Licznik odwiedzin: 16539408
Ogłoszenia parafialne
II Niedziela Wielkiego Postu
2023-03-05
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone przed tygodniem na poszkodowanych wojną w Ukrainie. Zebrano 1265,89 zł.
 2. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim kochającym Go i trwającym na adoracji Najświętszego Sakramentu zarówno w miniony czwartek jak i w nocy z piątku na sobotę.
 3. We środę zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży z naszej trzynastki. Dziękujemy serdecznie wszystkim prowadzącym za ich przygotowanie oraz dyrekcji i nauczycielom szkoły za pomoc przy ich prowadzeniu.
 4. W niedzielę przeżywać będziemy uroczystość bierzmowania naszych młodych parafian, którzy od piątku trwają na modlitwie o wylanie Ducha Świętego - w ramach nowenny przygotowującej do tego wydarzenia. Prosimy o modlitwę w ich intencji. Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzieli im ks. abp Tadeusz Wojda podczas Mszy św. o godz.12.15.
 5. Do soboty włącznie przed wieczorną Mszą św. w nowennie do Ducha Świętego modlić się będziemy wraz z kandydatami do bierzmowania o godne przyjęcie tego sakramentu i owocne wypełnianie zadań zeń wynikających.
 6. Wielki Post to czas nawrócenia, czyli skupiania całej swej uwagi na Panu Bogu. Pomocą temu służą podejmowane postanowienia, umartwienia i wyrzeczenia. W zakresie duchowym wielką rolę odgrywają nabożeństwa pasyjne, na które zapraszamy: Drogi Krzyżowe - w piątki po Mszy św. porannej, na dzieci oczekujemy o godz. 17.00, zaś na młodzież i dorosłych - po zakończeniu wieczornej Eucharystii. Nabożeństwa Gorzkich Żalów z rozważaniami pasyjnymi - jak zwykle, odbywać się będą w każdą niedzielę o godz. 17.00.
 7. Ze względu na przygotowania do bierzmowania wieczorne Msze św. odprawiać będziemy w tym tygodniu w górnym kościele, zaś poranne (z wyjątkiem piątku) w kaplicy adoracji.
 8. Tradycyjnie już dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami głoszącymi Ewangelię Chrystusa w Afryce, Azji i Oceanii oraz Ameryce Łacińskiej. Członkowie Koła Misyjnego zbierają ofiary na ich rzecz.
 9. W tym roku uroczystość św. Józefa przeniesiona zostaje na 20. dzień marca, dlatego nowennę do patrona mężczyzn, ojców i rodzin rozpoczniemy w sobotę wraz z poranną Mszą św. i kontynuować będziemy w kolejne dni już wieczorem.
 10. Przyszła niedziela będzie drugą w miesiącu, dlatego kolektę tego dnia przeznaczymy na cele inwestycyjne.
 11. Klub Filmowy zaprasza w przyszłą niedzielę na godzinę 17.30, do kawiarenki pod zakrystią, na refleksyjny film produkcji brazylijskiej, pt. Sprzedawca Marzeń Jest to opowieść o wartościach - z perspektywy osób, których życie dramatycznie zmieniło swój bieg. Czas trwania 96 min.
 12. Jutro o godz. 12.00 odprawimy Mszę św. pogrzebową za śp. Jana Rudata z ul. Sandomierskiej. Pół godziny wcześniej odmówimy różaniec. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. 
Wtorek
28 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: + Zenon Grzybowski (greg. 28.)
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Marianna i Stanisław Olczak (49. r. śm. Stanisława)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku