Licznik odwiedzin: 17991355
Ogłoszenia parafialne
I niedziela Adwentu
2022-11-27
 1. Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w czas adwentowy. Stanowi on początek nowego roku liturgicznego, a tym samym stawia nas przed nową szansą zbliżenia się do Boga i rozpalenia na nowo chrześcijańskiej gorliwości.
 2. Z ogromną wdzięcznością myślimy o tych wszystkich, którzy pomogli nam przeżyć uroczystość odpustową: służbie liturgicznej, pani organistce, państwu kościelnym, tym którzy ozdobili naszą świątynię, ks. kan. Marianowi Dettlaffowi z Wejherowa za przewodniczenie sumie parafialnej i wygłoszone słowo Boże. Dziękujemy zespołowi muzycznemu, całej asyście procesyjnej - poczynając od noszącego krzyż poprzez feretrony do chorągwi i sztandarów. Bóg zapłać Stowarzyszeniu KACK Mały Kack za udostępnienie namiotu na dzień odpustu oraz paniom, które przyniosły do niego ciasta oraz tym, które je rozprowadzały, zbierając ofiary na wsparcie naszych pogorzelców. W sumie zebrano 4850 zł. Pieniądze te przekazane zostaną poszkodowanym w pożarze.
 3. Bóg zapłać składamy również za ofiary złożone na cele inwestycyjne. Zebrano 6935 zł.
 4. Bogu polecamy organizatorów KURTYNY - wielkiego przedsięwzięcia, jakie odbywało się w naszej parafii. Emocje już opadły, ale wspomnienia pozostaną na długo w sercach zarówno widzów jak i aktorów, którzy z odległych stron naszej Ojczyzny przybyli, by zaprezentować swoje umiejętności oraz pozostawić konkretne przesłanie. Po więcej szczegółów na temat Przeglądu Teatrów Amatorskich odsyłamy do naszej gazetki i na stronę internetową KURTYNY.
 5. Charakterystycznym elementem adwentu jest wczesnoporanna Msza św., czyli roraty. Odprawiać je będziemy w dni powszednie o godz. 6.30. W szczególny sposób zapraszamy do udziału w nich dzieci z lampionami. Po roroatach w salce pod plebanią będzie czekało na nich śniadanie. Adwent starajmy się przeżyć według dawnych wzorców - wyłączmy na ten czas telewizory, spędzajmy więcej czasu na rodzinnych rozmowach i modlitwie.
 6. Msze św. wieczorne do środy włącznie sprawować będziemy w kaplicy adoracji. W I czwartek zaś zapraszamy do górnego kościoła, choć całodzienna adoracja odbywać się będzie w dolnej kaplicy - od zakończenia rorat do godz. 17.30. O tej porze Najśw. Sakrament przeniesiemy do górnego kościoła i będzie tam okazja do spowiedzi św. W I piątek spowiadać będziemy podczas rorat oraz od godz. 17.00. Po wieczornej Eucharystii, w kaplicy dolnej rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu, która do godz. 21.00 przebiegać będzie w ciszy, potem zaś prowadzona będzie przez członków grupy modlitewnej. O północy odprawimy Mszę św. wynagradzającą, zaś adoracja zakończy się o godz. 5.00. W I sobotę po roratach odprawimy nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 7. Chorych z Komunią św. ks. Zenon odwiedzi we środę, a ks. Wojciech - w sobotę.
 8. Przyszła niedziela będzie też XXIII Dniem Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Członkowie Koła Misyjnego zbierać będą do puszek ofiary na ten cel.
 9. Członkowie PZ Caritas proponują znów udział w świątecznej akcji Aniołki. Już dziś można wylosować anonimowe, ubogie dziecko, by przygotować dla niego świąteczną paczkę - niespodziankę. Natomiast w przyszłą niedzielę można się będzie zaopatrzyć w świece wigilijne Caritas. Tym razem świece duże dostępne będą w cenie 20 zł, zaś małe po 10 zł.
 10. Grupa biblijno - modlitewna Betania zaprasza na spotkanie wokół Księgi Dziejów Apostolskich, które odbędzie się w najbliższą środę po wieczornej Eucharystii w salce pod plebanią.
 11. Fundacja Przytulny Domek zaprasza w najbliższy czwartek na koncert charytatywny Od dobra do dobra dla Klaudii Kapryjaniuk. Szczegóły znajdziemy na plakacie w kruchcie kościoła.
 12. Poza śp. Zdzisławą Duzowską, o której odejściu informowaliśmy przed tygodniem, w miniony piątek odbył się też pogrzeb śp. Bogdana Gosza z ul. Łowickiej. Polecajmy naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu. 
Niedziela
03 grudnia 2023
Adwent
7:30 - Msza święta
Intencja: ++ Anna Rzeplińska (2. r. śm.), Marek Lewandowski (z okazji 1. r. śm.)
9:30 - Msza święta - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza święta dla dzieci
Intencja: ++ Zdzisław Mechliński i zmarli z rodziny
12:15 - Msza święta dla młodzieży
Intencja: + Halina Kurzawa (greg. 3.)
18:00 - Msza święta
Intencja: + Tadeusz Benke (11. r. śm.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku