Licznik odwiedzin: 17991052
Ogłoszenia parafialne
XXI Niedziela Zwykła
2023-08-27
  1. Dziś pierwsza niedziela posługi w naszej parafii ks. Damiana Martyki. Życzymy mu wielu łask Bożych, światła Ducha Świętego i owocnej posługi duszpasterskiej.
  2. Seredeczne Bóg zapłać składamy panu, który odświeżył i odmalował mieszkanie wikariuszowskie dla ks. Damiana oraz salki, kuchnię i łazienki pod plebanią.
  3. Od piątku wracamy do zwykłego porządku sprawowania Mszy św. i urzędowania Biura Parafialnego.
  4. Najbliższy czwartek obchodzić będziemy jako I czwartek miesiąca. Dzieci i młodzież zachęcamy do oczyszczenia serc w sakramencie pojednania - byłby to dobry początek nowego etapu edukacji. Czekać więc będziemy w konfesjonałach we czwartek od godz. 16.00, a w piątek od godz. 17.00. Zachęcamy też wszystkich do adorowania Pana Jezusa w ciszy kościoła przez cały czwartek od zakończenia porannej Mszy św. do wieczornej. W I piątek po wieczornej Eucharystii rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy, a od godz. 21.00 prowadzona będzie przez członków grupy modlitewnej i potrwa do godz. 5.00. O północy sprawowana będzie Najświętsza Ofiara. W I sobotę przed poranną Mszą św. Godzinki i różaniec, a po Mszy św. nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.
  5. W związku z początkiem nowego roku szkolnego, ze względu na bardzo różne godziny inauguracji kolejnego etapu edukacji w różnych szkołach, zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych do klas VI włącznie w najbliższą niedzielę na godz. 11.00, zaś starszych oraz młodzież ze szkół średnich na godz. 12.15. Pierwszoklasiści niech przyniosą do poświęcenia swoje tornistry, a pozostali przynajmniej jakiś podręcznik lub zeszyt.
  6. We czwartek o godz. 17.00, w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku sprawowana będzie uroczysta Msza Święta z okazji 43. rocznicy zakończenia strajku w Stoczni Gdańskiej i podpisania Umów Sierpniowych.
  7. Następnego dnia o godz. 4.45 u stóp Pomnika Obrońców Wybrzeża Westerplatte, uroczystym apelem, modlitwą i złożeniem wieńców rozpoczną się obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej. Natomiast przy Pomniku Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji bohaterów Kampanii Wrześniowej. 
Niedziela
03 grudnia 2023
Adwent
7:30 - Msza święta
Intencja: ++ Anna Rzeplińska (2. r. śm.), Marek Lewandowski (z okazji 1. r. śm.)
9:30 - Msza święta - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza święta dla dzieci
Intencja: ++ Zdzisław Mechliński i zmarli z rodziny
12:15 - Msza święta dla młodzieży
Intencja: + Halina Kurzawa (greg. 3.)
18:00 - Msza święta
Intencja: + Tadeusz Benke (11. r. śm.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku