Licznik odwiedzin: 16510205
Ogłoszenia parafialne
Niedziela Palmowa
2021-03-28
 1. Rozpoczęliśmy obchód Wielkiego Tygodnia. Dziękujemy za słodycze składane do kosza ustawionego przy końcu ławek oraz za ofiary złożone do skarbony św. Antoniego. Ofiary z papierowych skarbonek Jałmużny wielkopostnej można będzie składać w czasie Świąt do kosza ustawionego przed prezbiterium.
 2. Na godz. 17.00 zapraszamy do kościoła na ostatnie Gorzkie Żale z rozważaniami o Namiocie Spotkania.
 3. Chorych z świąteczną Komunią św. planujemy odwiedzić we środę, ale tylko na wyraźne zaproszenie.
 4. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby, które nie mogły być we czwartek w naszej świątyni, a chciałyby modlitewnie wspierać poczęte dzieci, mogą to uczynić w mniej uroczysty sposób, składając prywatnie wspomniane przyrzeczenie, a podpisaną deklarację wrzucić do skarbony Matki Bożej.
 5. W związku z wprowadzonymi ograniczeniami epidemicznymi, w naszym kościele może przebywać jednocześnie 36 osób. Ubolewamy z tego powodu, ale nie zamierzamy wprowadzać jakichkolwiek biletów, czy rejestracji na czas Triduum Paschalnego. Odwołujemy się natomiast do rozsądku i prosimy, by w wypadku przekroczenia tej liczby pozostać na zewnątrz kościoła - przy włączonych głośnikach. Próbujemy też zorganizować transmisję on-line, która byłaby dostępna poprzez link, który podamy na stronie parafialnej.
 6. Istotnym warunkiem dobrego przeżywania Triduum Paschalnego jest skorzystanie z sakramentu pojednania. W konfesjonale czuwać będziemy:
  - od poniedziałku do środy w godzinach 18.30 do 20.00
  - W Wielki Czwartek od 20.00 do 22.00, 
  - zaś w nocy z Piątku na Sobotę od godz. 23.00 do 3.00
     Możliwości będzie więc sporo. Skorzystajmy z tej oferty Bożego Miłosierdzia.
     Dodatkowo, ze względu na limit osób mogących przebywać w kościele, w trakcie trwania spowiedzi we czwartek i z piątku na sobotę, będzie możliwość przyjęcia Komunii św. co pół godziny.
 7. Ceremonie Wielkiego Czwartku rozpoczniemy o godz. 18.00. Po Mszy św. zostanie obnażony ołtarz, zaś adoracja Chrystusa odbywać się będzie w Ciemnicy, którą w tym roku - ze względu na szczególne warunki - ulokujemy przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Będziemy mogli trwać tam na modlitwie do godz. 22.00. Dopiero potem pojawi się możliwość zbudowania Grobu Pańskiego. Chętnych do tej pracy - mimo późnej pory - zapraszamy więc o tej godzinie do naszego kościoła.
 8. Kwiaty do Grobu Pańskiego można składać przy ołtarzu Matki Bożej. Członkom Żywego Różańca już składamy Bóg zapłać za ofiarę na ten cel złożoną. Jednocześnie ks. Wojciech, który w tym roku podjął się budowy Grobu Pańskiego prosi o wypożyczenie obrazów nie związanych z tematyką religijną, które mają stanowić część dekoracji tegorocznego Grobu.
 9. Adorację w ciemnicy w W. Piątek rozpoczniemy o godz. 7.00 i trwać ona będzie do wieczornych ceremonii.
 10. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W tym dniu o godz. 15.00 rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
 11. Ceremonie Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 19.00. Po nich będzie okazja do adorowania Najśw. Sakramentu przy Grobie Pańskim.
 12. Skoro nie możemy gremialnie uczestniczyć w ceremoniach Triduum Paschalnego, usilnie zachęcamy do adorowania Najśw. Sakramentu przy Grobie Pańskim w mniejszych grupach - według poniższego planu:
  22.00 - 23.00 - ul. Kurpiowska, Żmudzka, Góralska
  23.00 - 24.00 - ul. Radomska, Lipnowska, Wieluńska, Częstochowska, Siedlecka
  00.00 - 01.00 - ul. Łowicka, Bielska, Piotrkowska, Olkuska 
   1.00 - 2.00 - ul. Halicka, Sandomierska, Kaliska  
   2.00 - 3.00 - ul. Bądkowskiego, Rungurska, Skolska, Lotników, Krośnieńska, Sanocka  
   3.00 - 4.00 - ul. Przemyska, Sieradzka    
   4.00 - 5.00 - ul. Wrocławska, Wielkopolska, Małopolska  
   5.00 - 6.00 - ul. Wileńska, Sportowa, Olimpijska, Stryjska   
   6.00 - 7.00 - ul. Łęczycka, Płocka, Sochaczewska
 13. Pokarmy na stół wielkanocny błogosławić będziemy na placu przykościelnym od godz. 10.00 do 12.00 oraz od 14.00 do 16.00 - co piętnaście minut. Prosimy ustawiać się na chodniku wokół kościoła.
 14. Ceremonie Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.30. Po ich zakończeniu nie będzie - oczywiście - adoracji Najśw. Sakramentu.
 15. Mszę św. rezurekcyjną w niedzielę Zmartwychwstania rozpoczniemy o godz. 6.00. Procesja będzie miała jedynie symboliczny wymiar: w otoczeniu służby liturgicznej przejdziemy wokół kościoła, błogosławiąc Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata - a więc całą naszą parafię.
 16. Msze św. po rezurekcji odprawiać będziemy w porządku niedzielnym - łącznie z Mszą św. o godz. 15.00, a w drugi dzień świąt również w porządku niedzielnym.
 17. W dni świąteczne, dla osób, które uczestniczyć będą w Mszy św. transmitowanej przez telewizję czy Internet, umożliwimy przyjęcie Komunii św. w kościele o godz. 10.15 następnie o 11. 45 oraz o 15.45.
 18. Jak w latach poprzednich, w dni Triduum Paschalnego zapraszamy do wspólnego odmawiania Liturgii Godzin według planu umieszczonego na plakatach.
 19. Wczoraj pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Ryszarda Urygę z ul. Wieluńskiej, zaś w tym czasie w Lwówku Śl. odbywał się pogrzeb śp. Ojca Marcelego Richerta, naszego parafianina, który w wieku 85 lat odszedł z tego świata. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. 
Czwartek
23 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: ++ Gertruda i Antoni Penkowscy
18:00 - Msza św.
Intencja: + Zenon Grzybowski (greg. 23.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku