Licznik odwiedzin: 17991199
Ogłoszenia parafialne
Zesłanie Ducha Świętego
2023-05-28
 1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny, choć czas spowiedzi wielkanocnej, potrwa do przyszłej niedzieli.
 2. Jutro, w drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, a we czwartek - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 3. Serdeczne Bóg zapłać składamy panom, którzy po raz kolejny uprzątnęli teren wokół kościoła i przy plebanii oraz odświeżyli trawniki.
 4. We środę odprawimy ostatnie w tym roku nabożeństwa majowe. Od czwartku po wieczornych Eucharystiach uwielbiać będziemy Najśw. Serce Pana Jezusa w tzw. nabożeństwach czerwcowych.
 5. W I czwartek miesiąca, zapraszamy do całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu w naszej świątyni. W I piątek od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św. Liczymy szczególnie na dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię św. Po wieczornej Eucharystii adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy, a od godz. 21.00 do 5.00 prowadzona będzie przez członków grupy modlitewnej w kaplicy adoracji. O północy Msza św. W I sobotę uczcimy Najświętszą Matkę Godzinkami przed poranną Mszą św., a po niej nabożeństwem do Jej Niepokalanego Serca. Chorych z Komunią św. ks. Zenon odwiedzi we środę, a ks. Wojciech - w piątek.
 6. Najważniejszym wydarzeniem kolejnych dni będzie pielgrzymka na Kalwarię Wejherowską, która wyruszy w sobotę po Mszy św. porannej, na odpust ku czci Trójcy Świętej. Przez wysiłek drogi, modlitwę i śpiew oddawać będziemy chwałę Bogu, wypraszając sobie przy okazji łaski potrzebne do osiągnięcia zbawienia. Pielgrzymi poniosą też intencje przez nas spisane na kartkach i wrzucone do skrzynki przy końcu ławek. Polecać je będą Bogu podczas modlitwy w drodze. Z Wejherowa będzie można wrócić zamówionym autokarem, który w niedzielę znów zabierze pielgrzymów z Kacka do Wejherowa, by po sumie odpustowej wyruszyć w drogę powrotną. Pielgrzymów spodziewamy się ok. godz. 21.00. Prosimy o włączenie się w trud pielgrzymi - zwłaszcza ludzi młodych, przede wszystkim zaś tegorocznych bierzmowanych.
 7. W Boże Ciało podczas sumy parafialnej dziękować będziemy Panu Bogu za 90 lat istnienia naszej parafii. Na jej zakończenie wyruszy procesja eucharystyczna ulicami Sandomierską, Piotrkowską, Kaliską, Lipnowską i Olkuską do kościoła. Prosimy o przygotowanie asysty procesyjnej.
  Popołudniu spotkamy się na festynie parafialnym, który tym razem będzie zlokali-zowany na placu przykościelnym.
 8. Na festynie będziemy mogli się zaopatrzyć w książkę o pochodzącym z naszej parafii ks. bpie Janie Bernardzie Szladze.
 9. Spotkanie dla rodziców dzieci, które wyjeżdżają na wakacyjny wypoczynek w góry odbędzie się w sali pod plebanią, w sobotę o godz. 19.00.
Niedziela
03 grudnia 2023
Adwent
7:30 - Msza święta
Intencja: ++ Anna Rzeplińska (2. r. śm.), Marek Lewandowski (z okazji 1. r. śm.)
9:30 - Msza święta - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza święta dla dzieci
Intencja: ++ Zdzisław Mechliński i zmarli z rodziny
12:15 - Msza święta dla młodzieży
Intencja: + Halina Kurzawa (greg. 3.)
18:00 - Msza święta
Intencja: + Tadeusz Benke (11. r. śm.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku