Licznik odwiedzin: 10726699
Ogłoszenia parafialne
VI Niedziela Wielkanocna
2011-05-29
 1. W minioną środę przeżyliśmy uroczystość bierzmowania. Serdeczne Bóg zapłać składamy młodzieży bierzmowanej za dojrzałą postawę, członkom ich rodzin za obecność i wspólną modlitwę, zespołowi muzycznemu, Panom z KSM Semper Fidelis. za pełnienie funkcji porządkowych, Pani która udekorowała kwiatami naszą świątynie oraz wszystkim, którzy przyczynili się do odświętnego przeżycia tamtych chwil.
 2. Dziękujemy Panu Bogu za beatyfikację naszego Rodaka Jana Pawła II. Dziękujemy również wykonawcy kaplicy ku jego czci w naszym kościele, p. Antoniemu Manulikowi, który dotrzymał terminu i wykonał kaplicę z piękną figurą Błogosławionego. Mamy nadzieję, że stanie się on szczególnym patronem naszej parafialnej wspólnoty, będzie zachęcał do modlitwy i pomoże wspólnie wyprosić odnowę oblicza naszej ziemi.
 3. Przy okazji Komitet Budowy Kaplicy informuje, że zbiórka funduszy na ten cel powoli zbliża się ku połowie. Do tej pory zebrano 12500 zł.
 4. Poniedziałek, wtorek i środa poprzedzające uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego obchodzimy jako Dni Krzyżowe. Są to dni, w których ze śpiewem suplikacji oraz litanii do Wszystkich Świętych udajemy się procesyjnie do krzyży przydrożnych, by prosić o urodzaje, obfite plony oraz o uchronienie przed klęskami żywiołowymi. Nabożeństwa błagalne w te dni odprawimy po Mszy św. porannej.
 5. Jutro po południu, wracając z Pelplina, zatrzymają się w naszej parafii członkowie Klubu Seniora z Parafii św. Leona W. w Wejherowie. Naszą wspólnotę seniorów oraz wszystkich, którzy chcieliby do tej grupy dołączyć zapraszamy więc w tym tygodniu wyjątkowo na spotkanie w gronie gości jutro na godz. 15.00.
 6. W najbliższy wtorek obchodzić będziemy święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny, we środę wspomnienie św. Justyna męczennika, a w piątek wspomnienie śś. męczenników z Ugandy: Karola Lwangi i Towarzyszy. Przyszła niedziela obchodzona będzie jako uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 7. Niestety, na planowaną pielgrzymkę do Warszawy, Kodnia, Sandomierza i Kazimierza zgłosiło się zaledwie 12 osób. W związku z powyższym wyjazd ten musimy przełożyć na inny - być może bardziej dogodny termin.
 8. W najbliższą sobotę pielgrzymować będziemy na odpust kalwaryjski do  Wejherowa. W tym roku pójdziemy tam na odpust Wniebowstąpienia, a to ze względu na prymicję ks. Darka, która wypadnie akurat w odpust Trójcy Świętej. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania szczególnie ludzi młodych - zwłaszcza, że Sumę odpustową w niedzielę odprawiać tam będzie pochodzący z naszej parafii ks. Bp Prof. Jan Bernard Szlaga. Wymarsz sprzed naszej świątyni nastąpi bezpośrednio po Mszy św., którą odprawimy dla pielgrzymów o godz. 7.00. Powrót w niedzielę przewidziany jest na godz. 20.30.
 9. Parafia nasza pod patronatem Parafialnego Zespołu Caritas znów organizuje Wakacje z Jezusem. Od 11 do 16 lipca - podobnie jak w roku ubiegłym - przeżywać będziemy na Kaszubach obóz w formie rekolekcyjnej. Rodziców, którzy chcieliby zapewnić swoim dzieciom taki rodzaj wakacyjnego wypoczynku, prosimy o odbieranie kart zgłoszeń w Biurze Parafialnym. W miesiącu sierpniu natomiast co tydzień organizować będziemy jednodniowe wycieczki dla chętnych dzieci.
 10. Trwa zbiórka przedmiotów na tzw. Pchli targ, który będzie jednym z elementów Parafialnego Festynu Rodzinnego, mającego się odbyć 19 czerwca.
 11. Członków Rady Duszpasterskiej zapraszamy na kolejne spotkanie do plebanii jutro na godz. 19.00.
 12. W tym tygodniu przypadną dni eucharystyczne czerwca:
  w I czwartek zapraszamy wszystkich do adorowania Pana Jezusa w kaplicy adoracji: od zakończenia Mszy św. porannej do godz. 21.00 z przerwą na Mszę św. wieczorną.
  W I piątek od godz. 17.00 zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania (szczególnie dzieci, które przyjęły w tym roku I Komunię św.).
  W I sobotę przed południem odwiedzimy chorych z Komunią św.
 13. W miesiącu czerwcu odprawiać będziemy nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa  codziennie po Mszy św. wieczornej.
 14. Ks. Abp Metropolita zaprasza całą wspólnotę Archidiecezji Gdańskiej, wiernych świeckich, siostry i braci zakonnych, kapłanów a szczególnie mieszkańców Sopotu na Sopocki Hipodrom, gdzie przy Krzyżu Papieskim w niedzielę, 5 czerwca br. o godz. 20.00. zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za beatyfikację naszego Rodaka Jana Pawła II.
 15. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. Mariana Borowskiego z ul. Sieradzkiej. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu.
Poniedziałek
18 listopada 2019
Rekolekcje Parafialne
10:00 - Msza św.
Intencja: ++ Rodzice i Teściowie: Maria, Marcin i Antoni, Helena oraz krewni z obojga stron
19:00 - Msza św.
Intencja: + Stanisław Bogusz (greg. 18.)
Intencja: ++ Franciszek i Marianna, Czesław i Franciszka oraz dusze w czyśćcu cierpiące

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku