Licznik odwiedzin: 16510493
Ogłoszenia parafialne
IV Niedziela Zwykła
2023-01-29
 1. Zakończył się czas ferii. Dziękujemy Opiekunom, którzy w minionym tygodniu sprawowali opiekę nad gromadką dzieci, przeżywających drugi tydzień ferii.
 2. Przypominamy o zaproszeniu skierowanym do Członków Żywego Różańca na dzisiejsze popołudnie - o godz. 15.00 w sali pod plebanią będziemy śpiewać kolędy.
 3. Wraz z końcem ferii zimowych, rozpoczynają się znów zajęcia dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. oraz dla kandydatów do bierzmowania. Uroczystość bierzmowania w naszej parafii odbędzie się 12 marca. Dlatego dorosłych kandydatów do bierzmowania prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub w Biurze Parafialnym. Spotkanie dla nich odbędzie się do sali pod plebanią w sobotę, 11 lutego o godz. 19.00.
 4. We czwartek przypadnie święto Ofiarowania Pańskiego, zwane też świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas Mszy świętych błogosławić będziemy świece. (Dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. pobłogosławimy świece w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00.). 
 5. W tym dniu będziemy się też modlić w intencji osób życia konsekrowanego z różnych zgromadzeń zakonnych, wdów i dziewic konsekrowanych oraz członków świeckich instytutów życia konsekrowanego. Kolektę tego dnia przeznaczymy na wsparcie zakonów kontemplacyjnych.
 6. Ponieważ Ofiarowanie Pańskie definitywnie kończy czas kolędowy, dlatego prosimy o pomoc przy demontażu tegorocznych dekoracji świątecznych. Chętnych do tej pracy zapraszamy w piątek godz. 19.00 do naszej świątyni.
 7. W piątek wspominać będziemy św. Błażeja, patrona w chorobach gardła - po Mszach św. udzielać będziemy błogosławieństwa tego świętego. 
 8. W tym tygodniu przypadną dni eucharystyczne lutego: w pierwszy czwartek zapraszamy do adorowania Pana Jezusa od zakończenia Mszy św. porannej do wieczornej. W pierwszy piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania od godz. 17.00, zaś po Mszy św. wieczornej zapraszamy do cichej adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00, która potem prowadzona będzie przez członków grupy modlitewnej do godz. 5.00, z przerwą na Eucharystię o północy.
 9. W pierwszą sobotę odmówimy różaniec przed poranną Mszą św., którą odprawimy ku czci Niepok. Serca Najśw. Maryi Panny, a po niej nabożeństwo maryjne.
 10. Chorych z Komunią św. ks. Zenon odwiedzi we środę, a ks. Wojciech w sobotę.
 11. Msze św. odprawiać będziemy nadal w kaplicy adoracji, ale tylko do środy. W pierwszy czwartek, piątek i sobotę - w górnym kościele. Wciąż przypominamy o zmianie godziny odprawiania porannej Eucharystii - o godz. 7.30!
 12. We czwartek odbył się pogrzeb śp. Wacława Grzelaka z ul. Wieluńskiej. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. 
Czwartek
23 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: ++ Gertruda i Antoni Penkowscy
18:00 - Msza św.
Intencja: + Zenon Grzybowski (greg. 23.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku