Licznik odwiedzin: 12758616
Ogłoszenia parafialne
II Niedziela Wielkiego Postu
2010-02-27
 1. Wielki Post jest czasem szczególnej Bożej łaski i zmiłowania. W tym sensie stanowi dla każdego z nas szansę wzniesienia się na wyższy poziom życia duchowego. Cieszymy się bardzo zwiększoną frekwencją na wieczornych Mszach św. i adoracji Najśw. Sakramentu oraz zachęcamy do wytrwałości. Pewnie mogłoby nas być nieco więcej na nabożeństwach pasyjnych. Prosimy więc o wzajemną mobilizację w domach dla większego pożytku duchowego.
 2. Druga niedziela W. Postu przeżywana jest jako niedziela misyjna “Ad Gentes” - “do narodów”. Hasłem jej jest: “Misje to sprawa Miłości”. Modlitwą i ofiarą mamy wesprzeć 2100 polskich misjonarzy pracujących w 94 krajach świata. W tym celu przy wyjściu z kościoła ustawiono puszkę.
 3. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy święto św. Kazimierza królewicza. Niech nam on posłuży jako wzór czystości, dobroci i miłosierdzia oraz uczy poświęcać wiele czasu na spotkania z Bogiem.
 4. W bieżącym tygodniu przypadają też dni eucharystyczne marca: w I czwartek modlić się będziemy za powołanych oraz o powołania do kapłaństwa i stanu zakonnego (również z naszej parafii). W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. W I sobotę odwiedzimy chorych z Komunią św.
 5. Zachęcamy do rozważania tajemnic Męki Pańskiej podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które odprawiamy dla dzieci w każdy piątek o godz. 17.00, a dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym - w niedzielę o godz. 17.00
 6. Wznawiamy katechezy sakramentalne przed bierzmowaniem dla młodzieży klas III gimnazjalnych. Zapraszamy również tych, którzy do tej pory w spotkaniach tego typu nie uczestniczyli. Spotkanie odbędzie się we środę o godz. 17.00.
 7. Wczoraj odbyła się pierwsza próba scholi dziecięcej. Ambicją prowadzących jest przygotowanie dzieci do pierwszego występu na Święta Wielkanocne. Chętne dzieci wciąż mogą się zapisywać do scholi. Kolejne spotkanie w sobotę o godz. 16.00.
 8. Przypominamy o spotkaniach dla małżonków i narzeczonych “Dialog we dwoje”. Spotkania odbywać się będą w trzy kolejne soboty o godz. 17.00 w salce parafialnej.  Zachęcamy do wzięcia w nich udziału.
 9. Ks. Arcybiskup Metropolita w specjalnym komunikacie apeluje, by diecezjanie przy tegorocznych rozliczeniach podatkowych zechcieli 1% podatku przeznaczyć na diecezjalną “Caritas”, organizację pożytku publicznego, działającą w naszej Archidiecezji już dwudziesty rok. W zakresie jej działalnoci jest prowadzenie świetlic socjoterapeutycznych, placówek opiekuńczych dla dzieci i młodzieży, opieka nad niepełnosprawnymi, organizacja letniego wypoczynku dla dzieci z rodzin ubogich i wiele, wiele innych. Za zrozumienie i podjęcie apelu ks. Abp składa serdeczne “Bóg zapłać!”
 10. Jak co roku rozdawane są w kościołach skarbonki “Caritas” z napisem “Jałmużna wielkopostna”. Zachęcamy, by w każdej rodzinie znalazła się taka skarbonka, do której składać się będzie drobne kwoty, które normalnie przeznaczalibyśmy na rzeczy niekonieczne typu słodycze, ciasta, rozrywki. Jest to propozycja nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Ofiary te zbierane będą w Wielką Sobotę przy okazji święcenia pokarmów. Przeznaczone są one w całości na działalność parafialnej grupy “Caritas”, która jest właśnie w stadium zawiązywania się. Osoby, które chciałyby włączyć się w tę formę wolontariatu serdecznie prosimy o kontakt.
 11. Na mocy znanego nam zarządzenia Ks. Abpa Metropolity dotyczącego Indeksów Katechizacji, dzieci i młodzież uczęszczająca na lekcje religii ma obowiązek posiadać taki indeks. Można je nabywać w Biurze Parafialnym przez najbliższe dwa tygodnie w dodatkowych godzinach, poza urzędowymi - codziennie po południu od 16.00-17.00.
 12. Już za dwa tygodnie rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które prowadzić będzie Wspólnota Radości Paschalnej pod przewodnictwem ks. Ireneusza Stożyńskiego. Oni już modlą się za nas. I my pamiętajmy o nich w naszych modlitwach i planujmy rzetelny udział w tych dniach skupienia.
 13. Osobom z ul. Lipnowskiej, które wczoraj sprzątnęły naszą świątynię składamy serdeczne “Bóg zapłać!”. Na przyszłą sobotę zapraszamy Parafian z ul. Łęczyckiej.
 14. W dzisiejszym “Gościu Niedzielnym” polecamy szczególnie wywiad z p. Marianną, matką Sł. Bożego ks. Jerzego Popiełuszki
Środa
03 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: Za dusze w czyśćcu cierpiące
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencjach nowennowych
Intencja: ++ Gertruda i Franciszek Perszowscy

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku