Licznik odwiedzin: 21003337
Ogłoszenia parafialne
Urocz. Chrystusa Króla
2023-11-26
 1. Z łaskawości Bożej cieszyć się możemy dziś łaską odpustu zupełnego, który otrzymać może każdy będący w stanie łaski uświęcającej, kto  przyjął Komunię św. odmówi Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego. Wdzięczni jesteśmy Bogu za czas minionych rekolekcji, które głosił nam dzisiejszy sumista, ks. Mirosław.
 2. Bóg zapłać wszystkim uczestnikom wczorajszej modlitwy prowadzonej przez członków Wspólnoty adoracji Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej.
 3. Niech Pan Bóg wynagrodzi tym, którzy przygotowali dzisiejszą uroczystość od strony logistycznej i duchowej: za wystrój kościoła, przygotowanie namiotu i upieczone ciasta. Po Mszy św. zapraszamy do kawiarenkowego namiotu, w którym znajdzie się kawa, herbata i coś słodkiego. Ewentualne ofiary tam pozostawione przeznaczone będą na fundusz montażu dodatkowych okien w kościele.
 4. Wdzięczni jesteśmy członkom zespołu muzycznego Ad Dei Gloriam, którzy towarzyszą nam podczas odpustowej niedzieli. Po Mszach św. można nabyć płyty z utworami w ich wykonaniu.
 5. Wieczorna Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp Wiesława Szlachetki zainauguruje VIII Przegląd Teatrów Amatorskich Kurtyna. Po jej zakończeniu z kilkoma utworami wystąpi trio Ad Dei Gloriam, po czym będziemy mieli okazję obejrzeć spektakl otwarcia VIII Kurtyny pt. Baby i dezerterzy w wykonaniu regionalnego zespołu z Bukowiny Tatrzańskiej. W kolejne dni (do piątku włącznie) odbywać się będą spektakle konkursowe, na które serdecznie zapraszamy. Doceńmy trud przygotowań artystów przybywających do nas z całej Polski.
 6. W imieniu organizatorów wspomnianego przeglądu prosimy o pomoc w kwestiach organizacyjnych: Panowie mile będą widziani przy pracach technicznych dziś około godz. 13.30, zaś Panie prosimy o upieczenie ciast dla kurtynowych gości w kolejnych dniach Przeglądu.
 7. W związku z teatralnym przeglądem, próbami aktorskimi, które w ciągu dnia odbywać się będą w kościele, dużą ilością sprzętu tu ustawionego, kościół w tych dniach będzie zamknięty, a Najświętszy Sakrament przeniesiemy do kaplicy dolnej i tam będą sprawowane Msze św. do soboty 2 grudnia włącznie. Wszystkich pragnących spotkać się na modlitwie z Panem, tam zapraszamy.
 8. Prosimy pamiętać, że wieczorne Msze św. w tym tygodniu odprawiać będziemy pół godziny wcześniej, to znaczy o godz. 17.30.9. Zgodnie z zapowiedzią dziś dostępny jest nasz parafialny kalendarz na rok 2024.
 9. W tym tygodniu przypadnie I piątek miesiąca, a w związku z tym dzień poprzedzający go będziemy traktowali jako I czwartek i dlatego zapraszamy do adorowania Pana Jezusa do dolnej kaplicy przez cały dzień - od zakończenia Mszy św. porannej do wieczornej. Mimo działań związanych z Kurtyną pierwszopiątkowa adoracja w kaplicy adoracji rozpocznie się po wieczornej Eucharystii i będzie przebiegać w ciszy do godz. 21.00, potem grupa modlitewna wielbić będzie Boga do godz. 5.00, zaś o północy odprawiona zostanie Msza św. wynagradzająca. W I sobotę przed poranną Mszą św. Godzinki ku czci Najśw. Maryi Panny, różaniec, a po Eucharystii nabożeństwo pierwszosobotnie.
 10. Chorych z Komunią św. ks. Damian odwiedzi w najbliższą sobotę, ks. Zenon natomiast we środę 6 grudnia.
 11. Grupa Charytatywna Samarytanie za tydzień, czyli w pierwszą niedzielę adwentu oferować będzie popularne Aniołki, czyli okazję do przygotowania paczki świątecznej dla ubogich dzieci z naszej parafii.
 12. Za tydzień gościć będziemy proboszcza z gdańskiej Letnicy, ks. Zbigniewa Drzała. Jako współtwórca emitowanego w kinach filmu pt. Oblicze, wygłosi on homilię na temat Oblicza Pańskiego przedstawionego na Całunie Turyńskim. Można też będzie nabyć obraz Oblicza Pańskiego i książkę autorstwa ks. Zbigniewa w cenie 40 zł. Są to cegiełki na rzecz budowy żłobka i przedszkola parafialnego w Gdańsku. Wszyscy Darczyńcy będą mogli otrzymać pamiątkowy różaniec do siedmiu boleści Matki Bożej wraz z rozważaniami.
 13. Dotarła do nas wiadomość o śmierci śp. Sławomira Bigota, przewodniczącego Rady Dzielnicy. Termin pogrzebu nie jest jeszcze znany. Polecajmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu. 
Wtorek
05 marca 2024
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: Za chorych w parafii
18:00 - Msza św.
Intencja: + Regina Bieniaś (greg. 7.)
Intencja: + Andrzej Szota (miesiąc po śmierci)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku