatywą wykazali się też członkowie Samorządu Uczniowskiego naszej trzynastki proponując udział w akcji Pomoc dla Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni. Potrwa ona do 15 marca, a szczegóły odnajdziemy na plakacie.
  5. Natomiast duży plakat - kolorowankę, jako propozycję na rodzinne przeżywanie Wielkiego Postu proponuje ks. Wojciech. Jej koszt wraz z pomocami dostępnymi w Internecie wynosi 25 zł.
  6. Czas pandemii wymusił na nas przeorganizowanie wielkopostnych rekolekcji. Nauki rekolekcyjne głosić będziemy we wszystkie niedziele tego czasu, a po Mszach św. będzie okazja do modlitewnej refleksji przed Najświętszym Sakramentem.
  7. W czasie wielkopostnym zachęcajmy się też wzajemnie do udziału w nabożeństwach pasyjnych: na Drogę Krzyżową zapraszamy w każdy piątek: po Mszy św. o godz. 8.00, dzieci - na godz. 17.00, młodzież i dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale odprawiać będziemy w każdą niedzielę o godz. 17.00.
  8. Tradycyjnie druga niedziela Wielkiego Postu będzie Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, którzy głoszą Ewangelię Chrystusa w Afryce, Azji i Oceanii oraz Ameryce Łacińskiej. Członkowie Koła Misyjnego  zbierać będą ofiary na ich rzecz. 
Wtorek
13 kwietnia 2021
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: O dary nieba dla śp. Józefa, Bożeny, Zygmunta, Michała, Haliny oraz rodziców z obojga stron
18:00 - Msza św.
Intencja: Podziękowanie NMP za otrzymane łaski i Jej opiekę oraz wynagrodzenie i zadośćuczynienie Niep. Sercu NMP za grzechy przeciwko życiu i rodzinie, przebłaganie za grzechy nasze i bliźnich oraz prośba o ochronę przed wszelkim złem i ideologią Gender.
Intencja: O powrót do Boga, uzdrowienie ciała i duszy oraz miłość dla syna i uzdrowienie rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku