Licznik odwiedzin: 12949493
Ogłoszenia parafialne
Zmartwychwstanie Pańskie
2011-04-24
 1. Chrystus zmartwychwstał! Niech to zawołanie będzie samo w sobie radością wszystkich wierzących w Niego, a przeżywane właśnie misterium Jego zwycięstwa nad grzechem i śmiercią niech wleje w serca naszych Parafian i ich świątecznych gości nadzieję na radosne przeżywanie swojej doczesności w łączności z Tym, który wszystko może.
 2. Składamy serdeczne Bóg zapłać za liczny udział w ceremoniach Triduum Paschalnego i adorowanie Pana Jezusa zarówno w Ciemnicy jak i przy Grobie Pańskim, zwłaszcza za czuwanie w nocy. Dziękujemy też za skorzystanie z sakramentu pojednania. Wdzięczność naszą wyrażamy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tegorocznego Grobu Pańskiego, za ozdobienie go kwiatami, za uprzątnięcie kościoła i terenu wokół niego. Bóg zapłać serdeczne składamy członkom grup parafialnych oraz goszczącej wśród nas podczas tegorocznego Triduum wspólnocie Ruchu Światło Życie za podjęcie przeróżnych funkcji związanych z ceremoniami tych paschalnych dni. Szczególne podziękowania należą się dzieciom, które w strojach żołnierzy rzymskich pełniły wartę przy Grobie Pańskim. Bóg zapłać też służbie liturgicznej, przygotowującemu ceremonie ks. Łukaszowi oraz zawsze dyspozycyjnemu ks. Diakonowi.
 3. Serdecznie dziękujemy też za jałmużnę wielkopostną, która zasili konto Parafialnego Zespołu Caritas.
 4. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego przed świętem przypadającym w najbliższą niedzielę. Dziś słowami nowenny i koronką modlić się będziemy po sumie parafialnej. W pozostałe dni - przed Mszą św. wieczorną.
 5. Jutro, w drugie święto Zmartwychwstania Pańskiego wysłuchamy listu Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, a kolekta przeznaczona będzie na uczelnie katolickie.
 6. Przygotowującym się do bierzmowania przypominamy o spotkaniach we wtorek i czwartek.
 7. Najbliższy czwartek będzie ostatnim w miesiącu, stąd po Mszy św. wieczornej zapraszamy w tym dniu członków Straży Honorowej Najśw. Sakramentu na spotkanie formacyjne do salki pod plebanią.
 8. W przyszłą niedzielę Kościół świętować będzie radość włączenia do grona błogosławionych naszego Rodaka Jana Pawła II, dlatego - zgodnie z zapowiedzią - aby dać możliwość uczestniczenia w ceremonii beatyfikacji, ulegnie zmianie porządek Mszy św.: pierwsza Msza św. o godz. 7.30, suma o godz. 9.00 następną Mszę św.  odprawimy dopiero o godz. 13.00, a Msza św. wieczorna - jak zwykle o godz. 18.00.
 9. W wigilię rzymskiej beatyfikacji, czyli w sobotę zapraszamy do naszego kościoła na czuwanie z modlitwą, refleksją i śpiewem - przygotowane przez młodzieżową orkiestrę Fermata z Wejherowa. Rozpoczęcie o godz. 19.00. 
 10. Wysiłek dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. i ich rodziców zostanie uwieńczony sukcesem w przyszłą niedzielę. Podczas Mszy św. o godz. 13.00 przyjmą one po raz pierwszy Pana Jezusa do serc swoich.
 11. W związku z uroczystością pierwszokomunijną odbywać się będą próby w kościele od wtorku do piątku o godz. 16.30. Na sobotę zapraszamy do spowiedzi św. dzieci i ich rodziców: na godz. 15.30 - ze Szkoły Amerykańskiej, na 16.30 zaś - ze Szkoły nr. 13.
 12. W przyszłą niedzielę członkowie Hospicjum im. św. Wawrzyńca z Gdyni, w ramach tzw. Pól nadziei kwestować będą na utrzymanie tej jakże bardzo potrzebnej placówki.
 13. Dzieci przyjęte do I Komunii św. w roku ubiegłym obchodzić będą swoją pierwszą rocznicę tego wielkiego dnia podczas Mszy św. dla dzieci w niedzielę 8 maja.
 14. Trwają prace przy budowie kaplicy bł. Jana Pawła II. Komitet Budowy na ten cel zebrał ostatniej niedzieli 1730 zł. Ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.
Wtorek
13 kwietnia 2021
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: O dary nieba dla śp. Józefa, Bożeny, Zygmunta, Michała, Haliny oraz rodziców z obojga stron
18:00 - Msza św.
Intencja: Podziękowanie NMP za otrzymane łaski i Jej opiekę oraz wynagrodzenie i zadośćuczynienie Niep. Sercu NMP za grzechy przeciwko życiu i rodzinie, przebłaganie za grzechy nasze i bliźnich oraz prośba o ochronę przed wszelkim złem i ideologią Gender.
Intencja: O powrót do Boga, uzdrowienie ciała i duszy oraz miłość dla syna i uzdrowienie rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku