Licznik odwiedzin: 16510508
Ogłoszenia parafialne
IV Niedziela Wielkiego Postu
2022-03-27
 1. Od jutra do środy dzieci i młodzież z naszej trzynastki przeżywać będą rekolekcje wielkopostne. Szkoła podzielona została na kilka grup według planu dostępnego w parafialnym biuletynie. Prosimy rodziców czy dziadków, by - w miarę możliwości - zechcieli również spędzić ten czas ze swymi latoroślami w kościele.
 2. Dziękujemy tym naszym braciom i siostrom, którzy włączyli się w piątek w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zobowiązanie to podjęło 31 osób.
 3. Członkom Rady Duszpasterskiej przypominamy o kolejnym spotkaniu we czwartek po wieczornej Mszy św.
 4. We środę podczas wieczornej Mszy św. ks. bp Zbigniew Zieliński udzieli naszym młodym parafianom sakramentu bierzmowania. Będzie to zarazem jego ostatnie bierzmowanie jako biskupa gdańskiego. Odtąd posługiwać on będzie w diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej, stąd ta uroczystość będzie też okazją do pożegnania ks. biskupa i podziękowania za dotychczas pełnioną posługę i ogromną życzliwość - również w odniesieniu do działań Katolickiego Centrum Kultury w naszej wspólnocie. Zachęcamy więc do licznego udziału w tym wydarzeniu.
 5. Czekający nas piątek będzie pierwszym w miesiącu, dlatego poprzedzający go dzień przeżywać będziemy jako pierwszy czwartek miesiąca z całodzienną adoracją Najświętszego Sakramentu w dolnej kaplicy. Zakończy się ona przed wieczorną Eucharystią. W naszych modlitwach błagajmy szczególnie o pokój na Ukrainie. W pierwszy piątek będzie okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Ze względu na Drogę Krzyżową ulicami Kacka nie będzie tradycyjnej adoracji Najświętszego Sakramentu od zakończenia Mszy św. wieczornej do godz. 21.00. Natomiast nocna adoracja, prowadzona przez grupę modlitewną, rozpocznie się - jak zwykle o godz. 21.00 i potrwa do 5.00. O północy zostanie odprawiona Msza św. w intencjach przebłagalnych. W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Najśw. Maryi Panny różańcem o godz. 7.30, potem Msza św. i nabożeństwem ku Jej czci po zakończeniu porannej Eucharystii. 
 6. Chorych z Komunią św. ks. Zenon wyjątkowo (ze względu na rekolekcje szkolne) odwiedzi we czwartek, zaś ks. Wojciech - w sobotę. Sytuacja epidemiczna wyraźnie się poprawiła, dlatego prosimy o zgłaszanie chorych, pragnących przyjąć Pana Jezusa i skorzystać z sakramentu pojednania.
 7. W przyszłą niedzielę członkowie Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni zaproponują udział w ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. Jest to kampania zbierania funduszy na rzecz opieki nad osobami terminalnie chorymi.
 8. Przypominamy sobie zapewne panią, matkę czwórki dzieci, która przed Bożym Narodzeniem oferowała własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne, z których dochód był ratunkiem dla ich trudnej sytuacji rodzinnej. Sprawa się jeszcze bardziej skomplikowała po ostatnich wichurach, które zdjęły część papy z baraku, który zamieszkują. W przyszłą niedzielę więc chciałaby również poprosić o wsparcie - tym razem wystawiając stroiki wielkanocne.
 9. Cieszymy się z obecności tych, którzy rozważają boleści naszego Pana w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, odprawianej w każdy piątek: po Mszy św. porannej, dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. wieczornej czy w niedzielnych Gorzkich Żalach o godz. 17.00. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w te modlitwy, bo w ławkach sporo jeszcze miejsc pozostaje.
 10. Przypominamy, że Droga Krzyżowa ulicami Kacka, odbędzie się w najbliższy piątek, 1 kwietnia. Rozpoczęcie przy placu sportowym na ul. Wieluńskiej o godz. 19.00.
 11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie czyny miłosierdzia odnoszące się zarówno do uciekających przed wojną Ukraińców jak też naszych potrzebujących. Dziękujemy za trwałe produkty żywnościowe, składane do kosza przy końcu ławek oraz za ofiary wrzucane do skarbony św. Antoniego. Wszystkie te środki docierają do potrzebujących dzięki działaniom członków PZ Caritas oraz Grupy Charytatywnej Samarytanie.
 12. Szkoła Podstawowa Jezuitów oraz Liceum Jezuitów w Gdyni zaprasza na Dzień Otwarty 5 kwietnia br. w godzinach 17.00-19.00. Szkoła mieści się przy ulicy Tatrzańskiej 35. Szczegóły rekrutacji znajdują się na stronie www.jezuici.edu.pl. 
Czwartek
23 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: ++ Gertruda i Antoni Penkowscy
18:00 - Msza św.
Intencja: + Zenon Grzybowski (greg. 23.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku