Licznik odwiedzin: 21003548
Ogłoszenia parafialne
XXXIII Niedziela Zwykła
2023-11-19
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w minioną niedzielę na cele inwestycyjne. Fundusz montażu dodatkowych okien wzrósł o 7137,92 zł i 12 Eu.
 2. Z kolei na ofiary Kościoła Prześladowanego członkinie Koła Misyjnego zebrały 1752,48 zł i 2 Eu. Bóg zapłać.
 3. Wdzięczni też jesteśmy wszystkim uczestnikom wczorajsze akcji Liść, dzięki której wypiękniało otoczone naszego kościoła przed przyszłotygodniową uroczystością odpustową.
 4. Rozpoczęte dziś rekolekcje potrwają do wtorku. Msze św. jutro i pojutrze odprawiane będą w górnym kościele o godz. 10.00 i 19.00. Środa będzie niejako echem rekolekcji, dlatego zapraszamy na Msze św. o tych samych godzinach, choć już do kaplicy adoracji, gdzie odpowiednio od godz. 9.00 i 18.00 trwać będzie adoracja Najśw. Sakramentu.
 5. Jesteśmy w trakcie nowenny do Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata przed czekającym nas odpustem.
 6. W sobotę poprzedzającą odpust Wspólnota adoracji Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej zaprasza do dolnej kaplicy na modlitwę  od godz. 15.00 do 21.00.
 7. Decyzją Rady Duszpasterskiej oraz dzięki uprzejmości Stowarzyszenia KACK stojący przed kościołem namiot będzie do naszej dyspozycji w niedzielę odpustową i to tam właśnie członkowie różnych wspólnot parafialnych będą zapraszali po Mszach św. na kawiarenkowy poczęstunek. Jeśli ktoś zechce przy tej okazji złożyć jakąś ofiarę, to przeznaczona ona będzie na montaż nowych okien w kościele.
 8. W dniu odpustu dostępne będą dostępne nasze parafialne Kalendarze na rok 2023.
 9. Podczas Mszy św. w niedzielę odpustową towarzyszyć nam będzie zespół muzyczny białoruskich katolików pn. Ad Dei Gloriam. Po Mszach św. będzie można nabyć u nich płyty z utworami w ich wykonaniu.
 10. Wieczorną Mszą św. w tym dniu - podobnie jak w latach poprzednich - rozpocznie się Przegląd Teatrów Amatorskich Kurtyna. Eucharystii przewodniczyć jej będzie ks. bp Wiesław Szlachetka, po jej zakończeniu z kilkoma utworami wystąpi trio Ad Dei Gloriam, po czym będziemy mieli okazję obejrzeć spektakl otwarcia VIII Kurtyny pt. Baby i dezerterzy w wykonaniu regionalnego zespołu z Bukowiny Tatrzańskiej. W kolejne dni (do piątku włącznie) odbywać się będą spektakle konkursowe, na które serdecznie zapraszamy. Niech to będzie prawdziwie kulturalny tydzień w naszej wspólnocie. Zachęcajmy się wzajemnie do licznego udziału w tych wydarzeniach, aby docenić trud przygotowań artystów.
 11. Organizatorzy wspomnianego przeglądu (jak zwykle) proszą naszych Parafian o pomoc w kwestiach organizacyjnych: Panowie mile będą widziani przy pracach technicznych w najbliższy piątek od godz. 19.00, zaś pod adresem Pań kierowana jest prośba o upieczenie ciast dla kurtynowych gości.Szczegóły zawarte są w naszym parafialnym biuletynie.
 12. Członkowie PZ Caritas już dziś proszą o losowanie świątecznych Aniołków. Jak zwykle chodzi o przygotowanie świątecznych paczek dla dzieci z ubogich rodzin.
 13. Sąsiednia parfia zaprasza na VII Orłowskie Wieczerniki Modlitwy - już od przyszłej niedzieli. Szczegóły znajdziemy na plakatach.
 14. Zmarła śp. Genowefa Sioja z ul. Wielkopolskiej. Msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie jutro o godz. 12.00. Pół godziny wcześniej odmówimy różaniec. Polecajmy naszą zmarłą Miłosierdziu Bożemu. 
Wtorek
05 marca 2024
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: Za chorych w parafii
18:00 - Msza św.
Intencja: + Regina Bieniaś (greg. 7.)
Intencja: + Andrzej Szota (miesiąc po śmierci)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku