Licznik odwiedzin: 21002110
Ogłoszenia parafialne
I Niedziela Wielkiego Postu
2023-02-26
 1. Członkowie Koła Misyjnego i Samarytanie na wsparcie ofiar trzęsienia ziemi w Syrii i Turcjizebrali 4045 zł. W imieniu obdarowanych składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Kończymy dziś Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, ale jest to dopiero początek Wielkiego Postu. Wciąż jeszcze możemy przyłączyć się do podejmujących zobowiązania abstynenckie w intencji osób uzależnionych. Zachęcamy więc do pobrania deklaracji abstynenckiej, podpisania jej i wrzucenia do skarbony Matki Bożej.
 3. Niewiele osób tym razem adorowało Pana Jezusa podczas Nabożeństwa 40-godzinnego. Tym bardziej więc dziękujemy jego uczestnikom.
 4. Przypominamy o spotkaniu dla rodziców kandydatów do bierzmowania. Oczekujemy ich dziś po Mszy św. o godz. 12.15 w kaplicy adoracji.
 5. Wdzięczni jesteśmy ks. kan. Łukaszowi Osińskiemu za wygłoszone do nas nauki rekolekcyjne. Dziękujemy również tym, którzy znaleźli czas na wysłuchanie tych medytacji i włączyli się we wspólną modlitwę.
 6. W czasie Wielkiego Postu Pan Bóg szczególnie wynagradza tych, którzy biorą udział w kontemplowaniu Jego Męki. Zapraszamy więc na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy św. porannej, na dzieci oczekujemy o godz. 17.00, zaś na młodzież i dorosłych - po zakończeniu wieczornej Eucharystii. Nabożeństwa Gorzkich Żalów z rozważaniami pasyjnymi - jak zwykle, odbywać się będą w każdą niedzielę o godz. 17.00.
 7. Przypominamy, że dziś po Gorzkich Żalach w kawiarence, odbędzie się kolejna projekcja w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Tym razem obejrzymy film pt. Za duży na bajki, mówiący o tym, że i w prawdziwym, i w wirtualnym świecie najskuteczniejszą receptą na zwycięstwo jest nieustanna praca nad sobą.
 8. Do środy włącznie Msze św. odprawiać będziemy w kaplicy adoracji. Od czwartku zaś - ze względu na dni eucharystyczne - spotykać się będziemy w górnym kościele.
 9. W I czwartek adoracja Najśw. Sakramentu odbywać się będzie w kaplicy adoracji - od zakończenia Mszy św. porannej do wieczornej.
  W I piątek będzie okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00. Po wieczornej Drodze Krzyżowej w kaplicy adoracji rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy, zaś od 21.00 do 5.00 prowadzona będzie przez członków grupy modlitewnej. O północy odprawiona zostanie Msza św. wynagradzająca. Serdecznie zapraszamy.
  W I sobotę przed poranną Eucharystią modlitwa różańcowa, po niej Msza św. i nabożeństwo ku czci Niep. Serca Najśw. Maryi Panny.
 10. Chorych z Komunią św. ks. Zenon odwiedzi wyjątkowo we czwartek, a ks. Wojciech w sobotę.
 11. Jutro rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla szkoły nr 13. Prosimy o dopilnowanie udziału w nich dzieci według podanego planu:
  kl. I-III pn: 9.00-10.45; wt: 9.00-10.40; śr: 9.00-10.30
  kl. IV-VI pn, wt, śr: 11.00-12.15
  kl. VII-VIII pn, wt, śr: 12.30-13.45
  Rodziców, którzy mogliby włączyć się w przebieg rekolekcji również serdecznie zapraszamy.
 12. Gdańskie Seminarium Duchowne zaprasza młodzież męską na dni skupienia pod hasłem Oto jestem - przecież mnie wołałeś. Odbędzie się on już w najbliższy weekend. Szczegóły w zakrystii lub Biurze Parafialnym.
 13. Grupa biblino - modlitewna Betania zaprasza na kolejne spotkania wokół Księgi Dziejów Apostolskich do sali pod plebanią 1, 8 i 22 marca.
 14. U członkiń PZ Caritas nabywać można skarbonki Jałmużny Wielkopostnej, które - jak co roku - zbierane będą przy święconkach w Wielką Sobotę.
 15. Tradycyjnie druga niedziela Wielkiego Postu będzie Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami głoszącymi Ewangelię Chrystusa w Afryce, Azji i Oceanii oraz Ameryce Łacińskiej. Członkowie Koła Misyjnego zbierać będą ofiary na ich rzecz.
 16. Natomiast w piątek po południu otrzymaliśmy informację, że dziś mamy przeprowadzić zbiórkę na rzecz poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie. Puszka wystawiona jest na stoliku przy ostatnich ławkach.
 17. Kolejne placówki edukacyjne ogłaszają z rekrutację dzieci i uczniów. Nabór do Przedszkola Świętej Rodziny z Nazaretu (dla dzieci w wieku 2,5 do 6 lat) ogłaszają Siostry Dominikanki w Orłowie. Rozpocznie się on 1.03. i potrwa do 31.03. br. Ojcowie Jezuici zapraszają z kolei na dzień otwarty (7.03.) kandydatów do szkoły podstawowej z zerówką oraz do liceum. Szczegóły znajdziemy na plakatach.
 18. W piątek odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Marka Iwana z ul. Sandomierskiej. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu.
Wtorek
05 marca 2024
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: Za chorych w parafii
18:00 - Msza św.
Intencja: + Regina Bieniaś (greg. 7.)
Intencja: + Andrzej Szota (miesiąc po śmierci)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku