Licznik odwiedzin: 16532012
Ogłoszenia parafialne
IV Niedziela Wielkiego Postu
2023-03-19
 1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu nosi nazwę Laetare dlatego, że posiada akcent paschalnej nadziei i radości, stąd kolor szat liturgicznych jest różowy.
 2. Serdeczne Bóg zapłać składamy za ofiary złożone w minioną niedzielę na cele inwestycyjne. Zebrano ogółem 5835,72 zł i 5 $. Kwotę tę jednak musieliśmy zmiejszyć o 1174,20, czyli o kolektę z godz. 12.15. Zgodnie bowiem z nowym zarządzeniem kurialnym, kolekty z Mszy św. bierzmowania zostają przeznaczone na diecezjalny fundusz duszpasterstwa młodzieży.
 3. Panu Bogu polecamy panów, którzy wczoraj uprzątnęli teren wokół kościoła przy pomocy sprzętu z miejscowej wypożyczalni, za który też serdecznie dziekujemy.
 4. Ponieważ liturgia niedziel wielkopostnych nie pozwala na obchodzenie w tym dniu innych uroczystości, świętego Józefa - patrona mężczyzn, ojców i rodzin, uczcimy w dniu jutrzejszym. Ze względu na wagę tej uroczystości, zapraszamy jutro zwłaszcza panów (i tych wszystkich, którzy chcą się modlić w ich intencjach) do górnego kościoła.
 5. Kolejna uroczystość przypadnie w sobotę. Obchodzić będziemy Zwiastowanie NMP. Jest to Dzień Świętości Życia, dlatego podczas wieczornej Eucharystii będzie możliwość włączenia się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Gorąco zachęcamy do podjęcia tego niewielkiego zobowiązania, które stanowi wyraz miłości do najbardziej bezbronnych.
 6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych, które rozbudzają naszą pobożność i zbliżają nas do Boga. Dziś zapraszamy na godz. 17.00 na Gorzkie Żale z rozważaniami pasyjnymi. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek będzie tylko jedna - przejdzie ulicami Kacka. O godz. 19.00 zbierzemy się na ul. Wieluńskiej przy obiekcie sportowym. Stamtąd wyruszymy - jak zwykle - modląc się, rozważając i śpiewając ku czci Chrystusa, naszego Odkupiciela. Włączmy się jak najliczniej w to przebłagalne nabożeństwo.
 7. Msze św. w tym tygodniu nadal odprawiać będziemy w kaplicy adoracji - z wyjąt-kiem poniedziałku, piątku i soboty.
 8. Można jeszcze nabywać tradycyjne Baranki wielkanocne w cenie 5 zł. Zaś do skrzynki, opisanej jako Droga Światła można wrzucać resztki świec, które - jako parafina - posłużą za materiał plastyczny na zajęciach grupach terapii zajęciowej, prowadzonych przez Caritas.
 9. W najbliższą niedzielę, znana już nam pani Andżelika, matka czwórki dzieci, przyjedzie z ofertą wykonanych własnoręcznie ozdób świątecznych.
 10. 31.03 br. wystartuje z Jastrzębiej Góry do Helu Ekstremalna Droga Krzyżowa o długości 49 km. Więcej szczegółów znajdziemy w naszym biuletynie oraz na stronie www.edkpopiasku.pl.
 11. Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie zapraszają na Dzień Otwarty naszej Trzynastki, który odbędzie się 23 marca od godz. 12.00 do 17.00.
 12. W tym tygodniu czekają nas dwa pogrzeby: w poniedziałek o godz. 12.30 Msza św. pogrzebowa za śp. Lecha Wrzodaka z ul. Piotrkowskiej, zaś we czwartek o godz. 11.00 za śp. Ewę Bartelik z ul. Olkuskiej. W obu wypadkach pół godziny wcześniej odmówimy różaniec.
Sobota
25 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: ++ Anna i Jan Pasieka
18:00 - Msza św.
Intencja: + Zenon Grzybowski (greg. 25.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku