Licznik odwiedzin: 17991071
Ogłoszenia parafialne
I Niedziela Adwentu
2010-11-28
 1. Rozpoczęty dziś adwent jest błogosławionym czasem radosnego oczekiwania nie tylko na bliskie już Boże Narodzenie, ale przede wszystkim na osobiste spotkanie z naszym Panem. Ma On prawo spodziewać się po nas dobrego wykorzystania tej okazji. Podejmijmy więc konkretne postanowienia i umartwienia, będące ćwiczeniem woli oraz sposobem na okazanie miłości zarówno Bogu jak i bliźnim.
 2. Wśród tych okazji znajduje się przede wszystkim propozycja rorat, odprawianych w dni powszednie o godz. 6.45, na które zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami. Po roratach zapraszamy je na herbatę do salki.
 3. Zachęcamy też do włączenia się w adwentowe akcję naszej parafialnej "Caritas": przygotowanie świątecznej paczki dla konkretnego dziecka, przynoszenie produktów żywnościowych na eucharystyczne procesje z darami w kolejne niedziele adwentu czy zakup świecy wigilijnej.
 4. W kalendarzu liturgicznym obecnego tygodnia odnajdujemy: we wtorek święto św. Andrzej Apostoła, w piątek zaś wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
 5. W imieniu Rektora Gdańskiego Seminarium Duchownego dziękujemy serdecznie za złożone w minioną niedzielę ofiary na naszą diecezjalną uczelnię. Zebrano ogółem 2525,77 zł. Bóg zapłać.
 6. W najbliższy wtorek odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej. Przedstawicieli poszczególnych grup duszpasterskich zapraszamy na godz. 18.30 do salki pod plebanią.
 7. We środę o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu "Caritas", na które zapraszamy nie tylko aktualnych jej członków, ale wszystkich chcących zaangażować się w świadczenie czynnej miłości bliźnim.
 8. W tym tygodniu przypadać będą dni eucharystyczne miesiąca grudnia:w
  I czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji znajdującej się pod prezbiterium, zaś od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św., szczególnie dla kandydatów do bierzmowania.
  W I piątek od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św., zaś o godz. 18.00 Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa
  W I sobotę odwiedzimy chorych z Komunią św.
 9. W zakrystii i Biurze Parafialnym przyjmujemy zapisy na wyjazd do Torunia na uroczystości związane z XIX rocznicą powstania Radia Maryja.10. Parafianom z ul. Bielskiej dziękujemy za uprzątnięcie kościoła w dniu wczorajszym. O podobną posługę w przyszłą sobotę prosimy ul. Siedleckiej.
 10. Druga niedziela adwentu będzie jak zwykle dniem solidarności z Kościołem na Wschodzie. Modlitwą i ofiarą zbieraną do puszek wesprzeć będziemy mogli naszych braci w wierze, żyjących na Wschodzie.
Niedziela
03 grudnia 2023
Adwent
7:30 - Msza święta
Intencja: ++ Anna Rzeplińska (2. r. śm.), Marek Lewandowski (z okazji 1. r. śm.)
9:30 - Msza święta - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza święta dla dzieci
Intencja: ++ Zdzisław Mechliński i zmarli z rodziny
12:15 - Msza święta dla młodzieży
Intencja: + Halina Kurzawa (greg. 3.)
18:00 - Msza święta
Intencja: + Tadeusz Benke (11. r. śm.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku