Licznik odwiedzin: 12758465
Ogłoszenia parafialne
VII Niedziela Zwykła
2011-02-20
 1. Dziś o godz. 10.30 w katedrze oliwskiej Eucharystię dziękczynną w 20-lecie sakry biskupiej sprawować będzie Abp Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 2. Ks. Abp Metropolita w specjalnym słowie zachęca dziś do przekazania 1% podatku na Caritas. Pisze m. in.: "Caritas Archidiecezji Gdańskiej działa w imieniu wspólnoty diecezjalnej, realizując posłannictwo miłosierdzia. Dzieła Caritas są nam znane, są to m. in. ośrodki dla osób niepełnosprawnych, hospicjum, świetlice i letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży, stołówka dla ubogich i bezdomnych, dom seniora, zakłady rehabilitacji czy też akcje pomocowe dla ofiar wojen i kataklizmów. Caritas to także działania w parafiach - przez Parafialne Zespoły Caritas i w szkołach - przez Szkolne Koła Caritas. Wielu z nas samych, nasi bliscy, znajomi korzystali i korzystają z pomocy świadczonej przez instytucję, której na imię "caritas - miłość miłosierna".
     Zachęcam więc i proszę o wsparcie naszej diecezjalnej Caritas przez przekazanie 1% podatków. Przy wyjściu z kościoła czekają wolnontariusze rozdający ulotki z informacjami jak przekazać 1% podatku dla Caritas. W tym roku Caritas także pomaga wypełnić PIT - w dwie soboty: 5 marca i 16 kwietnia zaprasza do wyznaczonych punktów. Szczegóły na ulotkach i plakatach."
 3. W bieżącym tygodniu obchodzić będziemy: we wtorek - święto Katedry św. Piotra a we środę - wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.
 4. Serdeczne Bóg zapłać składamy za ofiary złożone w minioną niedzielę na cele inwestycyjne. Tym razem zebraliśmy 5245, 38 zł i 3 Eu.
 5. Dziękujemy serdecznie panu, który w minionym tygodniu zamontował na pękniętych ścianach chóru od strony południowej i północnej "wskaźniki rozwarcia rys", mające upewnić nas o stabilności tych ścian lub dalszym ich osuwaniu się.
 6. Członków Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu zapraszamy w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej do salki pod plebanią na kolejne spotkanie formacyjne.
 7. Już dziś prosimy o zarezerwowanie sobie czasu wolnego na rekolekcje wielkopostne, które przeżywać będziemy już za trzy tygodnie - od pierwszej niedzieli Wielkiego Postu.
 8. Dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Gdyni, ks. prof. dr hab. Wojciech Cichosz, zaprasza uczniów klas VI SP i III gimnazjum na Dzień Otwarty tej placówki. Jest to szkoła bezpłatna o wysokim poziomie kształcenia, wychowująca w duchu chrześcijańskim. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach.
 9. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Janinę Ośródkę z Rumi. W najbliższą środę o godz. 11.00 odprawimy Mszę św. pogrzebową za śp. Józefa Jendyk z ul. Kurpiowskiej, zaś w piątek o godz. 13.00 odprawiona zostanie Msza św. pogrzebowa za śp. Mariana Leniart z ul. Częstochowskiej. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.
Środa
03 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: Za dusze w czyśćcu cierpiące
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencjach nowennowych
Intencja: ++ Gertruda i Franciszek Perszowscy

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku