Licznik odwiedzin: 12949312
Ogłoszenia parafialne
Zmartwychwstanie Pańskie
2021-04-04
  1. Z okazji Świąt Paschalnych życzymy wszystkim głębokiej wiary w ogromną moc Miłosierdzia Bożego i w skuteczność modlitw ku Bogu zanoszonych. Niech Pan oddali epidemię, pogodzi zwaśnionych, nadzieję wleje w serca wątpiących i da łaskę nawrócenia tym, którzy upadli. Oby odmienność tych  Świąt nie powodowała w nas przygnębienia, a pozwoliła tym bardziej dostrzec wielkość i wartość ofiary, jaką nasz Pan złożył z myślą o nas.
  2. Wdzięczni jesteśmy wykonawcom Grobu Pańskiego, tym, którzy wypożyczyli obrazy na tegoroczną dekorację, ofiarodawcom kwiatów, nowego paschału oraz panom, którzy uprzątnęli teren wokół kościoła. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim zaangażowanym w liturgię Triduum Paschalnego - zarówno służbie liturgicznej jak i lektorom oraz kantorom, którzy włączyli się w posługę liturgiczną. Bóg zapłać wszystkim, którzy adorowali Pana Jezusa w minionych dniach, a zwłaszcza w nocnych godzinach z piątku na sobotę. Bóg zapłać również za przyniesione do kościoła skarbonki jałmużny wielkopostnej, które zasilą konto PZ Caritas.
  3. Bóg zapłać za ofiary składane do skarbony św. Antoniego. Dzięki nim zarówno członkowie PZ Caritas jak i Grupy Charytatywnej Samarytanie mogli obdarować kilkadziesiąt rodzin. Przy okazji dziękujemy wolontariuszom z tych grup za poświęcenie.
  4. Dziś i jutro osoby uczestniczące w Mszy św. transmitowanej przez telewizję czy Internet, mogą przyjąć Komunii św. w kościele o godz. 10.15 następnie o 11. 45 oraz o 15.45.
  5. Jutro Msze św. odprawiać będziemy według porządku niedzielnego, a modlitwą i ofiarą wspierać będziemy tradycyjnie uczelnie katolickie.
  6. Aktualna sytuacja epidemiczna w kraju wymusiła stanowcze rygory, które obowiązują nas w kościele. Dziękujemy za ich przestrzeganie. Aby łatwiej można było utrzymać limit 36 osób, znalazły się osoby, które zajęły się realizacją transmisji uroczystości Triduum Paschalnego, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Dziękujemy też panu, który nie tylko ułatwił zakup kamery obrotowej i innego potrzebnego osprzętu po znacznych rabatach, ale całość we czwartek zamontował i oprogramował. Dziękujemy też panu elektronikowi, który zmodernizował system słuchawkowy w pierwszej ławce od strony ambony. W najbliższym czasie to samo pojawi się w ławce po prawej stronie. Wypada przypomnieć, że osoby słabiej słyszące mogą przyjść do kościoła z własnymi słuchawkami i podłączając się do gniazd umieszczonych pod pulpitami tych ławek, poprawić komfort słuchania w trakcie Mszy św. i nabożeństw.
  7. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego przed świętem przypadającym w najbliższą niedzielę. Słowami nowenny i koronką modlimy się przed wieczorną Eucharystią.
  8. W Niedzielę Miłosierdzia odbędzie się zbiórka do puszek na cele statutowe Caritas naszej archidiecezji. Będzie to jednocześnie druga Niedziela miesiąca, stąd kolektę tego dnia przeznaczymy na cele inwestycyjne.
  9. Cała Oktawa Wielkanocy ma w liturgii rangę uroczystości, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  10. We środę odbył się pogrzeb śp. Ireny Ciągło spoza parafii, zaś w najbliższą środę pożegnamy w naszej wspólnocie śp. Stefanię Głowacką z ul. Sieradzkiej. O godz. 10.00 odmówimy różaniec, zaś pół godziny później odprawiona zostanie Msza św. pogrzebowa.
Wtorek
13 kwietnia 2021
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: O dary nieba dla śp. Józefa, Bożeny, Zygmunta, Michała, Haliny oraz rodziców z obojga stron
18:00 - Msza św.
Intencja: Podziękowanie NMP za otrzymane łaski i Jej opiekę oraz wynagrodzenie i zadośćuczynienie Niep. Sercu NMP za grzechy przeciwko życiu i rodzinie, przebłaganie za grzechy nasze i bliźnich oraz prośba o ochronę przed wszelkim złem i ideologią Gender.
Intencja: O powrót do Boga, uzdrowienie ciała i duszy oraz miłość dla syna i uzdrowienie rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku