Licznik odwiedzin: 12970117
Ogłoszenia parafialne
Niedziela Miłosierdzia
2021-04-11
  1. Dziś, w święto Miłosierdzia Bożego można zyskać odpust zupełny w każdym kościele lub kaplicy gdy - będąc w stanie łaski uświęcającej oraz z sercem całkowicie wolnym od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu - przyjmie się Komunię świętą, pomodli w intencjach Ojca Świętego oraz weźmie udział w pobożnych praktykach ku czci Miłosierdzia Bożego, a przynajmniej odmówi Ojcze nasz, Wierzę w Boga i doda pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (na przykład Jezu Miłosierny, ufam Tobie). W naszym kościele po Mszy św. o godz. 15.00 odprawimy nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy też do rodzinnej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia.
  2. Zgodnie z tradycją w Niedzielę Miłosierdzia członkowie PZ Caritas zbierają ofiary do puszek na wsparcie działań Caritas diecezjalnej.
  3. Przy okazji PZ Caritas dziękuje za skarbonki Jałmużny Wielkopostnej, dostarczone przy okazji Świąt. Te ofiary złożyły się na ogólną kwotę 1260 zł.
  4. Jutro - w ramach tzw. adoracji wieczystej - na naszą parafię przypada dzień modlitwy przed Chrystusem Eucharystycznym. Zapraszamy więc (przy zachowaniu limitu trzydziestu sześciu osób) do adorowania Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Adoracja trwać będzie od zakończenia Mszy św. porannej do wieczornej. Dla osób, które z różnych względów nie będą mogły w niej uczestniczyć w kościele, będzie możliwość włączenia się we wspólnotową modlitwę w ciszy dzięki łączom internetowym.
  5. Ze względu na diecezjalne spotkanie animatorów Kręgów Domowego Kościoła, które odbędzie się jutro o godz. 19.00 w naszym kościele, do rozbiórki dekoracji Grobu Pańskiego zapraszamy we wtorek po zakończeniu wieczornej Eucharystii. Dziękując za wypożyczenie obrazów do tejże dekoracji, prosimy o odebranie ich również we wtorek wieczorem.
  6. We środę przypadnie święto Chrztu Polski. Prosimy o szczególną modlitwę w intencji naszej Ojczyzny oraz o wywieszenie w tym dniu flag narodowych i watykańskich.
  7. Od szeregu już lat niedziela przypadająca po Święcie Miłosierdzia obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Biblijna. I tym razem rozpocznie ona XIII Tydzień Biblijny, którego hasłem są Jezusowe słowa: Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie (J 6,35). W Niedzielę Biblijną będzie miało miejsce Piąte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Do wspólnotowej lektury została wybrana tym razem Ewangelia według św. Mateusza.
  8. Przed nami kolejne cztery pogrzeby: w poniedziałek o godz. 11.30 Msza św. za śp. Gerharda Rycherta z ul. Piotrkowskiej, we wtorek o godz. 10.30 za śp. Jana Katę również z ul. Piotrkowskiej, o godz. 13.15 za śp. Henryka Rudnika z ul. Żmudzkiej, a w piątek o godz. 12.30 za śp. Danutę Burka z ul. Przemyskiej. Polecajmy naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu. 
Niedziela
18 kwietnia 2021
Okres zwykły
7:30 - Msza św.
Intencja: Z podziękowaniem za 45 lat małżeństwa Teresy i Zenona, z prośbą o dalsze łaski Boże i opiekę Matki Najświętszej na dalsze lata życia
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza św. dla dzieci
Intencja: ++ Rodzice: Wanda i Brunon (26. r. śm.), Bracia: Stefan i Brunon oraz rodzice chrzestni
Intencja: + Marian Wojciechowski (greg. 15.)
12:15 - Msza św.
Intencja: +Edward Sawicki (18. r. śm.)
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Antonina i Feliks Miiller, Józef Górski oraz Stefan Twardosz

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku