Licznik odwiedzin: 21003442
Ogłoszenia parafialne
V Niedziela Wielkiego Postu
2023-03-26
  1. Wyrazem miłości do Boga, a jednocześnie manifestacją wiary był udział w piątkowej Drodze Krzyżowej ulicami Kacka. Dziękujemy zwłaszcza wspólnocie KSM Semper Fidelis, ale również ministrantom, służbie liturgicznej, czytającym rozważania pasyjne, służbie porządkowej, elektronikom, nagłaśniającym ten marsz, a zwłaszcza dzieciom, które - mimo późnej pory - również brały udział w nabożeństwie.
  2. Okres wielkopostny zmierza ku końcowi. Ostatnie w tym czasie Drogi Krzyżowe przeżywać będziemy w piątek: po Mszy św. porannej i wieczornej, a dzieci zapraszamy na godz. 17.00. Gorzkie Żale z rozważaniami pasyjnymi - jeszcze dziś i  w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.
  3. W piątek - jak co roku - z kościoła Najśw. Maryi Panny o godz. 218.00 wyruszy Gdyńska Droga Krzyżowa.
  4. Bóg zapłać wszystkim, którzy wczoraj włączyli się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  5. Jeszcze w tym tygodniu Msze św. odprawiać będziemy w kaplicy adoracji - z wyjątkiem piątku i sobotniego wieczora. Od Wielkiego Tygodnia wrócimy z codzienną celebracją do górnego kościoła.
  6. PZ Caritas dziękuje wolontariuszom, uczestniczących w ogólnopolskiej akcji zbiórki żywności TAK POMAGAM. Proponują też udział w akcji Wielkanocny Słodki Zajączek. Polega ona na zbiórce słodyczy i frykasów świątecznych dla najmłodszych mieszkańców naszej parafii z najuboższych rodzin. Od pań z Caritas-u można pobrać specjalnie na ten cel dedykowane wielkanocne woreczki. Po wypełnieniu należałoby je dostarczyć do kościoła najpóźniej do 5 kwietnia.
  7. Za tydzień Niedziela Palmowa. Tradycyjnie będziemy mieli procesję z palmami przed Mszą św. dla dzieci. Znów prosimy o przybycie 10 minut przed godziną jedenastą na parking szkolny. Po odczytaniu Ewangelii i poświęceniu palm, z tego właśnie miejsca wyruszy procesja z palmami. Dzieci prosimy o przybranie się w stroje z czasów Chrystusowych.
  8. W Wielką Środę odwiedzimy chorych z Komunią św. Tych, którzy korzystają z tej sakramentalnej posługi tylko z okazji Świąt, prosimy zgłaszać do przyszłej niedzieli.
  9. Polecamy dzisiejszy numer Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy m.in.  artykuły: Jan Paweł II się obroni oraz Dlaczego otruto ks. Blachnickiego? Natomiast pomocą w kontemplowaniu męki Pańskiej w Wielkim Tygodniu może być Gość Extra, zawierający artykuły o relikwiach krzyża i korony cierniowej, Całunu Turyńskiego czy Chusty z Manoppello.
  10. Poza zapowiadanymi już pogrzebami śp. Lecha Wrzodaka i śp. Ewy Bartelik, pożegnaliśmy jeszcze w tym tygodniu śp. Ewę Wysocką (ostatnio zamieszkałą poza parafią) oraz śp. Elżbietę Richert z ul. Piotrkowskiej. Polecajmy naszych zmarłych Miłosierdziu Bożemu. 
Wtorek
05 marca 2024
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: Za chorych w parafii
18:00 - Msza św.
Intencja: + Regina Bieniaś (greg. 7.)
Intencja: + Andrzej Szota (miesiąc po śmierci)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku