Licznik odwiedzin: 17991223
Ogłoszenia parafialne
I niedziela Adwentu
2021-11-28
 1. W związku z minionym odpustem składamy serdeczne podziękowania: Panu Bogu za piękną pogodę, licznie zebranym wiernym za udział; tym, którzy włączyli się w organizację i przebieg tej parafialnej uroczystości: służbie liturgicznej, asyście procesyjnej, panom z Kościelnej Służby Mężczyzn Semper Fidelis, członkom nowopowstałego zespołu muzycznego dorosłych, Stowarzyszeniu Katolickie Centrum Kultury KACK, dzięki któremu mogliśmy skorzystać z dużego, ogrzewanego namiotu przy kościele; osobom, które podejmowały przybywających tam gości, ofiarodawcom ciast, oraz wszystkim, którzy mieli jakikolwiek udział w ubogaceniu tego dnia.
 2. Niezmiernie wdzięczni jesteśmy członkom Stowarzyszenia Katolickie Centrum Kultury oraz licznym wolontariuszom za przygotowanie szóstej już edycji Przeglądu Teatrów Amatorskich KURTYNA. Wiele miesięcy przygotowań, a po nich nie tylko dni, ale i noce wypełnione pracą po to, by mogło się zaprezentować dziesięć zespołów z różnych rejonów Polski - głównie ludzi młodych, ale i niepełnosprawnych. No i na koniec: za zorganizowanie koncertu zespołu Siewcy Lednicy. Dziękujemy też osobom, które przygotowywały każdego dnia ciasta na poczęstunek w postawionym przy kościele namiocie.
 3. Sami organizatorzy - za naszym pośrednictwem - również dziękują drogim Parafianom za zapewnienie frekwencji, za wielką życzliwość i szeroko otwarte serca - szczególnie na młodych wykonawców przedstawień. Przy okazji przepraszamy za zamknięcie kościoła w ostatnich sześciu dniach, co było konieczne ze względu na rozstawiony tu, drogi sprzęt.
 4. Ostateczny werdykt jury Przeglądu dostępny jest w parafialnej gazetce i na stronie internetowej.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone w minioną niedzielę na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Zebrano 450 zł.
 6. Po długich oczekiwaniach dotarł do nas w końcu nasz parafialny kalendarz na rok 2022, przygotowany przez Członków Domowego Kościoła. Dostępny on jest przy wyjściu z kościoła za dowolną opłatą - na pokrycie kosztów druku.
 7. Aby dobrze wykorzystać czas przygotowana do Bożego Narodzenia, zachęcamy do udziału w Mszach św. roratnich, które tradycyjnie odprawiać będziemy o godz. 6.30. O szczególną mobilizację prosimy dzieci. Niech przybywają z lampionami, a po roratach zapraszać je będziemy do sali pod plebanią na skromny posiłek. Zwracamy też uwagę na konieczność podejmowania postanowień adwentowych, które najbardziej ubogacają nas duchowo.
 8. Dobrym uczynkiem adwentowym może być przygotowanie Aniołkowej paczki. Członkowie PZ Caritas czekają przy wyjściu na chętnych.
 9. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną zarówno roraty jak i wieczorne Msze św. odprawiać będziemy w górnym kościele.
 10. Przed nami I czwartek miesiąca. Zapraszamy do adorowania Pana Jezusa w kaplicy adoracji od zakończenia Mszy św. porannej do wieczornej. W pierwszy piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania od godz. 17.00 i adorowania Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie (również w kaplicy adoracji) - do godz. 21.00 w ciszy, a potem - do godz. 5.00 pod przewodnictwem członków grupy modlitewnej. O północy odprawimy Mszę św. wynagradzającą. Serdecznie zapraszamy. W I sobotę po roratach nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.
 11. Przyszła niedziela obchodzona będzie jako Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, połączony ze zbiórką ofiar do puszek na wsparcie wiernych w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.
 12. Wczoraj odbyły się pogrzeby dwojga naszych parafian: śp. Jana Kowalskiego z ul. Olkuskiej i śp. Grażyny Krajewskiej z ul. Wieluńskiej. We środę natomiast o godz. 11.00 odprawimy Mszę św. pogrzebową za śp. Renatę Żabińską z ul. Piotrkowskiej. Pół godziny wcześniej odmówimy różaniec. Naszych zmarłych otoczmy szczególną opieką.
Niedziela
03 grudnia 2023
Adwent
7:30 - Msza święta
Intencja: ++ Anna Rzeplińska (2. r. śm.), Marek Lewandowski (z okazji 1. r. śm.)
9:30 - Msza święta - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza święta dla dzieci
Intencja: ++ Zdzisław Mechliński i zmarli z rodziny
12:15 - Msza święta dla młodzieży
Intencja: + Halina Kurzawa (greg. 3.)
18:00 - Msza święta
Intencja: + Tadeusz Benke (11. r. śm.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku