Licznik odwiedzin: 17991239
Ogłoszenia parafialne
XXII Niedziela Zwykła
2023-11-12
 1. Dzisiejsza niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. CzłonkinieKoła Misyjnego zbierają ofiary na ten cel.
 2. Wdzięczni jesteśmy za ofiary złożone dziś na cele inwestycyjne, czyli na montaż dodatkowych okien w kościele. Bóg zapłać.
 3. Bogu polecamy pana, który w minionych dniach zdołał pomalować kilka zewnętrznych ram okiennych przed mającym się rozpocząć w przyszłym tygodniu montażem dodatkowych okien w naszej świątyni.
 4. W związku z pracami budowlanymi Katolickiego Centrum Kultury, ze względów bezpieczeństwa, chwilowo zablokowana jest furtka do plebanii. Utrudnia to dotarcie do Biura Parafialnego, ale prawdopodobnie już jutro zostanie ona przesunięta w inne miejsce. Przepraszamy za utrudnienia.
 5. W dni powszednie rozpoczętego tygodnia na Msze św. zapraszamy do kaplicy adoracji.
 6. Jutro obchodzić będziemy wspomnienie śś. pierwszych męczenników Polski, w piątek - św. Elżbiety Węgierskiej, a w sobotę - bł. Karoliny Kózkówny.
 7. W piątek rozpoczniemy nowennę do Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - przed nadchodzącą uroczystością odpustową.
 8. To zaś oznacza, że za tydzień rozpoczną się rekolekcje przed odpustem. Głosić je będzie dobrze nam znany ks. Mirosław. Zaproszenie do udziału w nich potraktujmy jako okazję do pogłębienia przyjaźni z Bogiem.
 9. W okolicach uroczystości Chrystusa Króla gościmy co roku kleryka seminarium oliwskiego. Tym razem zawita do nas w przyszłą niedzielę, prosząc o modlitwę za seminarium i o powołania, a kolekta tego dnia przeznaczona będzie na seminarium.
 10. W dniu odpustu parafialnego - podobnie jak w latach poprzednich - rozpocznie się Przegląd Teatrów Amatorskich Kurtyna. Trwać będzie do kolejnej soboty, a gośćmi jego będą amatorskie zespoły teatralne z całej Polski. Warto zabezpieczyć sobie czas na to szczególne wydarzenie.
 11. Jak zwykle przed odpustem zamierzamy uprzątnąć teren wokół kościoła. Dlatego ogłaszamy kolejną akcję Liść i zapraszamy do pomocy z grabiami i miotłami w najbliższą sobotę na godz. 9.00.
 12. W piątek pożegnaliśmy śp. Mariana Wajs z ul. Płockiej. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu.
Niedziela
03 grudnia 2023
Adwent
7:30 - Msza święta
Intencja: ++ Anna Rzeplińska (2. r. śm.), Marek Lewandowski (z okazji 1. r. śm.)
9:30 - Msza święta - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza święta dla dzieci
Intencja: ++ Zdzisław Mechliński i zmarli z rodziny
12:15 - Msza święta dla młodzieży
Intencja: + Halina Kurzawa (greg. 3.)
18:00 - Msza święta
Intencja: + Tadeusz Benke (11. r. śm.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku