Licznik odwiedzin: 16510112
Ogłoszenia parafialne
III Niedziela Wielkiego Postu
2011-03-27
 1. W minioną niedzielę członkowie Koła Misyjnego zebrali dla polskich misjonarzy 893,31 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Bóg zapłać składamy Panom, którzy w dniu wczorajszym przycięli niebezpiecznie zwisające od dłuższego czasu gałęzie przy płocie plebanijnym.
 3. Uroczyste przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego złożyło 25 osób. Składamy im serdeczne Bóg zapłać.
 4. Caritas przypomina o możliwości składania do kosza przy ostatniej ławce produktów żywnościowych, które przed Świętami dostarczone będą do najbardziej potrzebujących rodzin.
 5. Dziś natomiast przy wyjściu z kościoła Członkowie PZ Caritas zbierają ofiary do puszek na dotkniętych kataklizmem tsunami w Japonii.
 6. Wciąż zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Drogi Krzyżowe od prawiamy w piątki - dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. wieczornej. Na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym głoszonym przez ks. Diakona zapraszamy w niedziele na godz. 17.00.
 7. Na spotkanie w sprawie tworzenia Kręgu Domowego Kościoła przybyły zaledwie dwa małżeństwa. Serdecznie zachęcamy małżonków do włączenia się w ten rodzaj formacji oazowej.
 8. Dzieci ze szkoły podstawowej, chętne do włączenia się do oazowej wspólnoty Dzieci Bożych zapraszamy na spotkanie we wtorek na godz. 16.00 do sali pod plebanią.
 9. W tym tygodniu przypadać będzie triduum związane z pierwszym piątkiem miesiąca: we czwartek więc całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy pod prezbiterium. Zachęcamy do odwiedzenia Pana Jezusa choćby na kilka minut zarówno przez dzieci idące do czy ze szkoły, jak i dorosłych - adoracja zakończy się o godz. 21.00. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30, w sobotę zaś przed południem odwiedzimy chorych.
 10. Dzieci z Żywego Różańca ks. Łukasz zaprasza na wymianę tajemnic w piątek na godz. 16.45 do kaplicy adoracji.
 11. Na wtorkowym spotkaniu w plebanii ukonstytuował się Komitet Budowy Kaplicy Bł. Jana Pawła II. Zespół ten od przyszłej niedzieli rozprowadzać będzie cegiełki na realizację tego dzieła. Szczegóły znajdują się w parafialnej gazetce i na stronie internetowej.
 12. Dzisiejsza niedziela to wybory do Rady Dzielnicy. Bardzo zachęcamy do wzięcia w nich udziału, by zagwarantować sobie w naszej małej, lokalnej społeczności jak najlepszą reprezentację.
 13. Trwają katechezy neokatechumenalne. Jutro i we czwartek po Mszy św. wieczornej odbędą się dwie szczególnie ważne w całym cyklu katechez, dlatego serdecznie na nie zapraszamy.
 14. Dyrektor Gimnazjum i Liceum Jezuitów w Gdyni ogłasza dzień Drzwi Otwartych 2 kwietnia 2011 r. w godzinach od 9.00 - 13.00. Szczegóły znajdują się na plakacie.
 15. Szkoła Podstawowa nr 13 przypomina o zapisach dzieci 5, 6 i 7-letnich do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2011/12. Szczegóły znajdują się na plakacie.
 16. W miniony piątek odprowadziliśmy do wieczności śp. Monikę Madajczyk z ul. Wieluńskiej. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu.
Czwartek
23 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: ++ Gertruda i Antoni Penkowscy
18:00 - Msza św.
Intencja: + Zenon Grzybowski (greg. 23.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku