Licznik odwiedzin: 17991172
Ogłoszenia parafialne
I Niedziela Adwentu
2011-11-27
 1. Rozpoczęliśmy piękny czas adwentowy. Jest to czas budzenia wrażliwości - i to nie tylko tej, która jest wyrazem współczującej troski o godne przeżycie nadchodzących Świąt przez gorzej sytuowanych. Chodzi również o ten rodzaj wrażliwości, która oczyma wyobraźni potrafi dostrzec Chrystusa pragnącego osobistego spotkania z każdym z nas.
 2. Zachęcamy więc gorąco do skorzystania z takich możliwości: codziennie rano - z wyjątkiem niedziel - zapraszamy do udziału w Mszach św. roratnich. Ze względu na młodzież szkół ponadpodstawowych oraz osoby rozpoczynające pracę o godz. 8.00, przesunęliśmy czas ich odprawiania na godz. 6.30. Szczególnie oczekujemy na dzieci z lampionami. Dla nich - podobnie jak w latach ubiegłych - panie przygotowywać będą śniadania w salce pod plebanią. W czasie adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
 3. Raz jeszcze dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom naszych parafialnych uroczystości odpustowych, a szczególnie tym, którzy czynnie włączyli się w ich przygotowanie i przeprowadzenie: służbie ołtarza, asyście procesyjnej, a więc niosącym feretrnon, baldachim, chorągwie, chórowi męskiemu "Harmonia" z Wejherowa oraz Paniom, które go podejmowały w parafialnej salce. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. Dziękujemy również za ofiary złożone dziś na rzecz Gdańskiego Seminarium Duchownego w Gdańsku - Oliwie.
 5. Dzięki finansowemu wsparciu jednej z rodzin naszej parafii można było rozpocząć nie przewidzianą na ten rok inwestycję docieplenia okien naszej świątyni płytami poliwęglanu komorowego. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 6. Parafialny Zespół "Caritas" uruchamia dziś, znaną z ubiegłego roku, akcję przygotowywania paczek dla dzieci z rodzin ubogich. Dziś po Mszach świętych można będzie losować "aniołki". Numer na kartce z "aniołkiem" odpowiada konkretnemu dziecku. Członkowie PZ "Caritas" poinformują o płci i wieku wylosowanego dziecka. Przygotowane paczki można będzie przynosić do dnia 15 grudnia.
 7. Niezależnie od tej akcji, również wzorem lat ubiegłych, można będzie do wystawionego przy wejściu kosza składać produkty żywnościowe trwałe. Z nich będą przygotowane paczki dla rodzin ubogich, które członkowie PZ "Caritas" jeszcze przed Świętami chcą dostarczyć potrzebującym.
 8. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom można też nabywać świece "Caritas" w cenie 5 i 15 zł.
 9. Członków PZ "Caritas" oraz osoby chcące wesprzeć dzieła miłosierdzia zapraszamy na kolejne spotkanie w najbliższy wtorek na godz. 19.00 do sali pod plebanią.
 10. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: w I czwartek zachęcamy do adoracji Najśw. Sakramentu w kaplicy adoracji od zakończenia Mszy św. porannej do godz. 21.00 z przerwą na Mszę św. wieczorną. W I piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00, do której zachęcamy zwłaszcza dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię św. W I sobotę ks. Łukasz odwiedzi chorych z Komunią św., zaś ks. proboszcz uczyni to w I piątek.
 11. W sobotę o godz. 17.30 odbędą się Nieszpory z zapaleniem drugiej świecy na wieńcu adwentowym.
 12. W najbliższą sobotę odbywać się będą w Toruniu uroczystości związane z XX-leciem istnienia Radia Maryja. Chętni na wyjazd mogą zgłaszać się w zakrystii lub w Biurze Parafialnym.
 13. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Siostry Miłosierdzia, które przyjadą do nas z "Cudownym Medalikiem". Będą też rozprowadzały płyty ze śpiewami swojego zespołu.
 14. Można się jeszcze zapisywać na  pielgrzymkę do Ziemi Świętej.
Niedziela
03 grudnia 2023
Adwent
7:30 - Msza święta
Intencja: ++ Anna Rzeplińska (2. r. śm.), Marek Lewandowski (z okazji 1. r. śm.)
9:30 - Msza święta - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza święta dla dzieci
Intencja: ++ Zdzisław Mechliński i zmarli z rodziny
12:15 - Msza święta dla młodzieży
Intencja: + Halina Kurzawa (greg. 3.)
18:00 - Msza święta
Intencja: + Tadeusz Benke (11. r. śm.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku