Licznik odwiedzin: 17991372
Ogłoszenia parafialne
XXX Niedziela Zwykła
2023-10-29
  1. Na potrzeby misji zebrano w minioną niedzielę 2610,89 zł i 10 eurocentów.
  2. Jeszcze tylko jutro i pojutrze uczcimy Matkę Najświętszą nabożeństwem różańcowym z dziećmi o godz. 17.00, z pozostałymi po wieczornej Mszy św.
  3. We środę uczcimy Wszystkich Świętych. Cieszyć się będziemy w tym dniu chwałą nieba tak wielu świętych i błogosławionych, a ufamy, że również wielu naszych bliskich zmarłych. Ponieważ jednak nie mamy pewności co do ich stanu, warto wesprzeć ich modlitwami, a przede wszystkim odpustem zupełnym za nich ofiarowanym. W dniach od 1 do 8 listopada wystarczy - po przyjęciu Komunii św. - pobożnie nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych. Do uzyskania tych odpustów potrzebny jest jednak stan łaski uświęcającej. Zachęcamy więc do korzystania z sakramentu pojednania - szczególnie przed każdą Mszą św. 
  4. Przed nami pierwszy czwartek miesiąca. Ponieważ jest to Dzień Zaduszny, tym bardziej zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu przez cały dzień w kaplicy adoracji. Za samo nawiedzenie kościoła lub kaplicy można wtedy uzyskać odpust zupełny (w połączeniu, oczywiście, z przyjęciem Komunii św.) W pierwszy piątek po wieczornej Eucharystii adoracja w ciszy w kaplicy adoracji do godz. 21.00, potem do całonocnej modlitwy zaprasza grupa modlitewna. O północy odprawiona zostanie Msza św. W pierwszą sobotę przed poranną Mszą św. (w kaplicy adoracji) Godzinki ku czci Najśw. Maryi Panny, po nich różaniec, a po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie.
  5. Chorych z Komunią św. ks. Zenon odwiedzi we czwartek, a ks. Damian w sobotę.
  6. W przyszłą niedzielę wolontariusze Hospicjum św. Wawrzyńca oferować będą kalendarze na przyszły rok. Ofiary przy tej okazji składane przeznaczone będą na utrzymanie hospicjum dla dorosłych i dla dzieci.
  7. Od Dnia Zadusznego przez całą oktawę modlić się będziemy różańcem za zmarłych przed każdą wieczorną Eucharystią. W pozostałe dni powszednie do końca miesiąca polecać ich będziemy w wypominkach po każdej Mszy św.
  8. Jutro i we wtorek Msze św. odprawiać będziemy w kaplicy adoracji, w pozostałe dni tygodnia w górnym kościele.
  9. Na stoliku przy końcu ławek wyłożone są kartki na wypominki roczne i listopadowe oraz zbiorowe Msze św. za zmarłych. Te zaś odprawimy 4, 6 i 9 listopada. Ofiary przy tej okazji składane przeznaczamy w tym roku na montaż dodatkowych okien w kościele.
Niedziela
03 grudnia 2023
Adwent
7:30 - Msza święta
Intencja: ++ Anna Rzeplińska (2. r. śm.), Marek Lewandowski (z okazji 1. r. śm.)
9:30 - Msza święta - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza święta dla dzieci
Intencja: ++ Zdzisław Mechliński i zmarli z rodziny
12:15 - Msza święta dla młodzieży
Intencja: + Halina Kurzawa (greg. 3.)
18:00 - Msza święta
Intencja: + Tadeusz Benke (11. r. śm.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku