Licznik odwiedzin: 12769121
Ogłoszenia parafialne
IV Niedziela Zwykła
2011-01-30
 1. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dziś po Mszy św. o godz. 12.15 w naszym kościele odbędzie się koncert zespołu "Zayazd". Serdecznie zapraszamy.
 2. Zakończyły się ferie zimowe, a wraz z nimi spotkania dla dzieci w salkach pod plebanią. Serdecznie dziękujemy przede wszystkim paniom, które sprawowały opiekę nad dziećmi i troszczyły się o atrakcyjny przebieg tych spotkań oraz dobrodziejom, którzy dostarczali dzieciom atrakcji dla podniebienia - zwłaszcza właścicielom jednego ze sklepów z terenu naszej parafii.
 3. Bóg zapłać serdeczne składamy również panom, którzy wczoraj ocieplili przedsionek kościoła zabezpieczając styropianem boczne drzwi.
 4. Rozpoczynający się dziś tydzień przynosi liturgiczne obchody: w poniedziałek - wspomnienie św. Jana Bosko kapłana; we środę - święto Ofiarowania Pańskiego; we czwartek - wspomnienie św. Błażeja, biskupa; w sobotę zaś - św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
 5. We środę, w święto Ofiarowania Pańskiego, gościć będziemy dzieci i młodzież niesłyszącą z Wejherowa, którzy pół godziny przed Mszą św. wieczorną przedstawią nam niezwykle barwne jasełka, na które serdecznie zapraszamy. Zaproszenie to kierujemy szczególnie do rodziców i ich dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św., bo po Mszy św. odbędzie się ważne dla nich spotkanie.
 6. We czwartek po Mszach św. udzielać będziemy błogosławieństwa św. Błażeja przeciwko chorobom gardła.
 7. W tym tygodniu przypadną też dni eucharystyczne:
  w I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji od zakończenia Mszy św. porannej do godz. 21.00 z przerwą na Mszę św. wieczorną.
  W I piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania od godz. 17.00.
  W I sobotę przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św.
 8. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty we czwartek od godz. 17.00 i do przyjęcia Komunii św. pierwszopiątkowej podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 9. Jutro i we wtorek Msze św. odprawiać będziemy w kaplicy adoracji, od środy zaś do niedzieli w kościele.
 10. Chętnych na pielgrzymkowy wyjazd do Rzymu na uroczystą beatyfikację papieża Jana Pawła II zapraszamy do salki pod plebanią we środę po Mszy św. wieczornej. Koszt tygodniowego wyjazdu z tej okazji oscyluje w granicach 1800 zł. Serdecznie zapraszamy.
 11. Młodzież i wszystkich chętnych zapraszamy na pierwsze po feriach spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Seans filmowy rozpocznie się w piątek o godz. 19.00 w salce pod plebanią.
 12. Kolejna próba powstającego parafialnego młodzieżowego zespołu muzycznego odbędzie się w czwartek o godz. 19.00 w salce pod plebanią. Nadal prosimy osoby utalentowane muzycznie o kontakt z ks. Łukaszem.
 13. Serdeczny apel kierujemy do dzieci: Dziecięca Róża Żywego Różańca liczy wciąż tylko 13 osób. Potrzeba jeszcze 7. Chętne dzieci prosimy o podejście po Mszy św. do zakrystii po deklaracje.
 14. Nawiązując do rozmów kolędowych zachęcamy wszystkich Parafian do włączenia się w działalność którejkolwiek wspólnoty czy grupy formacyjnej. W tym tygodniu szczególną uwagę zwracamy na Straż Honorową Najśw. Sakramentu. Przez cały czas trwania adoracji w I czwartek na stoliku będą wyłożone deklaracje przystąpienia do tej wspólnoty. W ławkach z tyłu będą też dyżurowali członkowie tej grupy, by odpowiadać na ewentualne pytania. Zachęcamy do poszerzania grona adoratorów Jezusa Eucharystycznego - niezależnie od wieku.
 15. Chętnych panów prosimy o pomoc w demontażu dekoracji świątecznych w kościele we czwartek po Mszy św. Wieczornej.
Piątek
05 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: W intencji Bogu wiadomej
17:00 - Droga Krzyżowa dla dzieci
18:00 - Msza św.
Intencja: O wolność i potrzebne łaski dla ludzi zniewolonych nałogami oraz w intencji KWC
Intencja: O błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i dary Ducha Świętego dla Jacka i Andrzeja
18:30 - Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku