Licznik odwiedzin: 17991121
Ogłoszenia parafialne
XXV Niedziela Zwykła
2023-09-24
  1. Dzisiejsza niedziela jest 109. Dniem Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o Polakach na emigracji oraz o uciekających ze swoich ojczyzn ofiarach konfliktów zbrojnych na całym świecie.
  2. Członkowie Koła Misyjnego dziękują dostarczony uszkodzony sprzęt elektroniczny: laptopy, telefony komórkowe czy tablety albo niedziałające zegarki tarczowe. Zostaną one przekazane Księżom Sercanom, którzy potrafią spożytkować je na rzecz misji. Można je jeszcze przynosić do zakrystii lub Biura Parafialnego.
  3. Coraz bardziej krystalizuje się temat montażu trzyszybowych okien w naszej świątyni. Trwają negocjacje głównego sponsora tego przedsięwzięcia z wykonawcą. Wstępny koszt oszacowany został na poziomie 160-170 tys. zł. Zgodnie z umową połowę tej kwoty winniśmy zebrać sami. Oczywistym jest, że wszystkie kolekty inwestycyjne, ofiary z wypominków i najbliższych kolęd przeznaczone będą na ten właśnie cel. 
  4. Za tydzień rozpoczniemy miesiąc różańcowy. Matka Najświętsza we wszystkich objawieniach prosi o odmawianie różańca. Nie zawiedźmy Jej. Niech październik będzie czasem rozbrzmiewania tej modlitwy nie tylko w  świątyni, ale i w naszych domach.
  5. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni odbywać się będą: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, (w soboty zachęcamy do modlitwy w rodzinnym gronie, a w niedzielę odmówimy dziesiątkę różańca św. w łączności z Mszą św. o godz. 11.00). Młodzież i dorosłych zapraszamy do odmawiania różańca codziennie po Mszy św. wieczornej.
  6. Wzorem lat ubiegłych Ruch Domowy Kościół w naszej archidiecezji znów zachęca do włączenia się w akcję pod nazwą Morze modlitwy - zawierz Maryi swoją miejscowość. Chodzi o codzienne odmawianie jednej dziesiątki różańca od 7 października do 8 grudnia w intencji naszego miasta i Ojczyzny. To działanie nabiera szczególnego znaczenia przed bliskimi już wyborami parlamentarnymi.
Niedziela
03 grudnia 2023
Adwent
7:30 - Msza święta
Intencja: ++ Anna Rzeplińska (2. r. śm.), Marek Lewandowski (z okazji 1. r. śm.)
9:30 - Msza święta - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza święta dla dzieci
Intencja: ++ Zdzisław Mechliński i zmarli z rodziny
12:15 - Msza święta dla młodzieży
Intencja: + Halina Kurzawa (greg. 3.)
18:00 - Msza święta
Intencja: + Tadeusz Benke (11. r. śm.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku