Licznik odwiedzin: 12768893
Ogłoszenia parafialne
IV Niedziela Zwykła
2010-01-31
 1. W dniu dzisiejszym podczas Mszy św. o godz. 9.30 kolędy kaszubskie wykonywać będą członkowie Towarzystwa Śpiewaczego im. Jana Trepczyka z Wejherowa.
 2. W najbliższy wtorek obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. odprawimy w tym dniu o godz. 7.00 i o godz. 18.00. Podczas Mszy św. święcić będziemy świece.
 3. Święto Ofiarowania Pańskiego jest zarazem Dniem Życia Konsekrowanego. W dniu tym modlić się będziemy szczególnie za te osoby, które całkowicie poświęciły się Bogu, ofiarując całą swoją doczesność na modlitwy - również za nas. W związku z tym kolekta z dnia 2 lutego przeznaczona zostanie na wsparcie zakonów kontemplacyjnych naszej archidiecezji. Są nimi Siostry Benedyktynki w Żarnowcu, Siostry Betlejemitki w Grabowcu, Siostry Karmelitanki Bose w Gdyni - Orłowie i Siostry Karmelitanki Bose w Suchej Hucie.
 4. We wtorek również po Mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo pożegnania żłóbka. Będzie to okazja do wspólnego pośpiewania kolęd - po raz ostatni w tym roku kościelnym. Prosimy więc o liczne przybycie do naszej świątyni - zwłaszcza z dziećmi.
 5. Mamy też ogromną prośbę do Panów, sprawdzonych już w kościelnych działaniach (i nie tylko tych...) o zdjęcie dekoracji bożonarodzeniowej po wspomnianym nabożeństwie.
 6. We środę wspominać będziemy św. Błażeja - patrona chorób gardła. Po Mszach św. udzielać będziemy błogosławieństwa św. Błażeja.
 7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne miesiąca lutego:
  w I czwartek modlić się będziemy za kapłanów i o powołania do tego stanu;
  w I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00;
  w I sobotę odwiedzimy chorych z Komunią św.
 8. Młodzież klas VI i starsza może jeszcze zgłosić się po odbiór kart na rekolekcje zwane Szkołą Uczniów Chrystusa, które w czasie ferii - od 22 do 27 lutego odbywać się będą w Wejherowie.
 9. Dziękujemy serdecznie parafianom z ul. Bielskiej za sprzątnięcie kościoła w dniu wczorajszym. O tę samą posługę prosimy Parafian z ul. Siedleckiej - w przyszłą sobotę o godz. 9.00.
 10. Od jutra za kontuarem naszych organów zasiadać będzie pani Aleksandra Kreft, gdańszczanka, ale mająca gdyńskie korzenie. Jest ona absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie. Odbyła też podyplomowe studia na Królewskim Konserwatorium w Brukseli. Pani Ola grać będzie codziennie na Mszach św. - na razie w okresie próbnym do końca miesiąca. Życzymy pani Aleksandrze wielu Bożych łask i modlitewnego wsparcia Parafian, aby chwała Boża rosła przez śpiew.
 11. Jednocześnie dziękujemy serdecznie za dotychczasową posługę p. Danucie i p. Olkowi, którzy do tej pory dostarczali nam wielu estetycznych przeżyć podczas spotkań z Bogiem.
 12. Trudno wyobrazić sobie działanie parafii bez tzw. Rady Parafialnej. Na mocy działania nowego Kodeksu Prawa Kanonicznego oraz statutów III Synodu Gdańskiego muszą istnieć w parafii dwie rady: Rada Ekonomiczna, składająca się z 3-5 osób oraz Rada Duszpasterska. Składy obu Rad zgłoszone muszą być pisemnie w Kurii Metropolitalnej. Kadencja każdej z rad trwa 3 lata. Na razie zaproszeni zostali do Rady Ekonomicznej następujący Parafianie: Kazimierz Węsierski, Igor Gielniak i Piotr Podleśny. Gdyby ktoś znał istotne przeciwwskazania dla pełnienia wspomnianej funkcji przez ww Panów, prosimy o dostarczenie pisemnej argumentacji. Skład Rady Duszpasterskiej podamy w najbliższym czasie.
 13. Dziś o godz. 15.00 w Hali Olivia w Gdańsku odbędzie się charytatywny turniej hokejowy pod patronatem Metropolity Gdańskiego Abpa Sławoja Leszka Głódzia. Mecze rozegrają drużyny księży, dziennikarzy oraz żużlowców. Dochód z turnieju przeznaczony zostanie na Szpital Dziecięcy przy ul. Polanki w Gdańsku - Oliwie. Bilety - cegiełki w cenie 5 zł. będzie można nabyć bezpośrednio przed meczem.
 14. Zachęcamy do nabywania “Gościa Niedzielnego” . Gościmy też pana Wiesława Malinowskiego, u którego można nabyć tomik jego wierszy i modlitw pt. “Dziesięć Przykazań Bożych”. Cena tomiku - 7 zł.
Piątek
05 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: W intencji Bogu wiadomej
17:00 - Droga Krzyżowa dla dzieci
18:00 - Msza św.
Intencja: O wolność i potrzebne łaski dla ludzi zniewolonych nałogami oraz w intencji KWC
Intencja: O błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i dary Ducha Świętego dla Jacka i Andrzeja
18:30 - Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku