Licznik odwiedzin: 21005823
Ogłoszenia parafialne
II Niedziela Adwentu
2009-12-06
  1. Trwamy w radości adwentowego oczekiwania. Wyrazem miłości do Chrystusa Pana jest m. in. udział porannej Mszy św. roratniej, za który wszystkim jej uczestnikom jesteśmy bardzo wdzięczni. Cieszymy się szczególnie z obecności dzieci. Podziwiamy uczestniczące i zachęcamy te, które jeszcze nie uczestniczyły  w tym nabożeństwie. Wdzięczni jesteśmy Paniom przygotowującym ciepłą herbatę dla dzieci po Mszy św. oraz miejscowemu Centrum Kultury za wypożyczenie rzutnika multimedialnego na czas rorat.
  2. Dzisiejsza niedziela jest dniem solidarności z Kościołem na Wschodzie, dlatego we wszystkich kościołach  Polski odbywają się zbiórki do puszek na pozostający w głębokiej potrzebie Kościół katolicki na Wschodzie.
  3. Jutro przypadnie wspomnienie św. Ambrożego. We wtorek uczcimy Najświętszą Maryję Pannę uroczystością Jej Niepokalanego Poczęcia. Ponieważ roraty odprawia się tylko w dni powszednie, Niepokalane Poczęcie zaś jest uroczystością, dlatego we wtorek nie będzie rorat, natomiast wszystkich zachęcamy do oddania chwały Matce Najświętszej uczestnictwem w Mszy św. porannej o godz. 7.00 lub wieczornej o godz. 18.00.
  4. Kandydatom do bierzmowania przypominamy o środowym spotkaniu formacyjnym - jak zwykle o godz. 16.45.
  5. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za ofiary składane na remont ogrzewania. Panu Bogu polecamy wszystkich ofiarodawców oraz wspierających modlitwą podjęte dzieła. Serdeczne Bóg zapłać!
  6. W miniony piątek technicy od ogrzewania podłogowego zdecydowali się na uruchomienie zasilającego go pieca. Ze względów technicznych rozruch tego typu ogrzewania musi następować wolno, dlatego rozpoczęto od niskiej temperatury, by w kolejnych dniach nieznacznie ją podnosić. Miejmy nadzieję, że dzięki Bożej pomocy w przyszłą niedzielę efekt będzie już odczuwalny. Na temat pozostałych, trwających już remontów można przeczytać w naszej gazetce “Przyjdźcie do Mnie”.
  7. W zakrystii i Biurze Parafialnym nabywać można świece wigilijne, których zakup zasili fundusz “Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Można też zaopatrywać się w opłatek wigilijny.
  8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszym kościele amatorski teatr z Wejherowa, który przyjedzie z mało znaną sztuką Zofii Kossak-Szczuckiej “Gość oczekiwany”. Tematyka spektaklu jak najbardziej na czasie, dlatego gorąco zachęcamy do obejrzenia go. Zapraszamy serdecznie w przyszłą niedzielę do naszej świątyni na godz. 15.00. Artystów wesprzeć można będzie dowolną ofiarą. Zachęćmy sąsiadów i znajomych. To bogaty materiał do adwentowo - świątecznej refleksji. Warto z tej okazji skorzystać.
  9. Dzieci natomiast zaproszone są na przyszłą niedzielę na godz. 13.00 do Centrum Kultury Gdynia na bajkę “Kminek i Koperek w Betlejem” w wykonaniu teatru “Klapa”. Wstęp 10 zł.
  10. Choć czas adwentu jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana, to jednak w naszej tradycji wiąże się on z podejmowaniem wyrzeczeń i umartwień, wspomagających duchowy rozwój. Odmawianie sobie rozmaitych dóbr nie miałoby jednak sensu, gdyby nie znalazły one swego przeznaczenia u ubogich. Dlatego gdyby ktoś odczuwał potrzebę podzielenia się darami materialnymi, mogącymi dać świąteczną radość ubogim, zwłaszcza dzieciom, to prosimy o składanie ich w zakrystii. Zachęcamy też osoby, które czują Boże przynaglenie do włączenia się w organizację tego typu działań, do osobistego kontaktu z nami. Może będzie to zalążek jakiejś grupy charytatywnej?
Pozostałe artykuły
miesiąc:
12
Wtorek
05 marca 2024
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: Za chorych w parafii
18:00 - Msza św.
Intencja: + Regina Bieniaś (greg. 7.)
Intencja: + Andrzej Szota (miesiąc po śmierci)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku